Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vhunor

    őstag

    válasz satee76 #50 üzenetére

    Max. a szarul megírt multiplatform címeknél, mert ha egy Killzone 2-3-at, Uncharted 2-t, Gears of War 3-at, Halo: Reach-et meg lehet csinálni 720p-re akkor ne károgjanak se a kiadók se a programozók. Ezer éve tudja mindenki, hogy mennyire eltérő a két konzol felépítése, a CoD engine meg egy fél évtizedes agyonfoltozott fos. Nem egy multiplatform cím van, ami ugyanúgy néz ki és ugyanolyan jól fut mindkét konzolon, 720p-ben (darksiders, force unleashed II, nfs hot pursuit, f1 2k10 ésatöbbi) csak ugye ezzel munka van, azt meg kerülik az emberek.

  • Dany007

    veterán

    válasz satee76 #51 üzenetére

    [link] - amit linkeltél.
    Pont ezért kéne már a süllyesztőbe dobni az 5, lassan 6 éves boxot. Bőven megszolgálta a maga idejét. Szép volt jó volt, de mostmár igencsak elavult. Gondolom a fejlesztőknek se lehet kis munka egy majd 6 éves hardverre tervezni úgy, hogy az szép is legyen. Szal le a kalappal előttük.
    Mondjuk szerintem a fix hardver igen sokat segít abban, hogy így 5-6 év után is képesek boxra is optimalizálni egy játékot. Ezért sem összehasonlítható a PC-vel. Ott kismillió dolog befolyásolhatja a végeredményt, elég akár egy rossz driver stb...

  • Dany007

    veterán

    válasz satee76 #55 üzenetére

    Így van. De én ha boxos lennék, örülnék a fejemnek, hogy a mondjuk 3-4 éve vett boxon még mindig tudom tolni a mai játékokat! Nem pedig 720p-ért sírnék :) Mondjuk az is igaz amit írtok, hogy ha lehetőség van rá - márpedig a példákból kiderül, hogy van - akkor illő lenne venni a fáradságot...
    Visszatérve én se várom el a fejlesztőktől, hogy a 4 éves 8800GTS-emre is optimalizálják a játékot :) Egyértelmű, hogy szarul futna.
    Szal összességében nagyon pozitív, hogy a box így kihúzza 5-6 év távlatából is. A felhasználónak meg már szerintem ennek is örülnie kéne. Elvégre ez a lényege a konzolnak. Nem kell fejleszteni, mint a PC-t. De azért lássanak reálisan is, a box már igen idős. Nem lehet elvárni ugyanazt a minőséget, mint amit egy PC-től. Ráadásul olyan áron amilyenen most megy egy xbox (pc-hez képest).

  • Manbal

    senior tag

    válasz satee76 #51 üzenetére

    Épp elég baj hogy egy 2005ös hardver miatt a játékok többsége nem fejlődik vagy egy xar konzolport... egy 3870+c2d+2gb rammal is lehet alázni amúgy a boxodat ha arról van szó :) az pedig 2007es hardver...(és nem mellékesen kb. annyiért össze lehet rakni akár monitorral együtt is, mint egy boxot), szal kb. ennyit a játékgépek áldásos hatásáról.

    persze majd mikor kijön az xbox 720 akkor minden hírtelen megint korhű és fejlett lesz grafikailag mind fizikailag... kérdés meddig? mert valszeg az is csak 1-2 évig fog tartani aztán majd még 5 évig visszafogja a fejlődést durván...

  • Dany007

    veterán

    válasz satee76 #57 üzenetére

    "ilyen PC-s örültnél megnézném hogy mit költött az elmúlt években a gépére, hogy ilyen csuda nagy felbontásban csuda szép látványvilággal játszhasson a csuda fullos monitorán."

    Én pontosan ezt mondom. PC mocsok sokba kerül, ha az ember lépést akar tartani a legújabb játékok rendszerkövetelményével.
    Pont ezért is írtam, hogy egy boxos örülhet így is, mert sokkal jobb helyzetben van. Gondolj csak bele... Voltaképp egy 5 évvel ezelőtt megvásárolt X-box-ra egy fillért se kellett költeni pluszban, mégis elég szépen elfutnak rajta a mai játékok. Olyanok is, ami egy akkori PC-n már széjjel akadná a fejét :) Itt van például a legújabb CoD, vagy a legújabb NFS.
    5 évvel ezelőtti gépen - kicsit talán túlozva ugyan, de - ezek a játékok meg se nyikkannának. Boxon meg simán futnak. Ezért nem értem néha, hogy pár boxos játékos mért van annyira felháborodva bármin is. Hiszen így is jóval jobban járnak anyagilag, mint bármelyik PC-s.

Új hozzászólás Aktív témák