Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz ROBOTER #8 üzenetére

    (#8) ROBOTER: "Ennek a monitornak az elődje van nekem 2709w"

    Az S-IPS panelos, az U2711 meg H-IPS-es. (A panel gyártója, az LG a H-IPS-t is S-IPS-nek nevezi.)

    "- háttérvilágítás: inhomogén, sötétben a cső alakja is látszik minden egyenes szakasszal és hajlítással, két felső sarokban enyhe bevilágítással"

    Az érdekes lenne, ugyanis a CCFL csövek nem a panel mögött vannak, az alsó és vagy fölső szélénél. ;)

    "- káva: a panel kb. 5mm-rel van beljebb mint a káva, és fényes műanyagból készült az a része (miközben a monitor maga matt), ezért tükröződik rajta a képtartalom, kicsit fura, hogy 2 windows startmenü jelenik meg (amatőr, megengedhetetlen hiba egy 200 ezres monitornál)"

    Lehet így gondolni, de attól még 800eFt-os monitornál is lehet ilyesmivel találkozni.

    (#26) madgie: Kevered a (lassú követésű) dinamikus kontrasztot a könyezeti fényviszonyoknak megfelelő fényerőszabályzással. Az utóbbi hasznos dolog.

  • dezz

    nagyúr

    válasz madgie #46 üzenetére

    Hogy érted, hogy hullámzik? Nálam csak akkor "hullámzik", ha ráteszem az ujjam a szenzorra vagy ha rávilágítok. Véletlenül nem egy olyan módra kapcsoltál, ahol egyszerre aktív a kettő?

    ps. nem voltam elég gyors, már lejárt a szerkesztési idő. :)

    ROBOTER: "Ja, ugyanaz a mérete, a 30 csatlakozójából csak 30 egyezik, azonos a design, a típusszám (az év kivételével természetesen), a képátló, és pont ezért nem utódja."

    Nem ugyanaz a mérete sem, az egyik 16:10-es, a másik meg 16:9.

    "Akkor a 800ezres monitor kávájának tervezője is egy barom."

    Talán nem annyira sima és tükröző, mint a te monitorodon, de azért visszaverődik róla a fény. De amúgy jópár másik nagyértékű monitornál is találkoztam már ezzel a dologgal.

    "CCFL for LCD Backlighting:"

    Azok a kacskaringósak ma már max. kisebb kijelzőknél használatosak, nagyobbaknál jópár éve ez a "módi":

    Nézz csak körül más gyártóknál is... Vagy itt van egy 3M-es animáció az LCD képernyők felépítéséről, azon belül a háttérvilágításról.

    "Akkor biztosan vizet kapott a monitor hátulja, meghullámosodott, és azért rajzolódik ki tökéletesen a képen látható cső alakja."

    Biztos, hogy tényleg ez rajzolódik ki, nem csak egyszerűen "csíkos" az LCD (mint gyártási egyenetlenség)? Hány éves?

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz ROBOTER #49 üzenetére

    Nos, attól függ, hogyan definiáljuk az "utód" szót. Szerintem akkor lehet valódi utódlásról beszélni, ha az újabb modell leváltja a korábbit, közel áll a másikhoz, de fejlettebb. Ha másféle igények kielégítésére hivatott, akkor inkább úgymond testvérek.

    Pl. a 2408WFP jelenleg is kapható, sőt most jött ki belőle egy új revízió. Jópár dologban jelentősen eltér az U2410-estől. Előtag nélküli 2409-essel nem találkoztam, csak az S2409W-vel, ami viszont TN panelos, ráadásul 16:9-es, így semmiképpen sem illik ebbe a sorozatba. Lehet, hogy egy S-PVA panelos 2409WFP csak ezután fog kijönni, és ez lesz a 2408WFP utódja.

    Ugyanígy, a 2709W is kapható még (sőt még a 2707WFP is), S-PVA panelos 16:10-es, így a H-IPS-es, 16:9-es U2711-et nem tekintem az utódjának.

Új hozzászólás Aktív témák