Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz Sanya #16 üzenetére

    Nem értem az elégedetlenkedést. Ez egy rövid teszt, nem összehasonlítás, de nem is állította senki, hogy összehasonlítás. Ettől függetlenül, ha a cikkírónak van némi tapasztalata ilyen téren (és ilyen alacsony árkategóriában még csak nem is kell különösen jó fül ahhoz, hogy véleményt mondjon valaki), akkor emlékezetből képes összevetni a cucc hangzását más hasonló termékekkel, és szubjektív de korrekt véleményt mondani.
    Ahogy emvy is említette, ilyen témában a méricskélésnek igen kevés értelme van, a grafikonokból aztán tényleg nem sok értékelhető információt olvashattunk volna ki.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Rolly #20 üzenetére

    ''S röhely, hogy 25eFt-ért veszek egy sztereó cuccot, müanyag dobozban.''
    Meghallgattad? Nem? Hehehe... :D

    #23: ''de szerintem számítógéphez felesleges.''
    Mások szerint pedig esetleg nem. Én pl. a legszarabb forrásra is szívesebben dugom a stúdiófejhallgatómat, mint valami olyasmit, ami még tovább ront a hangminőségen. Szerintem pl. egy Tannoy m3 + valami régi sztereo erősítő (ezek használtan legalább 3-szor annyiba kerülnek, mint a kérdéses Klipsch) egyáltalán nem túlzás egy számítógép hangkimenetéhez (konkrétan ez van otthon a gépemre kötve).

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz GP-Sz #106 üzenetére

    Épp most akartam beírni, hogy a ''minőségi zenehallgatásnak'' nem sok köze van a Wattokhoz vagy az iszonyatos hangerőhöz... ;)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Yutani #212 üzenetére

    ''ha 50k havi pénzből kellene megélned! Kínaiból öltözködnél, 3k-s csipogót vennél''
    Kérdés, kinek mi mennyire fontos. Volt idő, amikor kevesebb, mint 50k havi bevételem volt, mégsem 3k-s csipogót vettem, hanem néhány 10e Ft-os fejhallgatót, meg kicsivel 100e alatt használt hangfalpárt plusz erősítőt. Hónapokig spóroltam ezekre, de nem adtam alább, mert a gyengébbnek a hangja hosszabb távon egyszerűen idegesített, méghozzá akkor is, ha nem arra koncentráltam, hogy milyen hibái vannak. Pedig közel sem vagyok audiofil, még csak különösebben igényesnek sem tartom magam zenei téren.
    Nem tartom hülyének azt, aki 3k-s csipogón is élvezi a zenét, vagy aki csak ennyit akar rászánni, mert tényleg vannak, akiknek ez elég, mert nem hallanak jelentős különbséget, vagy nagyon szűkösek az anyagi kereteik. Ugyanakkor vannak olyanok is, nem kevesen, akiknél egyszerűen csak a mérhetetlen igénytelenség és garasoskodás dominál: Mindegy milyen, csak olcsó legyen (az élet szinte bármilyen területén). No ez ellen próbálnak itt felszólalni néhányan.

    25e Ft két darab hangszóróért és egy kis erősítőért szerintem teljesen reális összeg, semmiképpen nem drága. Ami ez alatt van, az jellemzően gagyi (túlzott illetve rossz kompromisszum). Sajnálatos, hogy errefelé sokan csak a gagyit engedhetik meg maguknak, és sajnálatos az is, hogy rászoktatják az embereket a gagyira.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz SaNyEe #252 üzenetére

    ''Igazad van nem vagyok annyira hülye, hogy 25ezret adjak egy stereo hangafpárért.''
    Fél milla alatt még csak ötlet szintjén sem merülne fel bennem, hogy esetleg két hangfalnál többet vegyek... És nem azért, mert ennyire jól megy nekem, messze nem kerültek ennyibe a hangfalaim. Tudod, ízlések és pofonok, van, akinek a sok hangszóró tetszik, és van, akinek inkább a szebb hangzás. De ettől (bármelyiktől) még nem feltétlenül hülye valaki...

    ''Vegyük sorra a fizikai paramétereit csak. 25 x 8,25 x 16cm''
    Ebből kb. semmi nem derül ki azon kívül, hogy nagy hangerőt normális hangminőség mellett nem képes produkálni. De hogy mennyire szépen (nem hangosan!) szól, arról fogalmad sem lehet.

    ''Mélyei biztos nem lesznek jók akárki akármit is mond.''
    ''Jók'' nem lesznek, vagy erősek? Mert a kettőnek igen kevés köze van egymáshoz. Hiába dübörög valami, ha durván egyenetlen a frekvenciaátvitel. Persze itt is ízlések és pofonok...

    ''Hát pedig az ára indokolja!!!''
    Mégis mit indokol? Mi az a 25e Ft? Lópikula.
    Bemutatnak röviden egy az átlagnál picit igényesebb(nek tűnő - én sem hallottam) hangszórót, és erre megy a fikázás meg a felháborodás, hogy hogyan lehet elkérni 25e Ft-ot két hangszóróért. Vedd le a 25e Ft-ból az ÁFÁ-t, a kisker hasznot, a nagyker hasznot, vámot, szállítást, a gyártó hasznát, stb. és alig marad anyagköltség (ld. Den #59). Csoda, hogy egyáltalán ki tudnak hozni valamit ebből. Egy normálisabb erősítő tápegysége többe van, és akkor még nem valami igazán különleges cuccról beszélünk.

    Akinek nem tetszik ez a Klipsch, vagy akinek nem ér meg ennyit, az ne vegye. De nehogy már egy 25e Ft-ért (100 € :DDD) árult sokpontegyes hangszórókészlet legyen a non plus ultra, ami főlé lőni értelmetlen...

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz #65675776 #271 üzenetére

    ''De ekkora dobozokkal sem lehet egy embernél többet kiszolgálni egyszerre!''
    Már hogyne lehetne... Egy kis (pl. 20 nm) szobába hangerő szempontjából minden további nélkül elég lehet két ilyen kis hangszóró, a jelenlevők számától függetlenül, feltéve, hogy nem üvöltetni akarják, és (szerencsére) nem mindenki üvölteti a zenét.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák