Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    "Az új lapka 4 darab továbbfejlesztett Bobcat processzormagot tartalmaz, a grafikus mag pedig feltételezhetően megkapja a Cayman újításait. Ennek köszönhetően két darab 64 utas shader tömb várható egy-egy textúrázó csatornával. A memóriavezérlő valószínűleg továbbra is egycsatornás marad"

    Lehet, hogy én vagyok maradi, de szerintem ennek így nem sok értelme:
    - továbbra is vallom azt, hogy még mindig jobb két fejlettebb és magasabb órajelű procimag, mint négy lassabb és butább. Még mindig nem tartunk ott a sokszálúsításban, hogy ilyen nagy előnye legyen, sőt, még sok dolog fut csak egy magon, ott pedig fokozottan hátrányos az alacsony órajelű, butább chip. S a fogyasztásnak sem hinném, hogy jobb.
    - szerintem az egycsatornás memória már a mostanit ("mostanit", még az se jelent meg, hehe) se tudja kiszolgálni, messze nem, tehát ennél feleslegesebb erősebb.

    "A memóriavezérlő valószínűleg továbbra is egycsatornás marad, mivel az ultramobil termékek esetében jelentős többletköltséget és sokkal komplexebb tokozást jelent a kétcsatornás megoldás, továbbá a helyigény is megnőne. "

    Ideje lenne már végre valamit kitalálni, pl. a párhuzamos helyett soros adatbusz a helyszűke miatt. Egy visszanyesett cpu-hoz még csak-csak, de már egy régebbi igp gpu-ját is visszafogta, ha kettő helyett csak egy csatornát használhatott. A 32 bit semmi neki, jó lenne, ha mondjuk modulonként 64 vagy 128-bit szélességének megfelelő sebességet lehetne valahogy elérni.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák