Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dester31

    tag

    válasz GalaHU #1 üzenetére

    Pontosan. A7 III tulajdonosként több helyen felszisszentem a teszt olvasása közben. Eszméletlen, hogy a Canon/Nikon mellett üstökösként hogy elhúzott a Sony. Nem most, hanem már évekkel ezelőtt... A "nagy páros" eléggé későn ébredt.

    Des

  • -Skylake-

    addikt

    válasz GalaHU #1 üzenetére

    Mivel arra kinosan ugyelt a tisztelt gyarto, hogy meg a sajat optikaival se legyen kompatibilis a bajonett, igy meg ez sem szamit. Igyis-ugyis kozgyuru kell, akkor meg mar mindegy, hogy az RF-t sima canonra vagy masra alakitod e. Es bizony itt jon a nagy ongol, ugyanis a sony szarra veri ezt a gepet ahogy a nikont is. Nagyon durvan markabaranynak kell lenni, hogy valaki 800k-ert ne sony milcet vegyen.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • p_adam

    addikt

    válasz GalaHU #8 üzenetére

    Érdekes, hogy azokat a dolgokat mindenki elfelejti, amiben ebben a gép jobb.
    A fogás, a kereső vagy az LCD sokkal jobb, mint a Sony-ban (még az A7RIII-ban is, ami eleve sokkal jobb, mint az A7III)
    Vagy a kit optika egyenértékűnek mondható a Sony-val, viszont lényegesen olcsóbb vele együtt.
    Ezzel most távolról sem azt állítom, hogy ez a gép jobb volna, meg persze az is rendben van, ha a szimpla kártyahely kizáró ok. De azt állítani, hogy feleannyit sem tud szimplán valótlan kijelentés. (Ez kb. ugyanolyan, mint azt írni a Sony-ról hogy a szűkebb bajonettel, korlátozott adaptálhatósággal esélyük sincs egy nagyobb platformmal szemben, ez az összevissza dobálózás rettentő unalmas)

    [ Szerkesztve ]

  • p_adam

    addikt

    válasz GalaHU #16 üzenetére

    Tényleg unalmas ezekre válaszolgatni. Sehol nem állítottam, hogy a Canon váz olcsóbb volna, a hivatalos fogyasztói ára drágább. Azt írtam, hogy az objektív olcsóbb hozzá, ha kitben veszi az ember, a Sony-hoz nem adják olcsóbban sehogy. Nem tudom mennyire mérvadó az összehasonlításod, ha egyszer szétnéz az ember a hirdetések között, amiből elég jól leszűrhető, hogy aki fórumot olvas és nem igényel vissza áfát, az jó eséllyel nem itthonról fogja ezeket beszerezni.

    Ez megint teljesen valótlan, egy ideje van benne követő Eye-AF, persze még a várható frissítésekkel sem lesz olyan jó, mint a Sony esetében.
    [link] ez alapján távolról sem rossz portré fotózásra.

  • p_adam

    addikt

    válasz GalaHU #21 üzenetére

    Ok, semmi értelme de mehet tovább :))
    Az internet legolcsóbb ára 1500 euró az A7III vázra (de még egy töltőt minimum venni kell hozzá) és 1450 az EOS R-re, tehát nem drágább (a gyári EF adapter feleannyi, mint a Sigma MC-11, vagy ugyanannyi, de többet tud és persze sokkal jobban működik). De ha hozzávesszük az objektívet és kitben veszi az ember (jelenleg 2100 euró), akkor már a Canon árelőnye nagyobb, ennyiért nem lehet ezzel az objektívvel Sony-t venni. Természetesen a Sony-hoz a Tamron is közkedvelt, ezért nehéz összehasonlítani, meg lehet azon vitatkozni hogy egy rakat pénzt költeni FE objektívekre jobb-e vagy venni nagyon jó EF optikákat de előretolt súlyeloszlással (de ez ugyanúgy a Sigma FE vagy más adaptált objektívekre is igaz).

    A lényeg, lehet normálisan is véleményezni valamit (az a másik teszt amit linkeltem szintén Sony felhasználótól származik), vagy csak azt hangoztatni és önigazolni, hogy "de jól jártam hogy ezt választottam volna, mint bármi mást"

    [ Szerkesztve ]

  • p_adam

    addikt

    válasz GalaHU #24 üzenetére

    Elég ezeket az árakat összevetni az itthoni nettó árakkal, aztán mérlegelni, hogy melyik éri meg jobban azért, hogy regisztrálni lehessen...
    Eddig csak az itthoni dolgokon könyveltem el jelentősebb veszteséget (az az igazság, hogy akár DSLR, akár MILC az értékük előbb-utóbb úgyis megy a levesbe), igaz nem is vettem túl sok dolgot így, pont ezért, de már mindenki ezt teszi, aki hallott róla, a legrosszabb verzió az az, hogy időt veszít az ember, míg visszakapja a pénzért, a garancia meg egy kockázat, amit ekkora különbségnél lehet, hogy érdemes bevállalni, legalábbis a hirdetések alapján más is így tesz.

    De nem is ennyire az ár vs ár a lényeg, azt nem lehet számokban kifejezni mennyi venni egy adaptert és nem váltani rendszert. Vagy ha még jó a DSLR (igen még lehet vele fotózni ma is) akkor meg várni a következő modellt és azt megvenni. A felhasználók nagy része ilyen vagy olyan lesz, de ezt az egyik kamera a másikat alázza dolgot nem értem attól hogy mennyit tud egy filmes távmérős, én felhasználástól függően nem érzem kevesebbnek, mint egy Sony A9-et, sőt az a kevés fotó amit csinál, adott esetben sokkal értékesebb.

    [ Szerkesztve ]

  • 80hun

    addikt

    válasz GalaHU #24 üzenetére

    A szürkeimportos cuccokkal már mindegyik gyártó tiltotta a garanciát. Az obigyártók is. :)

  • p_adam

    addikt

    válasz GalaHU #27 üzenetére

    Persze mert a Sony meg a Nikon (meg a Panasonic) esetében így is van, a Canon esetében a súlyeloszlás a fő különbség (egyelőre, nyilván előbb-utóbb ki fog jönni az új platform technikai előnye), az AF gyakorlatilag ugyanolyan jól működik.

    Ahogy írtam az érték így, meg úgyis megy a levesbe annyi év múlva és pont az ellenkezőjét tapasztalom, sokkal könnyebb valamit garancia nélkül alacsonyabb áron eladni, mint fordítva, mert garanciával is majdnem ugyanazt az alacsony árat követelik a vevőjelöltek, mindegy milyen állapotban van. Ha nem romlik el, akkor egyáltalán nem éri meg, ez az igazság.

    Objektívet nagy kivételtől eltekintve nem is veszek újonnan(ha az ember néz ilyen mi van a táskámban videót sokat kereső sikeres fotósoktól/videósoktól, ott is inkább azt hallja, hogy ezt meg ezt is használtan vettem vagy már annyi ménkű sok pénzem lett, hogy vehettem egy teljesen új komplett rendszert), mert az is ugyanúgy pénzkidobás (ha nincs visszaigénylés), ha csak úgy magától elromlik a garanciaidőn belül, akkor ott valami tényleg nem stimmel (olyan persze előfordulhat, hogy nem olyan éles darab vagy fókuszhibás stb., akkor visszaküldöm, de ezzel még szerencsém volt, de ha jó, akkor az is marad, vagy akkor tényleg új le lesz harcolva, hogy megérte az árát, ebben az esetben nem vagyok meggyőzve arról, hogy ingyen megcsinálnák)

    [ Szerkesztve ]

  • p_adam

    addikt

    válasz GalaHU #107 üzenetére

    Szerintem az A7III-t meg úgy általában a Sony-t senki nem írta le, az sem, aki nem azt használja (direkt ilyen videókat raktam be először, A7RIII v. A7III portré- vagy esküvőfotós userek Canon R-t kipróbáltak), csak nincs egyensúlyban a dolog, kb. egy mondatban össze lehet foglalni a véleményem, hogy vannak okok, amiért lehet a másikat választani, még akkor is ha az ember nem épp a Canon -> Sony váltást számolgatja (bár sokan pont nem ezért fognak, most már ki lehet bírni).

    Nyilván ha valakinek FF 4k, stabilizálás, 120fps joystick két kártyahely stb. kell most és/vagy annyi pénzért, akkor képtelenség ezen Canon váz mellett érvelni, mert ezek közül egyetlenegy dolgot sem tud.
    Ha emellett döntök, akkor az biztos nem ezért lesz, hanem azért mert ezekre nincs szükségem v. elviselem és úgy látom, hogy szürkeimportban kicsivel olcsóbban mint az A7III még elmegy amit tud, nagyon jól a kezemre áll (egyeseknek nagy objektívekkel túl szűk a grip és az E-bajonett közti hely), könnyű kezelni(a touch bar szerintem gagyi), nagyon jók a beépített profilok videóra, és olyan objektíveket szerzek hozzá annyiért, amennyiért találok, meg majd az RF kínálatban is találhatok majd valami érdekeset (ha úgy döntök, hogy érdemes megfizetni).

Új hozzászólás Aktív témák