Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Qkackca #37 üzenetére

    Sok dolog lehet mögötte. A legvalószínűbb tényező, hogy az Intel ezt is olcsón akarta megoldani, így megtartották volna az öreg berendezéseket, hátha jók lesznek azok a gyártásra némi átalakítás után. Ezzel szemben a bérgyártók nem voltak ennyire merevek az anyagiak szempontjából, ők szépen belerakták a pénzt a berendezésekbe is.
    A legnagyobb kérdés, hogy ezekhez a döntésekhez mi vezetett, és valószínű, hogy Krzanich tisztogatása, amikor ugyanis elnökké választották, akkor azonnal kirúgott mindenkit, aki a leendő hatalmára veszélyes lehetett. Ez viszont sok mérnöknek nem tetszett, és ők önként léptek ki. Na most ezek a mérnökök mentek a TSMC-hez, Samsunghoz, GlobalFounrdies-hoz, stb. Krzanich viszont nem pótolta őket, hanem a fiatalokra épített, hogy ők is meg tudják ezt oldani. Valószínűleg a fiatalok tapasztalat még nem volt elég ehhez, ami akkor nem látszott, mert a 14 nm úgy ahogy működött, de egy olyan lavinát indított el, ami a tervezés alatt álló gyártástechnológiákat negatívan érintette.

    A gyártástechnológia pedig csak egy tényező. Valójában meg lehet élni úgy is, hogy nem a legjobb node-ot használja a cég. Lásd az AMD-nél az Opteron/Athlon 64 időszakot. Tehát az Intelnek sem csak az a gond, hogy a 10 nm nincs kész, mert a 14 nm-en is lehetne élni, akár versenyképes termékkel is. A probléma sokkal inkább az a rombolás, amit Krzanich végzett a részlegekben és az útitervekben. A 10 nm-es nehézségek csak a jéghegy csúcsát jelentik.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák