Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz Phix #47 üzenetére

    ''Aztán érdekelne még, hogy ahhoz a ''kockázatot nem jelentő'' néhány ezer forinthoz, ami a kisebb vásárlásokhoz kell, hogyan jutsz hozzá?''
    Kiveszem a bankból jellemzően havonta egyszer. Ritkán szükség van többre, általában jól meg tudom becsülni, mennyire lesz szükségem.
    ''Ha pedig az otthoni kis trezorból veszed ki, akkor ott meg nem kamatozik.''
    Így van, de annak a (hó végéig folyamatosan fogyó) összegnek az elmaradt kamata, amit hó elején kivettem, egyáltalán nem nagy összeg.
    Persze van némi költsége a dolognak, de olyan nagyon kicsi, hogy ez nem igazán komoly érv semmi mellett vagy ellen.

    ''van egy dombornyomott kártyám, a legkisebb bódékban is elfogadják''
    Magyarországon még nem mindenütt fogadják el. Pl. sem a sarki élelmiszerboltban, sem a zöldségesnél, ahol ugyan nem a legnagyobb értékben, de leggyakrabban vásárolok, nem fogadnak el bankkártyát (nekem nem is hiányzik).

    ''a készpénzkímélő fizetési módok''
    Én nem akarom kímélni a készpénzt. Pl. azért sem, mert a készpénznek megvan az az előnye, hogy nem (illetve nagyon nehezen) nyomon követhető. Megnyugtatóbb számomra, ha nem összesíthetőek a vásárlási szokásaim, ha nehezebben lenyomozható, hol, mikor, mire költöttem.
    Tisztában vagyok vele, hogy a készpénzforgalomnak (sok szinten) ára van, de szerintem hosszú távon határozottan megéri.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák