Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tecsu

    addikt

    válasz lako05 #27 üzenetére

    Itt nem erről van szó. :-) Ha rám céloztál az előzővel, akkor mellélőttél, mert Ángliában élek már jóideje (anyagilag meglehetősen jól) de Magyarországot sokkal jobb helynek tartom... mindegy, mert a véleményemet nem az én szemszögemből fogalmaztam meg, hanem felülről nézve kissé tágabb aspektusban.

    Előszőr is 5 dollárt a gazdag amerikai sem ad ki olyan dologra, amit haszontalannak tart, másrészt ez lenne vagy 200-1000, ha minden gyorsan fogyó terméknek lenne külön gomb, harmadrészt az ember gyakran cserélne, kipróbálna más termékeket is, negyedrészt hova rakod ezeket a műanyag vackokat? Elcsúfít mindent, vagy a kamrában lenne egy fal, amin csak ilyen gombok lennének? Hát, baromi jó ötlet tényleg, ahelyett, hogy kényelmesen webáruházból vásárolj éppen azt, amit akarsz.

    Ez csak egy átmeneti állapot ahhoz, hogy automatizálva legyen a vásárlás.
    Engem ez zavar leginkább.
    A modern Nyugat hatására terjedő és fejlődő uniformizálódás már globális jelenség, ami még korántsem teljesedett ki.
    Lesz néhány egységcsomag, néhány féle termék sok esetben ugyanattól a multitól, ami közül választhatsz, majd az előfizetés élesítése után állandó termékellátás lesz. pl. az adott mosópor megérkezik, mikor kifogy az adagoló, mert a gép jelez stb. idővel a szolgáltatásban benne lesz, hogy aki kihozza, fel is tölti az egységes gépekbe a cuccot. Neked darabonként nem kell vásárolnod vagy jóváhagynod, előfizetsz és ennyi.
    Neked csak dolgoznod kell és élni az uniformizált lakásban. Ez a falanszter jövő minden társadalmi osztályra nézve, alacsonyabb szinten - alacsonyabb minőséggel.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák