Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz naxa #26 üzenetére

    Nem teljesen értem, mitől lesz káros a szemléletem, miszerint emberi hibák sorozata és nem szoftveres hibák vezettek ezen programok terjedéséhez, illetve hogy szüksége lenne az Androidnak a jogosultságkezelésre... habár az sem oldaná meg a problémát, hisz a legtöbben meg se néznék, mire kér a program jogosultságot, csak engedélyeznék, pont ahogy most se nézik meg a legtöbben, hogy mire kér a program jogosultságot, csak telepítik, amivel megadják neki az összeset egyben. Nem gondolkodhatnak mindig a programozók a felhasználók helyett, mondom ezt programtervező informatikus hallgatóként. Sose készülne el egy program sem, főleg nem op.rendszerek, ha mindig megpróbálnák teljesen hülyebiztossá tenni őket.
    OS szinten nem lehet megoldani a szerződés-elfogadást, mert akkor hogy fogadod el a szerződést? Ha úgy fogalmazzák meg a szerződést, hogy a program telepítésével elfogadod a szerződésben foglaltakat, akkor nem is találkozol a szerződéssel, ha meg el kell fogadni, akkor mindenképp fel kell hozni a szerződést és egy elfogadásra szolgáló gombot. A gyanút az keltheti fel, hogy nincs ott a szöveg, csak egy üres képernyő, rajta egy gomb és alatta egy nehéz láthatóságú link a szerződésre. Persze, meg lehetne követelni formailag, hogy legyen ott a szerződés szövege és csak azon végiggörgetve váljon aktívvá az elfogadás gombja, de akkor sem olvasná el az emberek 99,99%-a, angolokon kívül főleg akik nem beszélik az angol jogi nyelvet, utalok ezzel az összes nem angol anyanyelvű emberre, aki nem nyelvész vagy él jó pár éve angol nyelvterületen és találkozik rendszeresen ilyen megfogalmazásokkal.
    A trükkös jogi szövegezést meg egy módon lehetne kiszűrni, átolvastatni egy vagon jogásszal a szövegeket, de akkor hetekig is eltartana egy-egy program megjelenése a Marketben, sőt olyat is visszadobnának időről-időre, ami pont nem is káros, csak két jogász nem ért egyet az értelmezésben. A jogi szövegek ugye arról híresek, hogy többféleképp lehet őket értelmezni. Főleg ha nem szabvány szerződést használnak, hanem egyedit.
    Egyébként is, a fokozott előszűrésből úgyis visszaélés lenne (ahogy arra láthattunk példát az Apple esetén nem is egyszer), akkor meg amiatt szidná mindenki a Google-t. Itt nincs jó döntés, nincs megfelelő megoldás. Főleg mert ha egy problémát megoldanak, jön a következő. És jönni is fog, amint megoldják a mostanit, mondjuk egy frissítéssel, ami után a rendszer blokkolja a programot és engedélyt kér számára az emelt díjas- vagy külföldi számra való üzenetküldésre.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák