Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kor

    csendes tag

    Sziasztok!
    Most írok itt először. Segítséget szeretnék kérni. A problémám a következő:
    Sony HC20E DV (i/o) digitális kamerám van és a rögzített anyagot meg akartam vágni. ADS-tech DV-s külső Fire Wire-m van, amin keresztül az anyagot a Fire Wire szoftverével felmásoltam a gépre (CapWiz).
    A minőséget a legjobbra állítottam, de nem találtam a rögzített anyagot valami kitűnő minőségűnek. A 40 perces anyag mérete is gyanúsan kicsinek tűnt (mindössze 2 GByte).
    Ezt követően a nyerset Ulead Media Studio 7-tel megvágtam (a video editorral)(az általam rossznak ítélt minőség elleneére). Ezután Pal DVD minőségű AVI-ba elmentettem (720x576-os Pal 25frame/sec 24Bits), majd A Ulead Movie Factory-val (menüvel együtt) átkonvertáltam DVD minőségbe. Tehát létrehozta a szükséges vob, ill. a többi fájlt(okat).
    Kiírtam DVD-re és nagy-nagy bánatomra asztali DVD lejátszón igen csíkozott volt a kép (LG lejátszóm van, de próbáltam Samsungon és Panasonic-on is, mindegyik új fajta Dvix-es, szoval új verziójú szoftverrel rendelkeznek, hogyha azt egyáltalán szoftvernek hívják). Olyan, mintha egy vízernyő mögül néznénk az egészet, mintha interferencia lenne (tehát olyan volt mint amikor sima monitor közelébe mobiltelefont helyezünk és pl sms jön, vagy hívnak).
    Amit viszont nem értek az az, hogy számítógépen nincs semmi baj.

    Szóval a kérdésem az volna, hogy mire gondoltok, mi lehet a baj?
    És, hogy hogyan lehetne jobb minőségbe felmásolni? Esetleg vmi más szoftverrel kéne próbálkoznom?

    Ha lehetséges, akkor e-mail-ben válaszoljatok (korompai.dani@vipmail.hu)!
    Nagyon-nagyon hálás lennék!

    Köszönettel:
    Kori

Új hozzászólás Aktív témák