Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz pokmky #177 üzenetére

    "Szerintem rendben vannak? Ezt hadd én döntsem el..."
    Csak azért gondoltam, hogy szerinted azok rendben vannak, mert az ATX szabványt nem szidtad. És az új ATX12VO szabványt is promóztad, hogy jó. Csak az átalakítóval volt bajod.

    "a kábel toldók, meg a moduláris kábelezés sincs rendben"
    Ha a csatlakozónak sok az áramerrősség, ami átfut rajta, akkor tök mindegy, hogy 1 csatlakozáson sok, vagy 2-3 csatlakozáson sok. Márpedig az alaplapra nincs ráforrasztva a táp vezetéke, az csak csatlakozón tud menni. Innentől meg gondolni kell rá a tervezésnél, hogy csak annyi áram menjen, amit elbír a csatlakozó.

    "Ha átalakítóval kötöd rá, akkor a külön tápcsatlakozós hardvereket leszámítva (jellemzően a VGA-k) minden az ATX24 pines csatlakozó mindössze két kontaktján keresztül kapja a tápfeszt."
    Nem mintha az a pár apróság olyan sokat számítana. Az átalakítós bekötés alig fog több áramot átvinni, mint a sima egy szálas ATX. Szóval előbbi csak annyira nem jó, mint utóbbi.

    "Ha mindezt átalakítod az úl szabványra, ehhez még hozzájön az alaplap teljes terhelése ramostul mindenestül, akkor lesz rajta akár 20A is, amit gyárilag tizennéhány kontakton oldanak meg és te ezt táplálnád méd mindíg az 24-es csatlakozó két száláról."
    Már bocs, de egyedül az 5V-os, és 3.3V-os ágak fogyasztói kerülnek át a 12V-os ágra. Minden más, ami eddig külön szálon/csatlakozón ment, az átalakítón is külön szálon/csatlakozón megy.

    Na mindegy. Én nem vagyok híve az átalakítgatásnak, csak hogy tudd. Szerintem is tisztább, ha minden szabvány szerint megy. De aki annyira smucig, hogy nem telik neki új tápra egy alaplap cserénél, annak hidd el, nincs olyan erős a gépe se, hogy problémát jelentsen az átalakítókábel. Pláne nem SLI rendszeres VGA-ja. Az a baj, hogy te a végletekből indulsz ki, nem a realitásból.Lehet, hogy egy kimaxolt gép átalakítóval kigyullad, de akinek kimaxolt gépe van, az nem fog átalakítót használni, hanem az ATX12VO lapja mellé megvesz egy ATX12VO tápot is.

Új hozzászólás Aktív témák