Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz DVlad #100 üzenetére

    Milyen komolyabb VGA-ra gondolsz? RX 480 vagy GTX1060 ami fHD-ra bőven elég? Egy GTX 1080 sincs annyi önmagában, emlékeim szerin 180k körül lehet kapni.
    Azért még nincs minden házban 4k, plusz egy csomó embernek bőven elég a 30 FPS, nem kell a 60. A konzolok sem tudnak többet.
    Valahogy te is bele esel abba a hibába, hogy a konzolszintet akarod az abszolut PC-s csúcshoz hasonlítani, pedig ez olyan mintha egy autós vitában azzal jönnél, hogy mennyivel drágább már a Ferrari mint a Clio RS, pedig mind a kettő sportautó.... A konzolos szintet laptopban is lehet hozni 230-250k körül, asztaliban meg a 200-at sem éri el. (ha nulláról épít az ember).

    Amúgy papíron jól hangzik a 1060 meg 1080 teljesítmény, de azért kíváncsi leszek erre a valóságban. Attól függetlenül, hogy így embertelenül túlárazott azért ott van még a stabilitás kérdése, plusz az, hogy amit itt sokan mondanak pl hotelben tolni kicsit típusú felhasználás ott bukik meg, hogy egy hotelben jellemzően nincs megfelelő net ehhez. Én eddig a legjobb net amit hotelben kaptam 15 megabit volt kb 60-70 ms pinggel. Mert a vendégeknek jellemzően nem kell több.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • DVlad

    őstag

    válasz nemlehet #101 üzenetére

    Nem, nem olyan. (És az olcsó Ferrariknak még csomagtartójuk is csak alig van.:D)

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz nemlehet #97 üzenetére

    Tekintve, hogy az 1080-as Pascal is alul teljesíti az elvárásaimat sima 1080p-ben*, ezért úgy vélem ha notit vennék, minimum 1060 gtx lenne benne. Nekem az 1060 gtx jelenti a kompromisszumot. ;) De 980M alatt tuti nem vennék laptopot, és azok is inkább 1000 font felett mozognak, mint alatta. Egy tisztességes előző generációs gamer noti 1500 font itt a briteknél, ahol állítólag " még olcsóbb", mint MO-n. Sztem amúgy MO-n jobb árak vannak. Odahaza egy szar 920M-es notit megkapsz 130k körül vagy alatta (tavalyi infó), itt kint ez inkább 200k-hoz volt közelebb. Nem követem az árakat. Ismerős vett gépet.

    Másrészt meg jelenleg HD4000-en játszogatok unalmamban, szóval ne beszéljünk kompromisszumokról!
    Harmadrészt meg az elmúlt egy évben összesen játszottam 30 órát.
    Még egy 200k-s belépő szintű laptop árából is meglenne 550 óra játékidő.
    Na, ez a casual játékos definíciója szvsz.

    *Mi az, hogy egy 240k-s high-end kártya nem tud betonstabil 60 fps-t (minimum fps < 40 - vicc)? És nincsenek is nagy igényeim, hisz manapság a 60 fps már nem menő. És akkor 4k-ról még egy árva szót nem szóltam - szóval igen, 1060 gtx a megcélzott kompromisszum. Mondjuk sztem teljesen fölösleges 4k képernyő egy 15/17"-os laptopba. Ilyen kicsi méretben én tök jól elvagyok az 1366 x akármennyivel is.
    De tévén is elég nekem az 1080p, azért nem egy méterről tévézek, hogy lássam a különbséget.

    Szumma szummarum, nem. Senki nem beszélt 4k/ultráról.
    Viszont VR-hez azért egy QHD befigyel. (Ha már gépet vennék...)

    [ Szerkesztve ]

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Teasüti #103 üzenetére

    A fejlesztők sara, hogy telibe sz*rják az optimalizálást... lenne erő, amit kiaknázhatnának ezekben a kártyákban.

    Laptopba ilyen GPU meg overkill kategória. Nem is értettem azokat, akik vesznek egy gamer laptopot, hogy kábelről használják... de megy rajta jó esetben 60FPS-sel a Battlefield... Nálam elsődlegesebb a gép reakcióideje és a hosszú üzemidő.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • nemlehet

    őstag

    válasz Teasüti #103 üzenetére

    Neked vannak egyfajta igényeid, másoknak meg mások. Én tök jól elvagyok 860m-el, a játékosok 70%-meg IGP-vel. Innentől kár arról beszélni, hogy neked minimum elvárás a röccenésmentes 60 FPS, mert nem ez a mérvadó piaci szempontból.

    A VR-ról meg megint tök fölösleges beszélni, mert ha van 600 euród VR headsetre akkor ott már nem kérdés, hogy tudsz-e alá SLI/CF-et rakni. Az kérdés, hogy akarsz-e.

    Lehetnek elvárásai az embernek, mint az SSD topicban elhangzó majd akkor ha lesz 1 TB 20k-ért. Ez szép is jó, csak a valóság meg nem ez. Ezen kár hisztériázni, meg habzó szájjal rohamot kapni ha éppen csak 55 FPS van, vagy néha leesik. Nem ebből élsz, nem vagy profi e-sportoló egy több millió dolláros bajnokságon, nem fog semmi történni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz nemlehet #105 üzenetére

    Nem persze, az csak egy lábjegyzet ahhoz, hogy nekem egy 240k-s kártya ne szaggasson be! :)
    Az ember nem azért vesz high-end kártyát, mert nincsenek "egyfajta igényei".
    De laptop szinten szerintem amúgy egész jó előrehaladás történt a Pascal-lal.
    Visszakanyarodva az eredeti kérdésre, nekem még mindig megérné bérelni a számítási teljesítményt. Évekig el tudnék játszani egy gamer noti árából. Vagy változtatok a környezetemen, ami meg persze nem a játéknak van alárendelve, szóval ebben a helyzetben igenis jó alternatíva volna egy Geforce Now.
    Nem feltétlen a jelenlegi üzleti modellel, de az irány jó.

  • Raymond

    félisten

    válasz nemlehet #105 üzenetére

    "A VR-ról meg megint tök fölösleges beszélni, mert ha van 600 euród VR headsetre akkor ott már nem kérdés, hogy tudsz-e alá SLI/CF-et rakni. Az kérdés, hogy akarsz-e."

    Mondjuk ez nem egeszen igy van, azert eszetlenul nincs ertelme koltekezni. Az a 600-800EUR a headset-re OK, mert nincs sok valasztas, de ugy oszinten szolva a pillanatnyi (es meg jo darabig) szoftver allas szerint a 1080 nagyon overkill. Siman a hivatalos hardver igenyeket figyelembe veve amikor a Vive es a Rift kijott tavaly akkor a 980Ti volt a csucs, a "norma" egy 980 volt es hat az igaz hogy a 970 volt a beleposzint hivatalosan, de a legtobb szoftvare/jatek ment es megy rendesen lasabb kartyakon is. Foleg a direkt VR-re irtak, az olyanok amik VR nelkul is hardverigenyesek (Project Cars, Elite Dangerous pl.) azok ala kell a vas persze, de a tobbi aranylag igenytelen (grafikailag is - heh :) ). Azota annyi tortent hogy it a 1060, 1070 es 1080, ezekbol a 1070 felel meg az akkori 980Ti csucsnak es a 1060 az akkori 980-nak.

    Szoval per pillanat a 1070 a legjobb valasztas VR ala ha van ra az a 400EUR, de a 1060 6GB is nagyon jo. Az AMD-tol az RX480, de sajnos a problema most az hogy az NV kartyak azok ahol mindket rendszer (Vive es Rift) reprojection technikai normalisan es problemamentesen mukodik azokra az esetekre amikor 90 ala esik az FPS. AMD-nel mindig van kompromisszum hogy mi mukodik vagy hogy milyen kartyakon, egy 1060-al mindegy mit van, mukodni fog.

    Egy 1080 VR ala ugyanugy luxus mint minden mas ala, per pillanat ez a (normalis) csucskartya nulla ellenfellel ezert az ara is olyan amilyen. Azt a 200-250EUR-t amit egy 1070 vetelevel megsporolsz inkabb fekteted jatekokba :) Ja, es CF/SLI nem mukodik VR alatt, itt egy full kartya arat sporohatod meg, abbol a 600-700EURbol meg vehetsz egy PS4-et PSVR-el :D

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • DVlad

    őstag

    Mi a "gyári" médialejátszója ennek a verziónak? Milyen paraméterekkel? Ezt meg lehet találni valahol?

Új hozzászólás Aktív témák