Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengekcs

    csendes tag

    Lehetne egy olyan apple gep is pl. amiben amd ryzen 48xx/49xxh -s procik vannak, ha mar ugyis nagy a szerelem az amd gpu-jaival reszukrol. ennek meg ertelme is lenne + az aksi tartossagan is segitene a 7nm-es proci a 14nm-es intel helyett.

    current favorites: ryzen 5xxx/6xxx series

  • pengekcs

    csendes tag

    jogos. 13"-asba persze nem 45w-os, de valami kissebb, u-s vagy hs szeria. nem torekedtem a tokeletes pontossagra ;) a szallitasi nehezsegekrol meg halovany elkepzelesem sincs, ha ugy van, ugy van. en csak a vegeredmenyt neznem, es tok jo lenne, de eselyes hamarabb lesz valami arm cumo ezekben (air, nem a pro szeria talan) mint amd.

    current favorites: ryzen 5xxx/6xxx series

  • pengekcs

    csendes tag

    Mindenkinek megvannak a maga preferenciai. En lassan leteszek arrol hogy melyik jobb. macos-t es windows-t is napi szinten hasznalok, es azt kell mondjam a windows lenyegesen kevesebb hatterben futo szemetet indit el (task scheduler + services + gp + msconfig -al lehet nezelodni) mint a macos, a hulye launchdaemon / services-eivel, meg a fantasztikus icloud-nak a torkodon lenyomasaval (mondjuk ms se jobb a onedrive-al).

    Volt elso mac-nek egy 2007-es mbp-m, egy evet birt; gari utan egy nappal halt meg benne a gpu, a zsanerja is szetment, nagy nehezen beismertek a gyari hibat, kapott uj alaplapot (amit 200e-ert akartak elotte adni), az is kb. pont egy evet birt, majd ugyanugy elhalt. Pont elotte vettem bele uj aksit :) Aztan mergemben hackintosoztam evekig, annak is voltak hibai, de egy 60k-s gepen ugyanugy ment minden. Vegul nem birtam ki vettem 2 db mac mini-t is, amik a mai napig szepen mukodnek (egy 2010-es es egy 2011-es szerver mini) - igaz azokban a sodimm + sata port megvolt meg... meg meg egy hasznaltan vett '11-es MBP van, abban is mar elhalt az amd gpu (amit kb. soha nem is hasznaltam) de nemi varazslassal az intel gpu tud meg mukodni, "automatikus" amd-re valtogatas nelkul. Ezeket eletben tartom amig lehet, es amig hasznalni tudom kodolasra / bongeszesre kimaxolt ram-al meg ssd-kkel. De pl. a mojave-t mar csak 'dosdude1' segitsegevel tudtam felvarazsolni rajuk..a dark theme miatt erdekelt. Catalina mar nem lesz rajtuk szerintem, mennek amig mennek igy.

    Ezek az alaplapra forrasztott ram es ssd flash chipek nekem teljesen visszataszitoak, foleg az arazas, na meg a javithatatlansag miatt. Jellemzo az apple-ra, hogy meg ha cserelenel is benne pl. smd ram chipet: a fw. a serial-okra is ellenoriz, es nem fog bootolni. Vagy pl. azt sem lehet tudni milyen nand chip-eket hasznal a t2-es chipbe epitett kontroller? TLC? MLC? vagy talan SLC, es azert olyan mocsok draga :D? Ezt az infot nem tartjak fontosnak barhol megemliteni.

    Aztan ott van pl. Louis Rossman a youtube-on - erdemes neha megnezni milyen hibakkal talalkozik a mac notebook-okon. Teljesen agyament design eleg gyakran, pl. nemelyik gepen az LVDS kabelen az 50v dc + a fold egymas mellett tizedmillimeterekre? wtf? Aztan sporolni a kabel hosszan, ami igy a tobbszori laptop felnyitas utan, veletlenul pont kb. a gari lejarata utan szakad meg, es megy el a kep. Ujabb air-eknel ventillator csak ugy onmagaban mindenfele cpu-val valo osszekottetes nelkul? Miert? Throttling-ol, kit erdekel? Stb. Hibat soha nem ismernek be, csak "in a very small number of cases..." a duma mindig, pedig allitolag nem hivatalosan a butterfly billentyuzeteknel is 20%-os a hibaarany. Ezt se ismertek be, csak egesz veletlenul lassan visszaaltak a jol bevalt scissor switch-re. Es lehetne meg sorolni sokaig, a minoseg mar nem a regi, az arrogancia meg az egekben van az apple-nal.

    Inkabb osszerakok valami kis ITX gepet, vagy veszek egy normalisabb dell/lenovo/asus/acer/ msi-t, es kesz.

    current favorites: ryzen 5xxx/6xxx series

Új hozzászólás Aktív témák