Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz Ribi #348 üzenetére

    egyén és igény függő, kinek mi éri meg.

    én is 2 éve terveztem, hogy lecserélem az FXem.. de .. valahogy mindig "túlél" és "nem akar elfogyni".. legalábbis azokkal amikkel játszok tudja a 60fps-t (többnyire), VGA csere lett egy tavaly ősszel mert 40kért kaptam RX470et, azon kívül nem nyúltam a konfighoz jó ideje..
    mondjuk én sose voltam "nagy játékos" ... sose köt le végtelenségig egy cím se, egy-két stratégia játékot leszámítva, de azoknak meg az isten ideje se lenne elég, én is ha havi pár órát ha játszok velük...
    a fogyasztása magasabb... de számolgatok és több évi villanyszámla különbség kijönne a fejlesztési költségekből akkor is ha 24h-ban terhelném a gépet... ide-ben meg évtizedes a különbség... és akkor azt se számoltam bele, hogy azért nem is megy egész nap..
    ami inkább zavar, hogy nyáron (is) "fűt" ha terhelem, bár amióta az R9-280 helyett RX470van, a "fűtőteljesítmény" érzésre is jelentősen visszaesett...

    még kivárok ... lehet zen2-re cserélek.. de... nem tudom még... majd meglátom.. (most az csábít, hogy igen olcsó már a DDR3 ram, kínából AMDonly kitek vannak 2x8GB ~10-12k körül, néha munkára használom, és leginkább ramból szokott kifogyni akkor a gép).

    a 30-40 azért érdekes, nekem sose esik be "szaggatósan" ... illetve egyszer tette, amikor ráraktam egy nagyobb hűtőt a cpu-ra... és "betakarta" a vrm-et, így amiatt droppolt az órajel.. de oda némi légmozgást teremtve, minden helyreállt...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Ribi #365 üzenetére

    hacsak nem működik máshogy a XFR az x570ben, nem hiszem, hogy jelentős különbség lenne..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz - = Zk = - #371 üzenetére

    a nagy kérdés az, hogy 40 az a 40, ha "folyamatosan" jönnek a frame-k sokan talán észre se veszik.. de ha "csoportokban" és az átlag a 40, akkor igencsak "fájni tud"... utóbbinál érezni, hogy "lagol".

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz - = Zk = - #384 üzenetére

    tény .. .a fórumok is sokkal "pangósabbak", trollokat találni, de velük nem lehet igazán "szakmaizni" ... más időket élünk...

    schawo:
    tudom már miért "lőnek le", "megyek neki a falnak", vagy másik autónak játékokban ... nekem 800fpses a szemem és azalatt minden szaggat... hát persze, hogy nem tudom kikerülni azt ami felé tartok, vagy felém tart... fránya lag ;]
    60fps-el már jól elvagyok, nézegettem kiállításokon nagyobb sok-sok hertzes monitorokat, királyok.. de nekem nem ér meg annyit, ha vennék akkor már valami "nagyot", de az meg még inkább drága, ehh... inkább felújítom belőle a konyhát akkor már.. sose voltam "hardcore gamer", előbb vennék akkor konzolt, bár ott még a 60fps is "necces" sokszor...

    Prof:
    én megelégszem 1080p-vel, "medium körüli" grafikán...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz schawo #575 üzenetére

    a pontszám alapján aktív volt.. akörül kap a 9900K ha megy az 'auto tuning'..
    1850 körül kap powerlimittel (kicsivel van a 2700X felett), 2000 felett kicsivel "autó tuningon", 2200 felett valamivel 5Ghz-en minden magon...
    bár ez elégé "emlékből" jött most.. pontosan nem tudom a számokat

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz turbokappa #615 üzenetére

    eleinte vicces volt, de szerintem már befejezheted :) ...

    attól független válaszolva ha valakit érdekelne:
    két esetben állhat a földbe a 8700(K):
    1. találnak még komolyabb hibát a mostaninál ami olyan szinten javíthatatlan, hogy igencsak vissza kell fogni a cput, hogy kiszűrje a "gondot".. alapjában nem mondanék ennek sok esélyt.. de figyelembe véve, hogy folyamatosan új dolgokat találnak... és nem 1 pontján a cpunak, találtak "hibát" a cache kezelés, a TH adatmegosztás, a memóriavezérlő esetében már .. pedig ezek különböző területek (ez pedig nem biztató, hogy lehet-e még "hiba")...
    2. lényegében összefügg az első esettel, hogy a javítás látszólag nem csinálna komoly teljesítmény vesztést önmagában, de "fluktáló" teljesítményt okozna (bár azt hiszem ennek elkerülésében mindent megtenne az intel) ez okozhatna esetleg játékokban mikrolagokat...

    de ez kiemelném, kizárólag elméleti futtatás, hogy "hogy állhatna földbe"..
    semmi se lehetetlen, akár csődbe is mehet az egész cég és akkor javítás se készül.. láttunk már nagy vállalatokat "bedőlni".. nagyobbat mint az intel olyan okból is mint amit Krzanich tett (profitmaximalizálás), de olyan miatt is, hogy nem követte le időben a piaci "trendeket", vagy ragaszkodott, hozzá, hogy más irányba halad (hiába volt piacvezető, beledőlt)... noha nem mindegyik vállalat szűnt meg közülük, de sokuk csak árnyéka egykori önmagának... és persze az amd-se szeretetszolgálat, ez nem volna jó dolog ha az intel megszűnne, vagy "bezsugorodna" a piaca elvesztésével, az árak megint hamar az egekben lennének (bár most is ott vannak a 10-15 évvel ezelőtti átlagárakhoz képest).

    pedig úgy néz ki egy 2 évig legalább nem lesz válasza az intelnek a jelenlegi generációra se (2 év múlva meg amd esetén is jön új holmi, úgyhogy teljes rejtély milyen erőviszonyok lesznek akkor)..
    a biztonsági hibák nélkül is rosszul állna az intel "jövőképe", a szerver piac is ugyan lassan reagál (hosszú tesztek, szoftver felkészítések), de ott is elindult a mozgolódás... az első epic jó volt, de nem annyira, hogy megérje platformot váltani.. de a második nagyon jó, a jövőre jövő modell meg keresztbe nyelheti le az intelt az SMT4 miatt.. míg intel kénytelen kikapcsolni az alapból is gyengébb SMT implementációját :(

    pár dolog biztos, év végére azt tippeli, hogy az amd szerver részesedése elérheti a 10%ot (a legpesszimistább becslések szerint is).. illetve, hogy TR az epic miatt csúszik, és, hogy 16 magos ryzen 3xxx csak az intel miatt nem lett (egyenlőre)...

    u.i.: trollkodni nem így kell, túl sokáig ütötted a vasat, és túl is toltad, ez már így nagyon erőltetett.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz turbokappa #638 üzenetére

    most tényleg nem tudom miről beszélsz ...

    nem igazán érdekel ki milyen "fanboy" ... ha hülyeséget ír és van kedvem, és időm válaszolni akkor annak is írok... (nem egyik vagy másik módon tekintek a világra)

    amire meg írsz most, abban egy a "troll szövegre" írtam egy teoretikus véleményt, hogy mi kéne ahhoz, hogy "földbe álljon" az intel (jelenleg NEM áll ez fent).. ha már a földbeállást emlegetted...

    sosem mondtam, hogy mindenki csak ryzen 3xxx-et vegyen mostantól.. az viszont tény, hogy az amd útitervre az elmúlt 2 évre vonatkozólag sokkal biztatóbb mint az intelé...
    hidd el, ha van egy keret amiből gépet kell építeni (venni) és az adott árkategóriában az intel jönne ki jobban (az adott célra), gondolkodás nélkül megvenném... a másik a "gép használati időtartam", nem kell mindig rohanni a legújabbért, én is a sajátomat igencsak régóta használom.. amíg elég a teljesítménye nem rohanok cserélni...
    az asztali gépem esetén 10 év alatt összesen költöttem kb. annyit a gép alkatrészre mint az egy szem 8700 cpu jelenlegi ára (~90-100k).. persze a régi alkatrészek eladásával beleszámítva, de akkor is ez egy nagyon-nagyon jó ár-érték arányú megoldás volt, persze, ezt most már nem igen van hova fejleszteni értelmesen tovább, csak egy nagyobb összeg "ráköltésével".. az irodai gépem viszont intel (most még), a munkahelyi szerverem intel, az itthoni "home" szerverem újfent intel (ráadásul utóbbi egy n230-as intel atom).. laptop van a családban intel és amd is (mind én vettem ennek-annak, az alapján melyik éri meg).
    persze örülök ha egyenlők az erőviszonyok és ha megéri akkor szívesen veszem a "kisebb cég" termékét.. de ha nem érné meg, nem venném azt. ez ennyi.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz NandorHUN #694 üzenetére

    többször írták már neked, az órajel önmagában nem számít...
    ipcben meg "elvileg" jobb lesz a zen2 az aktuális inteleknél, így kisebb órajelen is "elvileg" gyorsabb lehet (játékban is!).

    persze majd az első tesztek esetén meglátjuk ez mennyire lett "igaz".. de minden esély megvan rá, mert az elmélet helytálló... ezen kívül a legújabb pletykák alapján jön majd jövő tavasszal 5Ghz-en működő ryzen 3000, csak megakarják várni vele a 90% feletti yield-et ... de ezek pletykák...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz NandorHUN #719 üzenetére

    ha amd 10%al jobb IPC-t tud játékok esetén felmutatni, akkor simán képes 4,5ön a 5Ghz intel tempóját hozni... az eddigi ki szivárgott infók alapján pedig a sima 3600 (nem az X) 7%al nagyobb teljesítményt tud 2080ti kártyával pubg-ben az intel 8700K-nál...
    valahol youtubeon van róla videó

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz carl18 #729 üzenetére

    a Sapphire Rapids (7NM) és az akkori zen4 (5nm) között megint nagy csata lehet majd...
    semmit se tudunk egyikről se, csak, hogy amd is a zen4 esetében egy nagyobb design változtatást tehet majd a finomítások mellett (én oda tippelném náluk a 3D stackingot)..

    ami biztos, hogy nincs lejátszva előre az a meccs ami majd 2022 vagy 2023ban lesz köztük (a jelenlegi állás szerint) ... de olvastam olyan forgatókönyvről, hogy 22ben amdénél még a zen3+jön először csak 5nm-re átdolgozva hogy a zen4 már "kiismert" gyártással jöhessen a következő évben rá...

    bármi is lesz.... most lehet megint pár évig lesznek "izgalmas" évei az informatikának, nem évente csak +1-5% CPU fronton...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz CPT.Pirk #739 üzenetére

    de jó is volt,
    anno ha jól emlékszem 2003 augusztusában raktam össze első gépemet "alkatrészekből" ... egy 1100as áruházi duron gépet cseréltem az alábbival:
    -Abit NF7
    -Athlon 2500+
    -2x256MB samsung 333Mhz ram
    -Seagate 120GB hdd
    -Geforce FX 5200 128Mb
    -Nec 2500DVD író (még ezt is "overlockoltam" 2510es típusra filmware cserével)

    a cpum valami "ufó" volt, csak egy OEM tálcás, akkoriban ha jól emlékszem 21500Ft körül.. de a típusszáma nem illett az asztali 2500+ok sorozatába.
    anno sokan 3200+ -osítottuk a 2500+-t csak az fsb 333Mhzről 400Mhz-re való emelésével.
    sokaknak ment ez minimális feszültség emeléssel. (gyári órajel 1833Mhz, 3200+é 2200Mhz ... pont kijön, tökéletes példány volt a "tuningra").
    az én példányom azonban gyári feszültségen 2400Mhzig jutott, némi emeléssel 2600Mhz-et is bírta.. a 2800on is adott életjelet, de ott már olyan szinten melegedett, hogy nem tudtam lehűteni...

    "frankó idők voltak"

    igen.. 1 hónapra rá jelent meg az athlon 64, ami nagyon felforgatta a piacot, így előtte már lement a régi termékek ára...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz opr #778 üzenetére

    mondjuk x2 idején is csak a csúcs, az intelénél ténylegesen gyorsabb procik száltak el árban... a "budget" kategória kb. a celeron árszintjén versenyzett azoknál jobb teljesítménnyel.

    igaz, akkor még jóval lejjebb voltak ezek az ársávok. (mondjuk a forint is jobb volt, a dollár meg gyengébb)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz - = Zk = - #785 üzenetére

    alaplapot cseréltél? vagy csak "okosítottad" a régit?

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz -Skylake- #802 üzenetére

    ha csak IP-t ad és nem konkrét design-t, akkor könnyen lehet, hogy csak centek jutnak példányonként (60-70cent ..pl) ..
    azért mondjuk 1-2 chipdesign kijön az így megkeresett összegből (a semminél több)...
    bár előbbi ritka lenne, bár samsung arm esetén se komplett designt licenszel csak IP-t és egyedi felépítést használ az exynos cpuinál ... így nem kizárt. bár ha IP-t lehet így szerezni, legalább terv szinten léteznie kell egy komplett designnak is amit a mobil szintű skálázáshoz használtak, és van olyan teljesítmény/méret mutatója, hogy samsungnak is tetsszen... csak úgy licenszelni IP-t, hogy skálázásban nem tudni mire képes.. fura lenne (így legalább szimuláció szintjén léteznie kell)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz s.bala31 #935 üzenetére

    Ahol a 6700K van párban, ott csak az órajel számít (mert szálak között nem vagy rosszul skálázódik a játék)... azoknál vélhetőleg a 3950X lehet a legjobb (a felár "megéri-e" már kérdéses)... bár valószínű valamennyi esetben a 3950X lesz a legjobb... bár kérdéses még a CCX-ek viszonya, és az emiatt történő skálázódásban lesz-e "törés", szerintem ha lesz, nem jelentős..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    "olcsó" ($200 alatti) alaplap elemzése: [link]

    szerintem nem feltétlen rossz a "minőség".. látszik, miért drágább a sorozat, a VRM kb. egy felső-közép kategóriás X470 szintjén van, és árban is kb. ott van.. azaz nem a semmire kérik el az árat a drágább X570eknél se (feltétlenül).
    mert lehet elbírják majd a jobb X470ek a 12 és 16magos ryzeneket, tuningra nem feltétlen marad bennük tartalék azokhoz ... ebben a lapban is inkább a 12magoshoz van "tartalék" tuninghoz, a 16magos esete már nagyon határeset volna (ott már könnyen falba ütközik, a VRM hatékonyság is teljesen "elszáll").

    +bónusz: a videó végén van némi magyarázat, hogy egyes alaplapok miért mennek jó órajelen 4 modullal is, más alaplapok meg nem... az elemzett alaplap is inkább 2 modullal lehet majd jó (sebességben és időzítésekben).

    konklúzió:
    nem ok nélkül lesznek drágábbak az X570-ek, egyszerűen kell a "táp" a 12-16magos példányoknak ha OC is van... ezen cpu-k elindulhatnak persze B450/X470 alaplapban is (ha jó a VRM), de sokuknál OC-ra esély se lehet ... talán egyes alaplapoknál még az XFR is gondba ütközhet, hogy "mit érhet el maximum", vagy le lesz tiltva az XFR alapból ezen CPU-knál és OC se lesz (bár ez utóbbi 2 dolog most csak feltételezés részemről).
    Ebből kiindulva, egy "jó" majd B550ös chipsetes lap se lehet sokkal olcsóbb ha "tuningra" is akarnak tartalékot bele...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Yany #939 üzenetére

    Azért a 16magos szerintem fogja magába szívni az áramot ha megkínálják.. akár csak annyival, hogy all-core legyen a turbó órajel (lehetséges és bírja)..

    de valóban igaz, intelekhez azért a legjobb X470nél is voltak jobban felszerelt lapok (legalábbis VRM ellátásban, de egy-két extra képességük is volt azért)..

    most viszont eléggé prémiumnak kezelik az új platformot is... csak a bejelentések száma meghaladja ha jól hallottam az 50+ alaplapot (így indításkor is)... AMD esetében nagyon rég volt ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz MPowerPH #981 üzenetére

    A zombiload óta azért nagyon leegyszerűsödött az intel biztonsági réseinek kihasználása, pont amiatt ajánlják az intelek esetében a HT kikapcsolását..
    Gyakorlatilag az általa hozott "buggal" lehet látni az adott processzormag másik szálján lefutó folyamat bitjeit... ez mondjuk arra alkalmas, hogy elfogjanak vele meglehetősen jó hatékonysággal billentyűzetleütéseket, vagy webes tartalom megtekintéseket (ha pont azonos mag másik szálján megy át a folyamat).

    a youtubeon linuxos "demo" videók vannak is a bugról ami mutatja működés közben a kihasznált bugot (ez már nem csupán "elméleti hiba")...
    az összes inteles bug közül ez az egyik legkomolyabb, még is erre már sokan (itthon) csak legyintenek.. a kinti fórumok sok helyen egyenesen pánikba estek tőle...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz MPowerPH #985 üzenetére

    csak nem lenne jó ha gond lenne a sok felfedezett bajból ... és bár jön rá javítás mi a biztosíték, hogy a rendszergazdák mindenütt telepítik is.. virtuális gépek esetén sokat kivesznek ezek a javítások a procik elérhető teljesítményeiből (ami jelentős anyagi befektetést feltételez, így nagy eséllyel lehetnek olyanok akik nem telepítenek).. bár a zombiload attól még továbbra is komoly gond lehet... még "friss" a nyilvánosságra hozás, de nem lehetetten rá építeni egy jól működő crawler scriptet ami lehet megfog pár kényes jelszót (JS-en keresztül is működik)...

    és hír lopásról nem lesz addig amíg valami nagy mennyiségű adatlopás nem következik be és észre nem veszik ... de ezen holmik könnyen észrevehetetlenül is történhetnek, maximum a folyamatlista vagy hálózati forgalom buktathatja le a dolgot... de ha célzottan egy-egy gépet támadnának, könnyen lehet évekig kb. észrevétlen (hacsak nem valami paranoiás embert "támadnak" meg aki minden munkafolyamatot és hálózati forgalmat figyel mindig a gépén)...

    a bulldozer meg egy érdekes koncepció volt ... nem jött be, ennyi, de attól még nem voltak selejtek, legalábbis a piac úgy árazta a termékeket, hogy használható alternatíva volt a maga kategóriájában (bár nyilván AMD az adott árazáson nem gazdagodott meg belőle). az a "fusionos" holmi meg megelőzte a korát ... lassan 10 éve, de még mindig csak elvétve használják ki a programok az IGPkben levő lehetőséget... minimum az intelnek is be kellett volna állnia a koncepció mögé ha azt akarnánk, hogy mostanra legyen valami belőle...
    sajnos nem történhet meg a heterogén programozás elterjedése addig amíg nem közös nyelven keresztül a programnyelv által eldöntve fut a gép hardverein a kód.
    Ezt anno a java 9 be ígérték.. amikor még a Java 6 volt a legújabb ... most jelent meg a java 9 és nem került be ilyen képesség (azaz nem kis "meló" megcsinálni) ... mostanában elvileg java 11be ígérik... utóbbiból azért lehet valami talán, mert az intel a foveros-al ebbe az irányba indult el, igaz nem csak egy cpu-gpu párossal, hanem majdnem sok műveletre külön dedikált egység (még a cpu is big-little lesz)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Raymond #992 üzenetére

    meg kell várni az első normális teszteket már nem beta biosszal, mert a memóriakezelésen látszik, hogy valami nagyon bugzik (se a memória, se a cpu órajelét nem lehet növelni se).
    remélem az üzletbe kerülő első x570alaplapok nem alapból majd a mostani beta biosokkal jönnek...
    (a memóriakezelés miatt lehet gyenge játékban az új zen)

    de az 1. kiszivárgott teszten meg a sima 3600 a 8700K felett teljesít a játékok kivételével mindenben (hiába az utóbbi magasabb órajele)..

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz syberia #1001 üzenetére

    a kérdés csak az ez még ES vagy már QS ... bár valószínű az utóbbi.. meg az is, hogy ezt az órajelet (a feszültség miatt) nem valószínű, hogy akár vízzel lehet hűteni...

    de ez a példány nagyon sokat szerepel: [link] .. pár napja még "csak" 5.2-nél jártak vele...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz travix #1005 üzenetére

    most már jönni fognak ezek, a tesztelőknél már vannak cpuk és deszkák ... csak 7.e előtt nem publikálhatnak ... de egy-két teszt ami online is feltölt kiszivároghat ...

    az biztos, az intelnek valamit lépnie kell majd ha tud ...
    tavaly ilyen tájban arról volt szó, hogy nyár végén jöhet a 10 magos újabb Coffe refresh (vagy milyen néven jönne).. de jelenleg nincs róla szó se... esetleg január-februárt tartanak lehetségesnek, de hallottam már "jövő nyár és 12mag" pletykákat is..

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Maelephant #1011 üzenetére

    szokásos, egy 2-3 hónapig minden újdonságon itt extra a felár.. majd elmúlik róla ... vagy lehet rendelni az űrlényektől (ha olcsóbbak) .. úgy is utóbbiak kapnak elsők között készletet (a régióban kb. egyedül).

    turbokappa-val meg foglalkozni se érdemes ... turbó sebességgel kapálódzik valamin, de nem is érteni amit mond... se füle, se farka annak amire ki akar lyukadni... [link]
    szerk.: ha a 3000res sorozat nem lenne olyan pozícióban mint amin lesz, nem építenének rá olyan szinten a gyártók alaplapot mint amit most csinálnak már induláskor... csak rajtkor több mint 50 bejelentett alaplap.. ilyen az intelnél is csak "nagy ugráskor" van (amikor foglalatot cserélnek)... amd esetén meg több mint 15 éve nem volt ilyen (pedig kompatibilitás van a foglalattal, így ez eléggé elárul már valamit most)...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz -FreaK- #1023 üzenetére

    nem tudjuk még (mi legalábbis) mi is működik, mi nem (és változik-e jelentősen a boost illetve a régi alaplapok esetén a működése megoldott e... bár utóbbi szerintem inkább csak akarat kérdése).. az alaplapok egyenlőre beta biosszal mennek, az se biztos, hogy minden jól működik ...
    az eddigi kiszivárgott tesztek nem igazán bírtak semmi tuningot (bármit piszkálva kifagyott), a memóriákat se tudták a "default" értékekről átállítani..

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák