Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VladimirR

    nagyúr

    imho az egyik sor felesleges a minimalis konfig felsorolasbol (elso oldal):
    -PCI csatlakozó a hálózati adapternek vagy alaplapi hálózati adapter;
    -PCI vagy alaplapi hálózati adapter;

    Mivel a telepítésre kerülő operációs rendszer a BIOS-t megkerülve közvetlenül kezeli a beépített merevlemezeket, nem számít korlátozó tényezőnek, ha az alaplapi BIOS nem kezeli saját erőből a nagyobb merevlemezeket. Ennek köszönhető, hogy akár 4 darab 160 GB-os merevlemezt is beszerelhetünk a szervernek kiszemelt öreg számítógépbe, és így végül – BIOS-korlátok ide vagy oda – egy 640 GB-os NAS-szervert alakíthatunk ki belőle.
    ez mind szep es jo, viszont az en p1-es lapom (most sajnos nem tudok pontos tipust mondani) az nem hajlando tovabblepni a post kepernyorol, ha be van kotve a 80GB-os IBM hdd-m, attol fuggetlenul, hogy biosban mi van beallitva (egyebkent a bios 8GB-ig kezel hdd-ket, de pl anno a 10GB-os maxtor-omat megette, s annak ellenere, hogy bios-ban 8G volt, a win98 latta az egeszet) --- szoval nem art eloszor leellenorizni, hogy valoban kezeli-e regi gepunk a sokgigas joszagokat, vagy vehetunk ''uj'' alaplapot

    egyebkent tetszik a dolog, azt hiszem ki is fogom probalni egy 2-4 gepes (+szerver) otthoni rendszerben

    EGO:
    ''Az operációs rendszer lehet ingyenes, ha a letöltést választjuk, vagy 3000 forint, ha a fentebb emlegetett dollárárfolyam nem romlik jelentősen''
    egyebkent a cikkben emlitett linkrol le is toltheto mind a hat valtozat a hozzajuk valo manuallal egyutt

    [Szerkesztve]

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz VladimirR #4 üzenetére

    ajj, igen, amit meg hianyoltam kicsit:
    bar nem kimondottan temaja a cikkenek, imho jo lett volna par szot ejteni arrol, hogy mi is az a 3 csomag, ami elerheto
    az ftp-t az vagom, de szerintem inkabb valo internetre, mint helyi halozatra (bar ki tudja, lehet, hogy gondoltak a warez szervert uzemeltetokre is ;]), az smb, ha jol sejtem olyasmi, mint a windoze filemegosztasa es azon keresztul elerheto is, de mi az az nfs :F

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz EG0 #6 üzenetére

    bios-ban none-ra allitva, de mivel nem megy tovabb post kepernyonel linux eselyt sem kapna a felismeresre

Új hozzászólás Aktív témák