Új hozzászólás Aktív témák

  • BoB

    veterán

    Az egyik része az, hogy olyat kell neki javasolni másnak is amilyet ő vett. Hiszen ha nem olyat javasolnak, akkor nem az a legjobb. De az övé a legjobb. Ő biztos a legjobbat vette, hiszen ha kiderülne hogy mégsem akkor az szarul érintené :D

    [ Szerkesztve ]

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • CAB85

    tag

    válasz BoB #1 üzenetére

    Ebben is van igazság, teljes elzárkózás azon tény elől, hogy a saját kis kincseinknél bizony van jobb. Jogos!

    ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

  • #73173120

    törölt tag

    Öhm, a kereskedelemben, főleg saját vállalkozás esetén felejtsd el az univerzális igazságot, ami mindenki számára megfelelő :) mindenkinek add el, amit keres, amit szeretne. Easy.

    Neked vállalkozóként, jó minőséget, megbízhatóságot, jó árakat, és napra kész tudást (amit opcionálisan igénybe vehet) kell biztosítanod. Ennyi :) az üzletben nem kell lelkizni, és azon problémázni, hogy nem fogadja el azt amit a legjobb tudásod alapján tudnál számára nyújtani.

    Ezt amúgy, volt számítástechnikai üzlet alkalmazottként mondom ;)

  • CAB85

    tag

    válasz #73173120 #3 üzenetére

    Ebben is teljesen igazat adok. Dolgoztam eleget IT üzletben, multinál, és szaküzletben is. Ismerem az ottani légkört, és hozzáállást. :) Ami az én fejemben motoszkál, az egy jóval szűkebb réteg kiszolgálása lenne, nem a nagy tömegeknek szólna.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

  • nemlehet

    őstag

    válasz CAB85 #4 üzenetére

    Nem hálálják meg. Azért is lősz ezzel mellé szerintem, mert akinek lehet tanácsot adni és meg is fontolja azt az már magának is össze akarja/tudja rakni, aki meg nem az úgy sem értékeli ezt, csak azt nézi, hogy a szomszéd pistinek mennyivel jobb a gépe. Jaaa hogy szomszéd pisti 300k-t költött te meg 50k-t az nem fontos...

    Nagybátyám is ilyesmit csinál (plusz még használt dolgokat értékesít tovább, meg ilyen otthoni hálózatokat épít ki stb) és az első 5 évben próbált lelkiismeretes lenni, de mostmár eljutott oda, hogy csak azt csinálja meg amit kérnek, de azt legalább igényesen. Meg se próbál tanácsot adni ha nem kérik, mert csak a vita van belőle....

    "Kell egy gép, de ne legyen drága és vigyen mindent maxon. Max 30k van rá, de abba legyen benne egy rekesz sör, amikor átjönnek a haverok és bezizzentjük". Ez így szó szerint elhangzott az egyik ügyféltől. Most szerinted egy ilyen embernek el lehet magyarázni bármit is?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • CAB85

    tag

    válasz nemlehet #5 üzenetére

    Pontosan ezért terelem folyamatosan más irányba a "karrierem" de emellett, hobbi szintem foglalkozom vele. Nem kezdek ebbe bele. Majd egyszer talán. Ha lesz célközönsége ennek egyszer.

    Marad az ajánlás utáni gép, hálózat és rendszer építés.

    Egy érdekes gondolat megfogott abban amit írtál, a pénz. Én végül nem tettem bele az írásomba abban a formában, ahogy eredetileg szerettem volna, de rendszeres, hogy úgy dobálóznak a "hozzáértők" (több)százezres tételekkel, hogy a hideg kiráz tőle. Sokszor az az érzésem, hogy aki adja a tanácsot, annak sosem volt a kezében ennyi pénz, nem értékeli, nem tudja, hogy mi az, nem robotolta végig a hónapot, mintha az csak úgy lenne. Mindenkinél, mindenre.

    ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

  • deja vu

    addikt

    Pár dolog ami eszembe jut, de ez csak a százada.

    Az emberek 90%-a szarból akar várat építeni, van 80-100 ezrem de fusson minden maxon. :F

    Van pénze, de hogy kijöjjön a GTX1070 ipari hulladék tápot rak a gépébe, legolcsóbb alaplappal.

    Nem lehet meggyőzni, hogy a 8 magos amd(igazából nem teljes 8 magos) rosszabb játékra mint egy i5-i7.

    Vesz egy rohadt drága gépet, de ilyen foskupac 30 ezres monitorra dugja rá. Igazából ez a legnagyobb probléma, itt a PH-n az emberek 99,9 %-a iszonyat tré monitort használ, még a i7+GTX1080 tulajok is.

    A másik probléma a kiegyensúlyozatlanság, játékra egy i7+GTX960-nat vesz ahelyett, hogy egy i5+GTX1060 venne például ugyan annyiból.

    Mindenki dupla akkora tápot akar venni mint amire szüksége van, és szinte lehetetlen meggyőzni őket. Inkább vennék annyiból egy kisebb normális belsős Gold tápot.

    Kihagyja az SSD-t a gépből, mert minek.

    Házra szinte senki sem akar normális összeget áldozni.

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

  • CAB85

    tag

    válasz deja vu #7 üzenetére

    És a végtelenségig lehetne folytatni... Hogy a "K" a proci végén nem azt jelenti, hogy Király a tulajdonosa, és kétszer jobban fog futni minden, hogy ha a K-s procit beleerőszakolja egy 17ezres alaplapba, amit irodai gépekbe szántak, mert a K-s proci elvitte a rászánt pénz nagy részét, csalódni fog, de ugye jó a gyári hűtő hozzá mert, marha drága az a 7.000 HUF-os hűtés... és a világból kitudnék szaladni.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

  • BoB

    veterán

    válasz deja vu #7 üzenetére

    A gagyi hangszóró, fejhallgatót kihagytad :)

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • CAB85

    tag

    válasz BoB #9 üzenetére

    És még mennyi mindent... :)

    [ Szerkesztve ]

    ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

  • deja vu

    addikt

    válasz CAB85 #10 üzenetére

    Olvasd el a Gépvásárlási tanácsadó cikket, eldobod a hajad az ajánlásoktól.[link]

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

  • CAB85

    tag

    válasz deja vu #11 üzenetére

    Jaj mit ártottam én neked, mondd meg kérlek :))

    Egy dolog azonnal szemet szúrt, miközben átfutottam a cikket. A kedvenceim! A táblázatok! A komponensek teszteredményei, 75% -al nagyobb teljesítmény!!!!444!443334!!

    A kommentek is izgalmasnak tűnnek. Jövő héten alaposan végigolvasom a tengerparton.

    ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

  • Ghoosty

    őstag

    válasz deja vu #7 üzenetére

    Amiket írtál, azzal hellyel közel egyetértek. De pár dolog vitatható:

    Processzor: általánosan kijelentve igaz, hogy az i5/i7 jobb, mint egy egy 8 magos AMD, de az ára nem mindegy. Megnéztem most: 4Ghz 8350-es 49k HUF Ez a második legdrágább AMD proci. A negyedik legolcsóbb i5-ös proci 61,5k HUF. Ez 25%-os árkülönbség. i7 valahol 80k körül kezdődik. Illik is jobbnak lennie. Játékok alatt nincs is ekkora különbség, csak ha szarul megírt játékról van szó. Szóval AMD is lehet logikus választás.

    Monitor: A TN legnagyobb hátránya a betekintési szög, mivel az emberek általában egyedül játszanak, ennek nincs nagy jelentősége, mivel mindig szemben vannak. Magam hosszú távon még nem használtam IPS paneles monitor, csak az egyik kollégánál látom, mert ő CAD-ezik. Nem látom a nagy különbséget. Pedig a neten elérhető színmegjelenítési tesztek szerint 98%-ban helyesen rakom sorba a színeket szóval ha van is baja a szememnek, akkor az minimális.

    SSD: Nekem van, de elsők között hagynám el egy szűkös keret esetén.

    Ház: Teljesen logikus spórolás, legtöbb ember valahova elrejti, ne legyen útban, így mindegy hogy néz ki. A megfelelő szellőzés már elég olcsón elérhető. Kábel management túlértékelt. Legtöbben nem nyúlnak hozzá, így a könnyű szerelhetőség/merevség is teljesen felesleges. Akkor meg miért költene rá valaki komolyabb összeget?!

    Alaplap: A legnagyobb baj vele, hogy információhiány van.(bár lehet, hogy nem ez a legjobb szó rá) Egyszerűen nem mérhető, hogy mivel mit nyer az ember. Szóbeszédek vannak, hogy ez jó, ez meg szar, de hogy miért és mennyire szar/jó nem tudja az ember. Nem látja az ember, hogy ha 5000-re többet költök rá, akkor miért lesz jobb nekem. Magam részéről alaplap topicba szoktam benézni az ajánlottak közül kiválasztom a legolcsóbbat aztán jó lesz. Eddig sose volt alaplap problémám, vagy sose tudtam meg, hogy az volt.

  • CAB85

    tag

    válasz Ghoosty #13 üzenetére

    Ezért szép ez a "szakma" :) Minden vitatható,

    Processzor. Írtam, hogy az Intellel megszűnt minden problémám, de alapvetően az FX 8320-assal sem volt a leírtakon kívül más gondom. De azóta eltelt egy év, és valóban, tisztán látszik, hogy az Intel procim időtállóbb. De függ a felhasználás módjától is, Arra, amire én használtam, használnám, bőven elég volt a 8320-as, hozzáteszem, hogy én újként vettem garival, 36.000 Ft körül, akkor, amikor az i5-4690 55-60k volt, mint most. Ennek tükrében, arányait tekintve az FX ár/érték arányban jobb választás volt.

    Monitor. Fontos a panel, a minőség, a képfrissítés, a felbontás, stb. A kiválastás, CSGO-ra felesleges félmilliós színhelys monitor, viszont 144 / 160 Hz-es monitor kell ha komolyan játszani akar az ember. Ez elfogadott tény strreamerek és versenyzők körében... de otthonra a sarokba... jónak jó, de nem létszükség (magamból indulok ki, és mondom ezt úgy, hogy a következő monitorom 27" 144Hz körüli lesz, valamilyen FHD feletti felbontásban, de ez még képlékeny) A felbontás is érdekes... Viszik a 1070-es kártyákat mintha ingyen lenne, és megy rá a 24" Benq monitorra. Éljen... bomba ötlet, ezt nevezem befektetésnek.

    SSD egyetértek, a legkönnyebben és viszonylag költséghatékonyan megoldható a bővítés bármikor

    Alaplap. A legtöbb esetben, egy átlagos darab is teszi a dolgát. Én az ellen vagyok, hogy alapos utánajárás, és/vagy mindennemű információ, tudás nélkül pattintják be egyesek a komponensek alá azt az alaplapot, amelyiknek jó neve van, neadj isten benne van a "GAMER" kifejezés (...megérne egy külön bejegyzést...) és az ára még éppen forintra pontosan belepasszolt a keretünkbe az e-péniszhosszabbító (vagy nem...) proci és színsedobozos VGA mellé.

    Hozzáteszem, sarkítok a példáknál, de mindegyikkel találkoztam!

    ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

  • abridabri

    veterán

    válasz CAB85 #14 üzenetére

    A legtobb dologban igazad van ,de ebben nincs :
    "CSGO-ra felesleges félmilliós színhelys monitor, viszont 144 / 160 Hz-es monitor kell ha komolyan játszani akar az ember. Ez elfogadott tény strreamerek és versenyzők körében... de otthonra a sarokba... jónak jó, de nem létszükség "
    24 colos Dell IPS 72hz monitort valtottam le 24 asus 144hz TN monitorra ,pont a CS miatt.
    Persze szinekben sokkal szarabb a mostani asus ,de hogy CS ben teljesen mas dimenzio a ketto az tuti.
    Nincs az a penz amiert visszaulnek 60-72 hz monitor ele ,ha fps jatekrol van szo.

  • CAB85

    tag

    válasz abridabri #15 üzenetére

    Éppen erről beszélek, nemlehet kategórikusan kijelenteni, hogy "ez nem igaz" Én tudom mi a különbség a 60/72 Hz és a 144/160Hz között, ezért is váltok én is. De továbbra is az mondom, hogy nem létszükség, Pl. ha nincs mellette olyan gép, ami 67 fps-nél többet tud magából kipréselni :)

    ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

  • deja vu

    addikt

    válasz Ghoosty #13 üzenetére

    Bulldozer-t meg a többi FX-et már akkor is kritikával illették amikor megjelent. Kevés játék volt ami kihasználta a 8 fél magot, a magonkénti teljesítménye meg vagy 30-40%-al gyengébb mint intelnél. Játékokban 4 erős mag sokkal többet ér. Egy-két speciális program ahol mind a 8 mag dolgozott ott föltudta venni a versenyt az i5k-val, de kétszer annyi fogyasztással, csomó lapban nem ment a tuning csak a komoly 970-990-es lapokban lehetett húzni, komoly hűtővel, nagy táppal. Azóta sokan váltottak i5-i7-re és a minimum FPS-ek igencsak megugrottak, és nem is voltak hullámzó esések. Eleve maga az alaplap is elavult volt, 990FX északi híd egy izmosabb PCIe terhelés mellett (pl.: játék) kapásból bekajál 20 wattot, és akkor még ott a HT link is, nincs PCIe 3.0 támogatás, 4 natív USB 3.0 port lehetősége, 8 natív SATA 6 Gbps képes port lehetősége stb..

    IPS monitorok között is vannak nagyon rosszak, én magamnak 200-300 ezer alatt már nem veszek, sőt most már az 1 milliós kategória felé kacsingatok. Ez a hobbim, a professzionális Eizo, NEC Japán monitorok. Oldalakt tudnék írni, hogy ezek miket tudnak, de nincs hozzá kedvem, meg energiám se. A TN paneles monitoroknak már 10 éve ki kellett volna halniuk mint a dinoszauruszoknak, nem akarom a földbe döngölni, mert ahhoz is oldalakat kéne írni. Egyébként ha nem látod a különbséget akkor valami gagyi IPS-t használhat a kollégád, van olyan is.

    Ház: Nálam szempont volt, hogy hangtalan legyen. Ezért lett Fractal Desgin R5 hangszigetelt ház, és minden ventit kidobtam, és a 3db-ot a legjobb Noctua hűtőből beleraktam. Az i7-6700 procin ultra csendes hangtalan Noctua hűtő van, hangtalan passzív platina tápom van, a GTX1070-nek a ventijei csak terhelésnél kapcsolnak be, egyébként hangtalan. Nálam fontos volt a csend.

    SSD: Két gépem van, egyik SSD-vel a másikban csak merevlemez van. A régi gépben egy régebbi i5 2400 van, de a gép elé ülve azt érzem visszamentem 10 évet az időben, és olyan mintha egy P4 lenne benne. Kap egy SSD-t és meg fog táltosodni.

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

  • CAB85

    tag

    válasz deja vu #17 üzenetére

    Tény, hogy nem mai darab, és énsem vitatom az Intellel szembeni pozícióját. Anno sokkal költséghatékonyabb választás volt, persze ennek megfelelő "kompromisszumokkal" de a Battlefield 4 egy jó VGA-val tökéletesen ment (ismét hozzáteszem, hogy a fent leírt problémáim ellenére elégedett voltam vele, nem a CPU hibája volt, hanem a gyenge chipseté) A chipset és maga a CPU valóban elöregedett, ráadásul érthetetlen módon, ma simán kijön belőle egy 1150-es i5-ös alaplap CPU kombináció, 1151-es is... ami sokkal jobb alternatíva. De sosem éreztem szükségét annak, hogy valakit erőszakkal meggyőzzek erről. Emondom az egészet, aztán dönt az illető.

    Ház. Én egy NZXT H440-et választottam, és nem csalódtam. De nem való mindenkinek, és a legtöbb embernek tényleg nincs szüksége azokra a "kis" plusszokra, amik nélkül Én pl. nem tudnék az asztalomon elviselni egy gépet. Imádom, hogy nincs hangja, imádom, hogy a táp és a kábelek rejtve vannak, hogy nem látok oldalt a meghajtókereteket. Másoknak ezek teljesen lényegtelen szempontok, nemis nagyon fér bele egy ilyen tétel a keretbe.

    SSD nélkül énsem használnék már gépet, notit, semmit lehetőleg. De induló konfigban, szűk keret esetén tényleg inkább azt a tételt veszem ki, mint a minőségi tápot, ha a többi komponensen már nem éri meg faragni, vagy értelmetlen.

    ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

  • Ghoosty

    őstag

    válasz deja vu #17 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy a te igényed és pénztárcád a nagyon felső kategóriában van, így ne csodálkozz azon, ha nem érted meg az átlagos/átlag alatti igényt.

  • kenwood

    veterán

    válasz CAB85 #8 üzenetére

    Az a baj,hogy sokszor igazuk van.
    Nezzunk egy konfigot

    - gtx 970
    - H81 vagy esetleg b85 lap 15,max 20 ezer.
    - i5 4690
    - valami arctic,vagy deepcool cpu hutes 4-5000 forintert

    Ez a konfig minden jatekot elvisz,amit a te geped.
    Nehol lesz par fps elonyod, de olyan jatek nem lesz,ami nalad okes,nalam elvezhetetlen.

    A ketto kozott van vagy 60 ezer forint kulonbseg.

    Ha egy atlag,nem pc fanatikus user szemszogebol nezzuk, a kulonbozetet kidobtad az ablakon.

    Ezt a videot ugy nezd, hogy a 4.8 mar eleg jonak szamit,a legtobben 4.5 kornyeken megallnak.

    [link]

    Nem tudom, a tied mennyin fut jelen pillanatban 0-24ben.
    Sok ember megveszi a k-s procit meg a vizhutest,megnezi mennyit megy,aztan visszaveszi alaporajelre :F

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • CAB85

    tag

    válasz kenwood #20 üzenetére

    Túl sok az általánosítás. Pl. Alaplap. Alaplap és alaplap között is van különbség. És mivel egy a konfig is már 160k, mehet bele az ezer éves vinyó az előző gépből, meg egy olcsó 400W-os chieftec táp... És bizony egy gyenge alaplap gyenge táppal... Nem vagyok a költséghatékony konfigok elen, sőt! Én másról írtam

    ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

  • Feruendios

    aktív tag

    Túl gondoljátok ezt a gép építés dolgot, és össze keveritek a kompromiszumokkal. Mindig csak a játék teljesitméyt nézitek pedig az i7 az i5-el szemben 40%-al gyorsabb munka közben, a gtx970 pedig már "elavult".

    Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

Új hozzászólás Aktív témák