Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    opr:
    Nem a vírus miatt szakadt be az árfolyamuk (Intel és AMD), hanem a februárban közzétett várható elemzés miatt, amely a várható CPU eladások csökkentését jelezte. Vírustól függetlenül. Az más kérdés hogy az Intelnek sokkal jobban fájt az esés, magasabbról nagyobbat lehet esni. A kérdés az emelkedés, és a vírus miatt nyárig kétlem hogy emelkednek. AMD 42-43, Intel 45-46 dolláron fog valószínűleg stabilizálódni, és AMD várhatóan sokkal hamarabb és erősebben magához fog térni. Recesszió idején az arany ("az arany _mindíg_ jó befektetés" - Klapka, és tényleg) után a (komoly) technológiai cégek hagyományosan jó befektetések.
    AMD egyelőre nem ad osztalékot, amely a cég fejlődése szempontjából kedvező, részvényesek szempontjából nem. Intel komoly osztalékot fizet. AMD osztalékot kezd fizetni, akár csak 10 centet részvényenként kilő az árfolyama mint a rakéta, ilyen bejelentésre talán júliusban lehet számítani, de lehet hogy akkor sem. Gyanítom nem akarnak hirtelen részvényárfolyam emelkedést, mert egy lufi nem jó a cégnek (Két egymást követő jelentésben koppra ~300 milla a profit? Mintha nem akarnának többet mutatni egyelőre.). A vírus következményeit viszont nehéz kiszámítani, lehet hogy ellensúlyra lesz szükség. Rápislantottam az árfolyamokra, és lehet látni, hogy vannak akik már most is nagyobb tételben vásároltak Intel és AMD részvényt, valószínűleg ugyanaz(ok) a befektető(k).

    (#32) csaba951: Nocsak nem állsz be a sorba jajjgatni, hogy itt a koronavírus zombiholokauszt, és fogjunk össze és mindenki nem csináljon semmit mert az jó? Nyilván szociálisan teljesen érzéketlen vagy.

    És még véletlenül se firtasd, hogy hány beteg ember (főleg idősek) fog meghalni azért, mert a nem kritikus ellátás szünetel, ezért rosszabbodni fog az állapotuk amibe baromi hamar bele lehet halni. Mert orvos ugye nem látja, hogy baj van, hiszen nehogy már kockáztassuk a politikusok és sleppjük egészségügyi ellátását, akiknek nyilván nem szünetel. És persze ne terheljük túl az elmúlt években szisztematikusan szétvert betegellátást, a túlterhelést hagyjuk meg a veszélyhelyzet utánra, amikor az elmúlt hónapokban felgyűlt ellátásra várók, (már aki túlélte) egyszerre jelentkeznek, hogy lefolytassák az alábbi beszélgetést "figyu itt van ez az üszkös lábam meg lehet még menteni? - előbb kellett volna jönnie, miért nem jött maga felelőtlen alak?". Rákos betegekről nem is beszélve. Meg ne beszéljünk arról hány ember lesz öngyilkos, mert kilátástalan helyzetbe kerül a következő hetekben-hónapokban. Hányan fognak meghalni a recesszió miatt drasztikusan romló életkörülmények miatt. De nem a náthától! :C
    Ja bocs, az olaszoknál nyilvánvalóan nem azért más a statisztika mint bárhol máshol a világon, mert politikai célokból manipulálják, hanem azért mert, ööö... Csak.
    Persze másrészről mit várhat az ember egy olyan Magyarországtól, ahol még az Orvosi Kamara is a politikai céljait előrébb helyezi mint az ország népességét (a kormány nyilvánvalóan náci jellegű gondolkozását és törvényhozását nem kell részletezni). Mondjuk ez a népesség tapsolva eszi a sz**t, szóval...
    Jahh bocs, aki gondolk.., bocs kritizál az szociálisan érzéketlen bunkó, szóval felejtsük el a fentieket, én pedáns mintapolgár vagyok.
    És mielőtt valaki félremagyarázza mit írtam: Nem akarom elbagatellizálni a problémát amit egy új patogén vírustörzs megjelenése okoz. Egy ilyen jellegű esemény veszélyeivel nyilvánvalóan sokkal jobban tisztában vagyok mint az emberek 99,9%-a, amiben már jelentős számú orvos is benne van. De ha ez a helyzet ilyen ilyen fellépéseket követel, akkor arányosítsunk, és kezdjük el félcolos acélcsővel verni az oltásellenes s***fejeket amíg belátják hogy a védőoltások bizony kellenek, mert ők százszor akkora egészségügyi veszélyt jelentenek az emberiségre mint ez az aktuális koronavírus. És ha már itt tartunk, kevesebb bomb... demokrácia exporttal annyi pénz szabadulna fel, amely ezen sárgolyó összes problémáját (nem csak egészségügyi) megoldaná.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák