Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz vicze #72 üzenetére

    Már bocs, de kéne valami konkrétum is. Nem szoktál hülyeségeket és főleg nem a levegőbe beszélni de én sem látok mást mint amit ő leírt.

    Én is Renoir notit akartam és végigkövettem ugyanezeket a modelleket.
    Az elérhetőség tragikus és nem csak itthon. A modellek 90%-a 8GB forrasztott rammal jön, 16-os is létezik de NINCS belőle itthon. Zenbookból, másból is elvétve. EU piacon körbenézve van, de ott is hasonló a helyzet, rengeteg modellből a 16GB-os out of stock vagy "sosevót". Amazonon is így néz ki.
    Amit konkrétan követtem: Lenovo Ideapad 5. Március/áprilisban jelent meg, itthon aug vége, azóta sem kapható 1-2 bénább modelltől eltekintve. De németeknél is úgy indult, hogy áprilisban 4-6 hét szállítás. Aztán out of stock és 3 hetente megjelent egyre gyengébb konfigokkal. Yoga Slim is bejelentve régóta de sehol. Német, osztrák, holland oldalakon láthatóak olyan komoly rendelések hónapokkal a bejelentés után, hogy majd márciusban szállítják ha most megrendeled.

    Szóval az ellátással valami gond van és nem csak itthon. De nem látok rá piaci szinten nyilván. Ezért kérdezem, hogy te mit látsz ami konkrétum. Tényleg gyártanak-e eleget csak még nagyobb a kereslet... de én kétlem.

    Feature-ök: Lásd 8GB modell. Gyengébb panelek. Intelnél mindig jön valami jobb, jelen cikkben bejelentett új modelleknél is ez van. OLED csak Intellel, stb... De legalább az én szintem már lassan hozzák a Ryzenes cuccok is.

  • sb

    veterán

    válasz solfilo #39 üzenetére

    1. Renoirt alig lehetett beszerezni. Még most is van amit csak ígérnek pedig itt vannak az "új" modellek. Ami van az is drágul lassan.
    2. Zen3
    a. árak az egekben.
    b. Olcsóbb, kisebb Zen3 desktopra sem jön úgy néz ki.
    c. Már a Zen2, Zen+ is drágul hozzá.
    3. A Lucienne gyk. ugyanaz minta Renoir, nem hiszem, hogy gyártásban, mennyiségben előrelépés lenne ennél. Főleg, hogy jön mellé a Cezanne.

    Ezekből én optimista forgatókönyvet, hogy nőne az elérhetőség vagy megállna a drágulás, nem nagyon tudok kihozni.

Új hozzászólás Aktív témák