Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Egon #47 üzenetére

    Többek között lazán tízszer akkora a mortalitási ráta mint az influenzánál, plusz rendkívül gyorsan terjed.

    Valami zavar van az erőben. Ha egyszerre lenne gyorsan terjedő és magas a mortalitás, akkor tele lennénk halottakkal. És itt nem pár ezerre gondolok, hanem tízmilliókra.

    Ehhez képest hány halott van eddig a 1,5Mrd fős Kínában? Oké karantén volt, de a karanténba helyezett tartomány is 50millió fő fölött volt ha jól emlékszem...

    Vagy miért van egyes egymáshoz közeli országok statisztikai adatai között nagyságrendbeli eltérés a százalékos halálozási adatokban? nyilván mert össze vissza mérik, komolytalan számok alapján.

    Hogy lehet, hogy Olaszországban az új fertőzések száma már túl van a csúcson?

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz Egon #47 üzenetére

    Látom te sem értetted meg, amit írtam! Mind elfogadom, amit itt írtok ezzel kapcsolatban. A valóság az is, amit én linkeltem. A hagyományos influenza elég jó eséllyel csupán a gyógyszerek miatt tartható jobban kordában. De kicsit számolgatva még akkor is rengetegen halnak meg benne. Arányítva puszta matek alapon hozza a napi kb 800-1800 közti áldozatot éves szinten. Persze, ezek száraz számok, háttér nélkül. De ettől még nem kombinálok. Nem mindegy a mennyiből pl.
    Ez jobban fertőz( kb a duplája körül, ha jól emlékszem), nincs rá gyógyszer, többen kerülnek kórházba. Ezek tények! Meg az is, hogy ennek ellenére sokan gyógyulnak ki belőle minden beavatkozás nélkül.
    Az is tény, hogy arányaiban többen halnak meg benne. Bár zárójelben megjegyzem, amit nálam okosabbak a témában is leírtak már, hogy a modell futások alapján jó közelítéssel kb 1százalék körüli lehet a halálozási rátája, tekintve, hogy rengeteg eset marad felderítetlen. Ami persze még mindig magasabb, mint egy sima szezonális influenzánál.
    Azt sem mondom, hogy ezek alapján el kell bagatelizálni-én sem teszem itthon sem-, sőt dolgozok rajta, hogy igyekezzek védelmet biztosítani pl dolgozó embereknek.
    Ami a szememet szúrja benne még mindig az, amit már vázoltam: a valódi pánik gazdasági, nem egészségügyi. És az emberek hozzáállása is ilyen. Kénytelen vagyok mozogni köztük, kommunikálni, stb. Kérdezz meg 100 embert, hogy mitől tart a vírus kapcsán. Leírom: java részüknek eszébe nem jut, hogy jajj, ebbe fog meghalni. A meló, pénz és társai a húzó téma.
    Elfogadom, hogy betegségként kezelve figyelni kell egymásra. A baj az, hogy társadalmi jelenséggé lépett elő vele egy olyan pánik, amit maga a betegség, mint olyan nem indokol ilyen mértékben.
    Neked is csak azt tudom írni, amit már a kollégának: ez már akkor pánikot okozott, amikor Kínában volt csak. Miért? Talán mert rengeteg nagy cég elvesztette a gyártókapacitásának a jó részét? Meg mert Kínán kívül kisebb profittal tudnak termelni? Mert bizony erősen kétlem, hogy szegény Kínaiakat sajnálgatta az egész világ.... Lásd a már írt Lassa-láz. Pedig az is most van. Épp csak Afrikában, egy gazdaságilag irreleváns területen. Nem is foglalkozik vele a lőtéri kutya sem....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák