Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz snecy20 #25 üzenetére

    vagy nem...
    Pl az egyik magyar nagyker egyik naprol a masikra emelte a 8700k netto arat 97.200-rol 122.200-ra....es azota is ennyin all.
    Es mindezt ugy, hogy keszleten volt a proci, illetve van azota is, de ennyiert kenje a hajara

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz TeeJay #97 üzenetére

    Felesleges az 1800x mert a sima 1700-et is tudod annyin jaratni amennyin az 1800x-et, es marad penzed amit elkolthetsz plusz memoriara vagx nagxobb vga-ra, vagy drogra, esetleg oromlanyokra 🤣👌

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz kolopele #145 üzenetére

    Vagy nem veszi.
    Amíg nem volt Ryzen, azt mondtam volna igazad van.
    De mióta kiderült, hogy ütőképes a ryzen azóta kicsit más a helyzet.

    Vegyük az alap esetet, hogy valaki 70-80% játékra veszi a gépet, a maradékban net, film, esetleg minimális munka van. Nézd meg a teszteket, vagy akár ezt a ph-s tesztet az 1800x sok helyen 10% vagy azon belüli lemaradással bír egy 8700k-hoz képest.
    Ha számba veszünk minden eshetőséget, azt mondom Zen jobb választás lehet.
    Sok elvakult inteles (ezért mit fogok én még kapni :D ) azzal jön, hogy lassabbak az AMD procik mint az Intelesek.
    Ez így ígaz! Tény, amivel nem lehet vitatkozni. De ha megnézed a teszteket, minimum FPS közel azonos, max fps-ben van lemaradása jelenleg a zeneknek, de őszintén ki nem sz@arja le, ha mondjuk 160 fps helyett csak akár 120 van? Ilyen szinten már nem számít szerintem.
    Ehhez hozzávesszük, hogy pl egy B350 K4 asrock lap + 1600/1700 prociból jelentősen olcsóbban ki lehet jönni úgy -10-15% plafon teljesítmény különbséggel mint Intelnél.

    Az pedig megint csak gáz szerintem, hogy szép és jó ez az 5GHz de nyugodtan átmehet bárki a Coffe topicba és meg lehet nézni, hogy hány embernek megy 5Ghz-en a proci, és hánynak nem.
    Még a drága 15-20K-s hűtőknek is igen csak meg kell izzadni azért, hogy le bírják értelmes hőmérsékletre hűteni a procikat 4.7-4.8 körül is, nem hogy 5G-n.
    Köszönhető minden annak, hogy talán még a kutyaszar is különb állagú mint az a pasztának mondott valami, amit az intel használ a kupak alatt.
    Azt meg nem tartom normálisnak, hogy egy 130K-ért megvehető (de legyen csak majd 100k körül ha beáll az ára) procit vásárlás után egyből delidelni kelljen, ha jobban meg akarja húzni az ember.
    AMD-nél még a gyári hűtőnél is kellemes hőfokok vannak.

    Ami a játékon felül pedig plusz pont, az meg az, hogy ha van olyan program ami kihasználja a több szálas feldolgozást, ott a Ryzenek egyértelműen fölényben vannak szintén.
    Abban igazad van, hogy egy normális gamer gép nem fillérek, de nem mind1, hogy mennyit költünk el, mert pl AMD esetén, ha elfogadjuk azt, hogy IPC gyengébb jelenleg mint az Intel úgy 10%-al akkor igenis szerintem Ryzen jobb választás lehet az ára miatt, és a maradék pénzből bőven kitelik akár egy vizes hűtés is.
    Aki pedig maximalista, vagy nem számít a pénz, ugyanúgy megveheti az Intel termékét :)

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz kolopele #155 üzenetére

    Jah persze, 6-7-es szériáról nem éri meg váltani ha csak nincs valami oka.
    De akinek régi gépe van annak szerintem AMD jobb alternatíva jelenleg.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák