Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #170 üzenetére

    Annyit adnak, amennyi van. Ez az Intel számára aggasztó igazán, mert senki sem számított arra, hogy nekik bérgyártásra lesz szükségük. Amekkora kapacitásra valós lehetőség van, arra kiszolgálják őket, de az Intel is tisztában van vele, hogy csodát nem várhat, tehát a bérgyártókhoz elvitt lapkák korlátozottan lesznek elérhetők. Erre a jövőben nekik is tervezniük kell, vagyis le kell adniuk, hogy mik a terveik az új node-okra, és például a TSMC örömmel tervezi úgy a következő gyárát, hogy az Intelt is belekalkulálja. Nekik ez extra pénz. De most ebben a köztes szituációban se az Intel, se a TSMC nem tud mit csinálni. Valamekkora kapacitást összekaparnak nekik, de a lekötötteket mástól nyilván nem veszik el.

    Átültethető. Az igazi kérdés, hogy hatékonyan átültethető-e. Valószínűleg nem, de ahhoz, hogy itt fejlődjenek mindenképpen szükségük van egy pipe cleanerre, szóval a hatékonyság jelen pillanatban egy luxus az Intelnek.

    (#190) szmörlock007: Tudom, hogy miért ment el Keller, az Intelnél dolgozó egyik ismerős elmondta. Viszont az infó érzékeny jellege miatt úgy döntöttünk a PH-n belül, hogy nem írjuk meg a hírt. Maradjunk annyiban, hogy semmilyen technikai indok nem volt mögötte. Egyszerűen családdal kapcsolatos döntés volt. Olyan ok, ami tényleg magánügy, egyáltalán nem tartozik a nyilvánosságra, ha Keller maga nem mondja el. Ezt tiszteletben kell tartani.

    (#195) Simid: A Tiger Lake mindenképpen felviszi majd a részvényárfolyamot. Nem valószínű, hogy sokkal, de ez a lapka nem rossz. Persze nem lesz a leggyorsabb processzor, mert csak négy magja van, de összességében egy igen szép kerek egészet alkot. Hacsak valaki nem ragaszkodik a leggyorsabb processzorrészhez, akkor inkább a Tiger Lake-et érdemes választani az ősztől. Akinek a leggyorsabb procirész kell, az mehet nyolcmagos Renoirra.

    (#210) adamssss: Az ilyen döntésekkel az a baj, hogy amikor látszik a döntés mögötti gond, akkor már késő.

    A DIY szegmensben van a legnagyobb bajban az Intel. Ott nagyon kikapnak az AMD-től az eladásokban. A 10. generációs Core is csak arra volt elég, hogy némelyik boltnál újra felkerüljenek a térképre, de amúgy rengeteg nagykernél 3:1 arányban veri őket eladásban az AMD, néhol többel. És ami az Intelnek a legnagyobb baj, hogy leginkább a felsőházban. Van olyan német nagyker, ahol nem adnak el annyi Core i5+i7+i9-et összesen, mint amennyit vesznek az ügyfelek csak a Ryzen 3950X-ből, és utóbbi ugye csak egyetlen proci. DIY-ben úgy 300 dollár fölötti szinten agyonveri őket az AMD. Ahol viszont tudnak kompenzálni az az asztali OEM. Ott például nincs nagy baj, mert furcsa módon az előre összeszerelt, ugyanúgy a 300 dollár fölötti procival dolgozó gépeknél az Intel veri agyon az AMD-t. Csak ugye ott van az a probléma az Intelnél, hogy mi van, ha az OEM-ek is több AMD-t vesznek a jövőben, látva azt, hogy már nem versenyképesek velük.
    A Zen 3-tól a DIY-ben már nem lehet sokat várni. Az Intelnek is van egy minimum megkövetelt raktáraránya, amit a főbb kereskedőknek rendelni kell. Tehát ezen a piacon az AMD már a Zen 2-vel kimaxolta magát. A fő célpont a következő körben az asztali OEM, ott van keresnivalójuk, mert az előre összeszerelt gépeknél a Zen 2 sem hozott áttörést.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák