Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • faster

    nagyúr

    válasz luciferc #19 üzenetére

    Jah, ezen az elven az összes ADSL szolgáltató élősködő.
    Egyébként legyünk elnézőek a T-Commal, még csak most tanulja, mi az, hogy verseny. :)

    [Szerkesztve]

  • Allien

    veterán

    válasz luciferc #19 üzenetére

    Hmmm... A kettő (Mari néne-Tele2) teljessen más.:DDD Mari néni NEM a placcot árulja, vagy mi a rák. A példád számomra sántít. Hiszen Marinéni mondjuk zöldséget árul (én meg azt beszélek), tehát SEMMI köze így a Piac-nak a tevékenységéhez. A tele2 pedig eladja a tcom szolgáltatását, amit úgyis igénybe vesznek, csak maximum kevesebbet tudnak beszélni, mert a tcomot KÖTELEZTÉK, hogy a szolgáltatását nagykereskedelmi áron továbbadja. Pontossan nem értek hozzá, de józan paraszti eszemmel a két dolog (marinéni-tele2) az alaphoz viszonyítva (piac-telefon) teljessen más. Egyszerüen csak viszonteladó a tele2, a marinéni pedig NEM. Kivéve, ha pl. kibérel egy placcot a piactól, és azt tovább adja, mindezt úgy, hogy közben a piacot kötelezik arra, hogy a marinéninek sokkal olcsóbban adja a placcot (nagykeráron). Tehát, persze hogy olcsóbban tudja a marinéni adni a placcot, ha nincsen ezzel jelentős költsége (a piachoz képest), hiszen, ''csak'' egy mobil kell hozzá, meg feladni pár hirdetést, úgy, hogy a hírdetésben kihangsújozza, hogy tőle ugyan azt a placcot sokkal olcsóbban meg lehet kapni, mintha a piactól közvettlenül bérelné ki valaki. Hu. Remélem világos a sötét dumám.:)) De inkább hagyjuk. A lényeg, azt a szolgáltatót választod, amelyiket akarod, ENGEM nem zavar, csak fogadd el, hogy nekem meg más a véleményem.:DDD Persze, nem örülök a magas alapdíjnak, de akkor már inkább csak egy élősködőt tartsanak el a pénzemből (tcom), minthogy legyen mégegy (tele2).:B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • zsiga667

    addikt

    válasz luciferc #50 üzenetére

    A UPC árait nem ismerem. A hirdetéseik alapján úgy tudom hogy ott is van ilyen hálózaton belüli ingyenduma, a probléma csak az hogy még elég friss, így kevesen vannak a hálózatukban. Amíg minden ismerősöm T-Com-os addig nem éri meg számomra váltani. Akinek viszont van UPC-s ismerőse, az vegye bele ezt is a számításaiba.

  • Allien

    veterán

    válasz luciferc #80 üzenetére

    Hmmm.... Tévedsz, NEM csak a gazdaság működése a gyenge oldalam. SŐT! Lehet, csak gyenge oldalam van, de ha Te könyvelő végzettségü lennél, akkor hozzád sem fordulnék, hogy össze adj két számot (pl. 1+1).:B
    Írtam, hogy: ''MIND a két cégnek megéri a dolog'', akkor minek EZT ragozni? ITT nem ez a problema, hanem, hogy Te sem látsz az orrodnál tovább, már megbocsáss. Inkább számolj utánna, hogy efektive melyik cégnek mekkora a bevétel/kiadás aránya. Persze, az is igaz, hogy ehez bele kellene látni a könyvelésükbe, de ''kis'' logikával sokmindent ki lehet következtettni, még könyvelői végzettség nélkül is. Amit leírtam a T2höz, az szerinted NEM fedezi kb. a valósságot? A kiadásai már NEM növekedhetnek jelentőssen, max. pár ügyfélszolgálatost kell felvennie, de szerintem azt sem, mert valszeg úgy teszi ezt, mint már a T-com is, tehát ''kiszervezte'' ezen vállalat egységet, és mint külsős számolja el. Tehát, a kiadásai már nem növekednek jelentőssen, a bevételei meg a reklámok hatására igen. EZ nem zavar, max annyira zavarhatna, hogy nem én találtam ki ezt a dologot, igaz, nem is tudnám megvalósitani.
    Tehát, gondolj már ''kicsit'' jobban a T2-Tcom plussz költségeibe. Most NE gyere olyan hülyeséggel, hogy én bizti Tcomos vagyok, mert erre meg azt mondom, hogy akkor Te meg T2-s ügynök vagy, tehát itt felesleges ilyenekre gondolni is, mert nem erről szól a dolog.
    Ja, a havi díj okoskodás is sántit szvsz. Persze, fedez egy bizonyos költséget. De, ha lebontjuk területekre, már más lesz a helyzet. Pl. biztos van olyan hely mondjuk Budapest-n is, ahol sokáig nem is kell hozzá nyúlnia a saját hálózatához. De, ott ahol jelenleg Hytas (optikai) terület van, igencsak jelentős kiadásai merülnek fel, mert fejlesztenie KELL az adsl miatt. Márpedig ez milliós kiadás jellemzően, és ezt az esetek jelentős részében az a pár adsl előfizetés SOHA nem fogja behozni! Lehet így is okoskodni, meg úgy is. A lényeg, hogy valszeg a bevételei NEM a kisfogyasztókból származik, hanem a nagyobb cégek, intézmények adatkommunikációjából fakad. De ez is mindegy, a lényeg, hogy igazából a hálózat fentartás, és fejlesztés teljessen rá hárul. Most mondhatod, hogy ezt is megfizeti a T2, amikor kifizeti a Tcom felé a fizettni valót, ez is bizti, csak akkor mit is szolgáltat a T2? ERRE az egyszerű kérdésre válaszolhatna már valaki, mert én nem érteni (sokmindent, de ezt végképpen nem).:B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz luciferc #85 üzenetére

    Hát, elbeszélünk egymás melett. Ha NEM akarod megérteni, nekem tökmindegy.:B Hiába hangoztatod, de a példád sántít.
    ''...hiszen az ügyfél a matáv-val is kapcsolatban áll'' Miért, ki mással álna kapcsolatban, ha Ő a SZOLGÁLTATÓ efektíve?! A T2 CSAK számláz, SEMMI más. Csomagküldő-posta NEM ugyan az, mint T2-Tcom. A HELYES ''arány'' felállítása:
    csomagküldő-beszállitói, és T2-T-com. De, ha a postát is bele kevered, az is más tészta, MERT MINDIG (!!!) a csomagküldőnél fogsz reklamálni, mivel TE nem tudhatod, hogy a csomagküldő mikor adta fel a cuccost. Majd ŐK mennek a posta felé, vagy minőségi reklamációnál (garancia) beszállitói felé. TE csak a csomagküldővel álsz kapcsolatban, az NEM küldözget sehova (csak a hátad mögött, de kedvessen, mert melegebb éghajlatra, és nem pl. szibériába, valszeg).
    Még egyszer. Tele2 kiszámlázza azt, amit NEM Ő szolgáltat, felelősséget NEM vállal semmiért, max ha rosszul számláz esettleg. EZ NEM szolgáltatás, a valós értelembe, ilyet egy 5 éves gyerek is meg tud csinálni!
    Ezt írtad : ''Ha a tele2-nél van a hiba oka (pl számlázás),...'' tehát mást NEM is csinál, VAGY TÉVEDNÉK?!:))

    [Szerkesztve]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz luciferc #87 üzenetére

    O.K., bocsi a nagy betükért, de sokkal macerásabb vastagítani, hogy hangsúlyozzam a lényeget. Nem ordibálásnak szánom.
    De legalább konkrét dolgokat írnál.
    ''csak egy dolog hiányzik, a szolgáltatás általad használt szabatos definíciója''
    Akkor írd le Te!:DDD Vagy legalább magyarázd meg, mit szolgáltat ez a teleizé.:B Engem nem zavar, ha valaki a T2-t használja, csak attól még nem fog változni a telefóniában semmi!:( Sajnos. A tévedésemet szeretném elismerni. Csak írd le, miben tévedtem!;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés