Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Iginotus

    őstag

    válasz DaveJr #16 üzenetére

    Nem értek veled egyet. Minden csak pénz kérdése. (Teszem hozzá banki rendszereket tesztelek, de nem magyarokat hálistennek.)
    Ha bele tudnának tenni egy igazi modern vasat, amit nem hajlandóak megfizetni, simán mehetne a megnövekedett terhelés is. Én inkább itt látom a problémákat. Igaz, hogy rengeteg munka és tesztelés és csiszolás, de ez van.
    Ha lépést akarnak tartani az ilyen Fintech "bankokkal" és az ő modern rendszereikkel akkor alapjaiban kéne változtatniuk, mert így csak kicsúszik a lábuk alól a talaj. Értem én ez alatt a régi DB2 és IBM mainframe vasakat ki kéne dobni és lecserélni modernebbre. Sajna ezeket a 30 éves rendszereket használva valóban nyögvenyelősen 2-3 év az ilyen változások bevezetése. Így viszont szerintem szépen lassan mennek a levesbe...

    Plug and Pray... :)

  • Iginotus

    őstag

    válasz Fecogame #19 üzenetére

    Ezért fognak a 40-50 éves technikaellenesek emberek hagyományos bankban maradni.
    Az összes többi embert meg a fintech cégek Revolut, Transferwise stb fogja előbb utóbb megszerezni magának mint új ügyfél. Új bankok fognak tarolni szerintem a jövőben. Mert, hogy ha már tud kezelni egy okostelefont akkor inkább azt használja majd.

    [ Szerkesztve ]

    Plug and Pray... :)

  • Iginotus

    őstag

    válasz Kékes525 #21 üzenetére

    Még nem. De szerintem majd akkor lesz mikor a hagyományos bankba bemész és mondod, hogy szeretnék venni BTC-t vagy ETH-t és mondják hogy persze tessék ide kérem az ujjlenyomatát...
    Még ha lehet is akkor is azt mondja a kiasszony, hogy ezt töltse ki 3 példányban, ezt a számlaigazolást kérjük, és a munkáltatójától ilyen igazolást kérünk hitelesen és le is fénymásoljuk ha nem bánja...
    Ez utóbbi nem a bank hibája de akkor is nekünk felhasználónak okoz kellemetlen perceket.

    A Revoluton pl lehet adni venni bármilyen cripto valutát.

    Nem mondom, hogy a banknak nincsenek előnyei, de sajna több a hátránya jelenleg ami a jelenlegi banki vezetés miatt behozhatatlan lesz ha 2-3 éven belül nem változtatnak a stratégián.

    (Lásd BMW vezetője lemondott, mert a fejlesztési vezető azt nyilatkozta, hogy nem támogatja a BMW az elektromos autókat. Szerintem a bankokkal is ez lesz, ha nem kezdik el őrült módon támogatni az ilyen és ehhez hasonló dolgokat.)

    Plug and Pray... :)

Új hozzászólás Aktív témák