Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    "...de alapvetően a processzormagok sem, a lényegi fejlesztés kimerül abban, hogy valamivel nagyobb órajelek állíthatók majd be egységnyi fogyasztás mellett."

    Tehát tényleg igaz, hogy a Skylake óta ültek a babérjaikon és gyakorlatilag minimális lényegi fejlesztés történt, az is csak a gyártástechnológia finomításában merült ki. Így akkor várhatóan 2020 végéig (vagy még inkább 2021 első fele) biztos nem jön új fejlesztés, így a jelenlegi mennyi is? 5-6 éves lesz (Skylake)? Szerintem nincs még egy gyártó az iparágban, ami megteheti hogy ilyen sokáig ül a babérjain. Bár mostanra az AMD jóvoltából már tuti észbe kaptak, csak még évek mire ebből lesz is valami :)

  • -FreaK-

    veterán

    válasz #16939776 #8 üzenetére

    Azért a fogyasztás már kezd rendesen elszállni, tehát az új foglalaton kívül egyre masszívabb VRM is kell az alaplapokra. Ez sem hiszem, hogy sokáig járható út lesz, mert ki akar 36 VRM fázissal szerelt alaplapot venni 100e Ft-ért és akkor még a hűtésről nem is beszéltünk.

    Miközben meg az AMD a 9900k-hoz (?) képest fele fogyasztással demózta legutóbb a 8magos CPU-ját, közel azonos teljesítmény mellett.

    Összegezve: én kétlem, hogy a gyártástechnológiai finomításokkal (14nm++++++++++) ellensúlyozni tudják a magszám és órajel növekedést a jövőben. Nagyon kéne nekik egy új gyártástechnológia, mert folyamatosan maradnak le. Emellett pedig architektúrából is kellene sebességben fejlődniük, hogy a fogyasztás kordában tartása mellett tudjanak gyorsulni.

    Ezekből egyik sincs kilátásban az elkövetkező két évben + mellette a Ryzen meg folyamatosan fejlődik = szerintem nagy bajban vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • -FreaK-

    veterán

    válasz #16939776 #13 üzenetére

    De pont ez az, hogy úgy néz ki, hogy most már nem fognak tudni fölé licitálni. Még talán 100Mhz-et kisajtolnak, esetleg tényleg felmennek 10magra, de ennyi van kilátásban egyelőre, és ez is milyen áron?

    Amennyiben tényleg úgy lesz, ahogy pletykálják, és az a 8magos hozza a 9900K teljesítményét, de az még csak a középkategória lesz, mert fölötte lesz 12/16 mag is az AMD-nél, akkor igazából mást most meg fogják előzni őket. Persze kérdés, hogy pontosan milyen taskokban, munka/játék stb., ezen lehet vitatkozni, de szerintem most már az abszolút csúcson is trónfosztás lesz, nemhogy a kisebb kategóriákban, ahol ár/érték arányban már meg is történt.

    Szóval én úgy látom, hogy most simán lesz ok a bizalom megrendülésére :) persze a vérmes Intel fanokat nem lehet meggyőzni semmivel (ahogy a mellékelt ábra mutatja), de az egy másik történet :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák