Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz #16820480 #101 üzenetére

    Van, de az EOS R nem tud 6fps-t, mint az 5D Mark IV, csak 3 fps-t :) Az én alsó kategóriás 77D-m is tud 6fps-t...

    [ Szerkesztve ]

  • p_adam

    addikt

    válasz #16820480 #99 üzenetére

    Ez nem ígérgetés, nyilván hasonló lesz a modellstruktúra mint a DSLR gépek esetében, meg már bemutatták, ami várható volt, hogy stabilizálás is lesz (csak egyelőre itt többet kell érte fizetni). Egyértelműen teljesen mögé fognak állni, csak nem egyből 100%-ban hanem fokozatosan.

    Mert a Panasonic S1-ben milyen AF van? Ugyanez milyen lesz adapterrel együtt - még gyengébb. A roadmap-et nézve hány objektíve van/lesz, ami nem csak egy DSLR megtoldása, hanem célzottan az új bajonettre tervezett és nem annyiba kerül, mint a Leicák?
    Videóra manuális fókusszal elég jó választásnak tűnik (mint az A7SII) vagy fotóra követő AF nélkül, de ez se mindenre jó (a kit obija elég jó, de a többi nem annyira).

  • #16820480

    törölt tag

    válasz PuMbA #102 üzenetére

    Hát igen, az R az egy /D-2 szintjét éri el kb, nem az 5D-ket, csak éppen a /D már felébe kerül ennek és adapter sem kell hozzá :N

    p_adam: Pont ezt mondom, hogy ha a Pana AF helyett dual-pixel lenne benne, na egy olyan gépet várt szerintem mindenki a Cnontól ennyi pénzért. Vagy legyen ez az R, de 500$-ral olcsóbban és ajándék alap adapterrel.
    Az RF obik olyan olcsók lesznek? Első ránézésre kb a Pana FF obik szintjén jönnek majd (tudásban és árban is), szóval ez nem annyira kifogás szerintem.

    Egyébként szerintem a DSLR struktúrájuk sem annyira megnyerő, nagyon sokan panaszkodnak rá, hogy átláthatatlan, meg hogy régi modellek újrahasznosítása folyik az alsóházban. Biztosan megéri nekik üzleti szempontból, de na... :)

  • p_adam

    addikt

    válasz #16820480 #104 üzenetére

    Igen, de legalább lesz belőlük viszonylag gyorsan sok (a Panasonic-ból egyelőre nem lesz, hiába vannak rajta hárman, a luxus opciót kivehetjük) és az adapterrel is sokkal simábban működnek a régik, a Panasonic esetén már egyik sem igaz 70-200-ból csak méregdrágát és nagyot lehet venni, mindegy hogy f/4, vagy még drágább nagyobb f/2.8, meg nem elvetendő az sem, hogy a Canon lényegében ugyanolyan áron és súlyban de kisebb méretben csinált egy f/1.2-t, amíg a Panasonic f/1.4-et
    Szóval az AF-et leszámítva (ami mondjuk fontos) okosabb gép, van benne két kártya stb., de nagyobb nehezebb és nem utolsósorban még a Sony-nál is drágább.
    Az első közkedvelt választás M50 felett szerintem elég átlátható minden, az alsóházban a Sony-nál is lassan túl sok modell van, kevésbé lehet átlátni, hogy az A6400 most mi (új AF, új procceszor, stabi nincs), meg hogy akkor az A6500 (4k elsötétülő kijelző) most akkor jobb nála, vagy nem, majd megcsinálják "rendesen" az A7000-et (rolling shutter megoldva, ami mindkét másiknál baj, az akksi is az új lehet) és akkor majd hirtelen egyszerre avul el mindkettő, bár ez meg FF árban lesz.

    Alapból mindegyik cég ugyanúgy működik, csak arra vonatkozólag más elvekkel, hogy hogyan legyen a legtöbb hasznuk a felhasználókon.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz p_adam #105 üzenetére

    A objektívek szerintem mindkét rendszeren elég profik lesznek, az hogy 1.2 vagy 1.4 már nem annyira sokat számít, de jelenleg a Canon esetében van a rendszerben két nem profi váz és szinte csak pro obik hozzá.

    Azt a részt nem értem, hogy "a Sonynál is drágább", persze az, de az EOS R is, nem is kevéssel. Árban egyedül a Nikon van versenyben most a Sonyval, a többiek mind fölé lőttek.

    Az M szériát is jó, hogy hozod, ott hogy is van a számozás? :) :N

  • GalaHU

    őstag

    válasz p_adam #97 üzenetére

    Szép hogy így véded a mundér becsületét, de azért te is érzed, hogy valami nem kerek a jelenlegi Canon MILC startégiával...

    Rengeteg, "ha", "akkor", meg "valószínűleg" szerepel a korábbi kommentekben. Tessék szépen elhinni hogy az az óriás gyártó aki eddig kényelmesen ült a babérjain, és a szükséges és elkerülhetetlen minimális fejlesztéseken túl csak az alsó kategóriába dobálta ki az újrafelhasznált technológiákat majd hirtelen megindul és a bölcsek kövével a zsebében (nagyobb nyílás) technikailag leradírozza a piacot... :)

    A Sony termékei (de írhatnám a többi aktív MILC-fejlesztőt) már itt vannak, kb egy éve szabadon megvásárolható pl az A7III és objektíven -vagy ahogy te írod, Excel-tábla szemlélettel- nehéz ellenük érvelni az R mellett.

    Volt Canon-osként az ergonómiával kapcsolatban valóban igazak lehetnek ezek az érvek, de ugye csak C-ről érkezve és ez csak egy cella a táblában, a summa-t nem tolja el szignifikánsan. (másrészt a szabadon konfigurálható gomboknak hála, nagyon gyorsan bele lehet jönni)

    Hasznos és jó, hogy számos olyan pontra is rávilágítasz ami nem teljesen egyértelmű, vagy tévesen rögzült a köztudatban (lásd EyeAF) de pl. egy mobilról feljebblépő, vagy 4-5 éves kit-et használó amatőr felhasználót nehéz lesz meggyőzni, hogy az R-t válassza a III-al szemben, mert őt nem az ígéretek, hanem a kézzelfogaható jelen érdekli.

    Mert azért az világos, hogy ez nem profi gép (egy kártyával nem is lehet) ehhez képest meg nem budget kategória, mégha az áraknál a korábban megtárgyaltak szerint, bizonyos forrásokból némileg olcsóbb lehet. A "feketéknél" viszont egy olyan masinát kapsz amivel nyugodtan kezdhetsz akár dolgozni is, innentől már csak az obiparkon múlik minden. Natív obikból, pláne a GM vonalon jelenleg nem tudok 2 verziónál többet említeni ami igazán hiányozna, mert le van fedve minden. (Számomra nagyon kéne egy 12-24 normálisan szűrőzhető lencse és a már bejelentett 135/1.8-ot is várom).

    Az, meg hogy egy-egy YT-cölöp éppen mit és pláne miért nyom, vélhetően sohasem fogjuk megtudni. Személy szerint úgy gondolom, hogy butaság leírni az A7III-at anélkül hogy GM lencsével kipróbálnánk, vagy 2 hónap után rádöbbenni hogy jaj a szintező nem pontos, fúj, vissza is váltok...

    Ezzel együtt nincs itt vallási kérdés, mindig szívesen olvasok érdekes technikai cikkeket/kommenteket, közös érdek hogy minnél szélesebb legyen a MILC-ek köre

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

  • p_adam

    addikt

    válasz GalaHU #107 üzenetére

    Szerintem az A7III-t meg úgy általában a Sony-t senki nem írta le, az sem, aki nem azt használja (direkt ilyen videókat raktam be először, A7RIII v. A7III portré- vagy esküvőfotós userek Canon R-t kipróbáltak), csak nincs egyensúlyban a dolog, kb. egy mondatban össze lehet foglalni a véleményem, hogy vannak okok, amiért lehet a másikat választani, még akkor is ha az ember nem épp a Canon -> Sony váltást számolgatja (bár sokan pont nem ezért fognak, most már ki lehet bírni).

    Nyilván ha valakinek FF 4k, stabilizálás, 120fps joystick két kártyahely stb. kell most és/vagy annyi pénzért, akkor képtelenség ezen Canon váz mellett érvelni, mert ezek közül egyetlenegy dolgot sem tud.
    Ha emellett döntök, akkor az biztos nem ezért lesz, hanem azért mert ezekre nincs szükségem v. elviselem és úgy látom, hogy szürkeimportban kicsivel olcsóbban mint az A7III még elmegy amit tud, nagyon jól a kezemre áll (egyeseknek nagy objektívekkel túl szűk a grip és az E-bajonett közti hely), könnyű kezelni(a touch bar szerintem gagyi), nagyon jók a beépített profilok videóra, és olyan objektíveket szerzek hozzá annyiért, amennyiért találok, meg majd az RF kínálatban is találhatok majd valami érdekeset (ha úgy döntök, hogy érdemes megfizetni).

  • p_adam

    addikt

    válasz p_adam #108 üzenetére

    Egyébként ha tényleg komolyan így döntök akkor nem ez lesz az egyetlen váz, csak akkor lehet dilemmázni hogy egyelőre mi legyen a másik (praktikus lenne, ha legalább az akksi maradna ugyanaz, tehát akkor 5D 6D vagy ami a leglogikusabb az mégegy R lenne az igazán logikus, csak drasztikusan több mint egy 6D ami még ma is kiváló képeket gyárt az áráért), egyelőre úgy látom, hogy ez az R pont arra lesz tökéletes, hogy ha majd lesz egy komolyabb(lefogadom hogy beépített grip-el és megint egy másik típusú nagy akksival), akkor majd ez lehet a másodváz hozzá.

  • PuMbA

    titán

    válasz p_adam #109 üzenetére

    Én még tavaly előtt vettem DSLR-t, de most a kivárás is jó ötlet szerintem. Mire veszek új vázat, már minden gyártó MILC kínálata teljes lesz. Nikon, Canon, Sony, Fuji és így könnyebb dönteni.

    [ Szerkesztve ]

  • p_adam

    addikt

    válasz PuMbA #110 üzenetére

    Részemről már elég típust használtam, próbáltam, valamilyen szinten ki tudom zárni azt, amit nem szeretnék különböző okok miatt, a Canon-on kívül máshoz nem lehet tetszés szerint gyűjteni a tökéletes kompatibilitással működő régebbi objektíveket (amiken egyébként könnyű túladni, ha eleve jó vétel volt, tehát ha újból váltani kéne, így az se volna mínuszos). Amiben egyik gyártó se különbözik az az, hogy lesz/van még sokkal jobb váz/objektív, csak fizesd meg.

    Persze az se baj, ha nem vesz az ember semmit, én is lefele építek, remélhetőleg harmadannyi cucc marad, csak ugye az már használva is lesz, nem szabad alábecsülni annak az értékét, ha valaki elkezd ráállni valami "gyengébbre", de kihozza a maximumot, amire képes, túl nagy már a kényelem, a sok új dolognak köszönhetően annyi jó olcsóbb, de jó kamera van, amik méltatlanul kapnak negatív kritikákat.
    A Canon és a Sony fotóra vagy videóra együtt nem olyan nagy ötlet, teljesen máshogy néznek ki a (felesleges plusz időt vesz igénybe megpróbálni egymáshoz igazítani, ami egyébként fontos és nagy érték, mert azt csak elvesztegetni lehet, termelni nem - ööö mondjuk itt is, az igaz...) Ugyanez arra is igaz, ha egyszerre használva vannak a vázak, akkor célszerű nem 'alámenni' a második váznak, kezelés, utómunka is egyszerűbb, persze drágább, elavulni is együtt fognak, szóval van még mit átgondolni.

    [ Szerkesztve ]

  • tirszin

    senior tag

    Az R6 megjelenését követően, hosszas mérlegelés után vettem egy eos R-t.
    Ha wifi kapcsolatban vagyok, nem pihen le a kijelző. Ki sem lehet kapcsolni. Erről tud valaki valamit?
    1d, 5d mellett egyébként teljesen szuper eddig ez a váz. Eddig csak stúdióban használtam.

    Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

Új hozzászólás Aktív témák