Új hozzászólás Aktív témák

  • hito

    nagyúr

    Elolvastam, igaz a két harmadától begyorsítottam. Mit szeretnél pontosa üzenni a cikkel? Bocsánat a provokatív kérdésért, de bennem semmi nem fogalmazódott meg a végén, márpedig az baj. Lehet, hogy bennem van a hiba, ezért is vagyok rá kíváncsi.

    "Akkor gondolj bele abba, hogy Isten egy férget meg egy molyt is nagyobbra tart az embernél"

    Ezzel azért vitatkoznék. Ha így lenne, Jézus a férgekért és puhatestűekért halt volna meg és nem az emberekért. Nem tudom hol olvastad, de kicsit félresikott az értelmezés, már amennyiben van ilyen a Bibliában.

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

  • guga

    Közösségépítő

    válasz hito #2 üzenetére

    Szeretem, ha vaskos kérdések merülnek fel, amire megfontolt választ kell adni, ami tömör, s nem sekélyes. Viszont. Nemrég jöttem haza, egész nap úton voltam, most alszom ki a beertok fesztivált, ami öt nap nem alvás volt, s ezt nem panaszként írom, mert végig jó volt.

    Szóval csak, hogy értsd, én is értem a kérdésed lényegét, de most nem tudnám úgy megfogalmazni, hogy maradandót alkossak. Márpedig én csak akkor kelek fel, ha úgy érzem, hogy fel kell, hogy kelljek. Most inkább lefeküdnék.

    Végre jó idő van, és lehet kinbt aludni az udvaron. Ha nem esik az esdő, akkor kirakom a fűre a matracot, és azon alszom :DDD

    Engedelmeddel :DDD
    Reggel kereslek ;]

    Jutigörlt?

    Ha kéred, és később még ébren leszek, akkor az arcodba tolom :DDD szépen illegeti magát :Đ olyan, mint a pletyka, mindenki a szájára veszi :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz #43960832 #1 üzenetére

    Én a köszi, s mint első kommentesnek, természetesen jár a jutigörl, majd számolj be rőla :DDD ;]

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • hito

    nagyúr

    válasz guga #3 üzenetére

    Nem élek vele, köszönöm, jövő hét szombaton nősülök :DDD Jó pihenést :R

    MOD: Csak befigyelt :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

  • guga

    Közösségépítő

    válasz hito #2 üzenetére

    Te egy tiszta, bűn nélkül való szent ember vagy?
    Szereted a férgeket, molyokat, vagy mocskosnak tartod őket?
    Te mocskos vagy?
    Jézus kiért halt meg?
    De ezek csak egyszerű kérdések, nem kell túl bonyolítani, inkább majd reggel válaszolok részletesen, már tényleg elég fáradt vagyok, érzem. Csak is ölni tudok :DDD
    Reggel meg mindig mindenkit szeretek, úgyhogy érdemes megvárni, vagy újrafogalmazni a kérdéseidet :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz hito #5 üzenetére

    16 éve vagyok házas, nagyon fáin lagzink volt, mindenki jól érezte magát, nem volt visszhang, hogy de ez azért nem kellett volna. Mi fasza pár voltunk, minden a helyén volt, még azt is megoldottuk, hogy otthon maradt a személyi igazolvány, és az anyakönyvvezető tök pipa volt. Bár tudnám mi az anyjáért, nem ráért, csúszópénz megvolt, és ennek ellenére is jártatta a pofáját.

    De mindenkivel táncoltam, azóta a családban sokan meghaltak, csak a felvételen látom őket, mind kedves ember volt, és azért jött el a lagzinkba, mert az egy valóságos örömünnep volt, izzottunk mind a ketten, mindenkire rászálltunk, mint a képoszta lepke, aztán hajnalban elmentünk szobára. Olyan stramm gyerekem született, mint ha betonból öntötték volna, simán hülyének néz, szerintem megérte.

    Szóval kívánok neked hasonló jókat! Lehetek a vőfélyed? csak ilyen dumát nyomnék, azt hiszem mindenki székrekedést kapna. Egyszer meghívtak egy kiállítás megnyitójára, hogy én mondjam a beszédet. Elvállaltam, de előtte betoltam egy felest, hogy ne remegjek. Oszt ilyen dumákat nyomta, azóta nem hívtak, túl nagy hatással voltam rájuk :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz #43960832 #7 üzenetére

    Megadom a számlaszámom, mert mások ilyen dolgokért egy vagyont fizetnek :DDD köszi a reklámot, banner lesz belőle :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • #43960832

    törölt tag

    válasz guga #9 üzenetére

    A dinnyés is ad kóstolót, nekem is jogom van ingyen lékelni. :DD

  • guga

    Közösségépítő

    válasz #43960832 #10 üzenetére

    Már látom, hogy ebből kártyázás lesz :DDD pedig elég fáradt vagyok. Szóval a lék, az nem az egész, csak egy kicsiny darabkája. Légy az, aki a dinnyét birtokolja, és eldönti, hogy mi csinálj vele :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • mikado

    tag

    Az Úr öl és elevenít, Sírba visz és visszahoz.
    Az Úr szegénynyé tesz és gazdagít, Megaláz s fel is magasztal;
    Felemeli a porból a szegényt, És a sárból kihozza a szűkölködőt, Hogy ültesse hatalmasok mellé, És a dicsőségnek székét adja nékik; Mert az Úré a földnek oszlopai, És azokra helyezé a föld kerekségét.
    Híveinek lábait megoltalmazza, De az istentelenek setétségben némulnak el, Mert nem az erő teszi hatalmassá az embert.

    Sámuel első könyve :R

    A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

  • szepko

    tag

    Ki vagy te? Test vagy? Test és lélek vagy? Lélek vagy?
    Az atya vagy? A Fiú vagy? A.................. :Y

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz mikado #12 üzenetére

    maxi thx. :D

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #13 üzenetére

    Ez miből idézet? Elég tömör, mint ha a lényegét adná egy filmnek :D

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz hito #2 üzenetére

    Nahhh, végre leülhetek. Ne üzenetet keress benne, egyébként jogos a hiányérzet, mert nem fejeztem be. Jézussal szerettem volna lezárni a témát. A Bibliában két helyen találkozunk azzal, hogy sohasem ismertelek benneteket, távozzatok tőlem. Pontosabban a másik inkább erre hívja fel a figyelmet, hogy: aki bűnt sohasem ismert.

    Szóval a mese vége kerek lett volna, elmeséltem volna, hogy bárki, aki Isten előtt bűnösnek vallja magát, az mind így jár. Jézus azt fogja rá mondani, hogy sohasem ismertelek, távozz tőlem. Ennek oka van, természetesen az ember alapjában véve bűnös. Nem azért lesz bűnös, mert elkövet valamit, hanem azért követ el bűnöket, mert a lelkében bűn van. Viszont Jézus egyetlen véráldozatával eltörölte az emberiség bűnét, Ádámtól az utolsóig. Ez azt jelenti, hogy mindenki igaz és bűntelen ember, mert Isten ezt már elvégezte, nekünk nem kell tennünk a saját üdvösségünkért semmit, csak elhinni.

    Na most akik külsőleg hisznek Istenben, vagy formális vallásos emberek, akinél veszélyesebbet a föld nem hordott a hátán, szóval azok reggeltől estig hányják a keresztet, nem győzik túlkiabálni egymást, hogy én vétkem, én bűnöm. Jézus meg elvette a bűnt az emberektől. Szóval nem Jézusban, Isten igazságában hisznek, hanem majd megoldják saját maguk, majd ők megmutatják, hogy milyen erkölcsös és jó emberek. Szeretik látványosan dobálni a pénzt a perselybe, meg hallgatni a nevüket, amikor a pap bemondja a gyülekezet előtt, hogy izéke egy nagyobb összeggel járult hozzá az egyház kiadásaihoz. Jó üzlet, de Istenhez semmi köze.

    Mindenki, aki üdvösséget kapott, az Isten szerint nem test és vér által, hanem Isten lelkétől újjászületett, Isten megelevenítette a lelkét. Élő lélek van benne, ami, aki reagál Isten szavára, és érti. Nem formálisan. Na most származik Istentől bűn? Na ugye, aki Isten lelkétől született, az ugyanolyan szent, mint maga Isten.
    Bűn nélkül való. Hja, és most jön a paradoxon, még is követ el bűnöket. Na ez, hogy lehet?

    Szent Isten, ezért engem máglyára fognak küldeni :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    Kiosztok magamnak egy jutigörlt :DDD

    tessék guga, vigyázz meg ne ártson ;]

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • szepko

    tag

    válasz guga #15 üzenetére

    Lehet idézet , bár annak roppant pontatlan.Három kérdés, három válasz.
    Egy az igaz. Első a nem. Van még igen. :R

    "16" "Bűn nélkül való"

    [ Szerkesztve ]

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #18 üzenetére

    A fiú vagyok :D egyébként nagy volt, rendesen kitöltöttem a 13+1-et mindegyik lehetőségnél :DDD

    Nem menekülsz, jutigörlre felterjesztelek :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #18 üzenetére

    Egyébként öt kérdés, és egy elharapott válasz, ami A-val kezdődik, bár lehet az is inkább kérdés lett volna, minek megszakítani a jó kis harmóniát :F :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • szepko

    tag

    válasz guga #20 üzenetére

    Három kérdés szorozva bűnnel, az hat.Nem akartam elharapni, drámai
    hangulatot akartam.

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • guga

    Közösségépítő

    És akkor most felfedem, mert így kerek. Először Atya voltam, mert még csak Isten volt és más semmi, de benne már léteztem, mert eltervezett. Utána lettem test, ahogy megszülettem, majd lett test és lélek eggyé. Valamikor 12 éve a test ellényegtelenült. Teret nyert a lélek. Előtte csak is a testnek éltem, csajoztam, szerettem élni, szerettem a lányok testét, és 100%-ot tapasztaltam, vagy még annál is többet, mert én szeretem a gyertyát két végén égetni. S egyszer csak belépett az életembe Isten. De nem úgy, hogy megtértem, francokat, ez akkora hülyeség. Hova tért meg? A megtérés nem más, mint elindulni visszafelé, de még nem érkezett meg, csak készpénznek veszi, azt hiszi azért, mert elindult és elment messzire, ha visszafordul, akkor már minden rendben van. Bánatot, semmi sincs rendben.

    Loptam egy biciklit, késő éjjel volt, hajnal, meg hűvös, a Duna parton ébredtem, még Szigetszentmárton. Haverok lejöttek pecázni, aztán nem találtak, mert halat azt nem fogott senki, viszont mindenki lerészegedett. Hajnalban nyitva volt a kocsma, és fullos a kerékpártárazó. Felpattantam egy Csepelre, igazi paraszt járgány. Tököm fog gyalogolni négy kilométert. Hja, másnap meg felébredtem, s néztem, hogy mit csináltam. Basszus elloptam egy biciklit, hogy én mekkora állat vagyok, oszt Pesten meg ott van a több százezres keróm, egyedileg építve, nagyon tutaj alkatrészekből. Azonnal el kell tüntetni. Bementem vele a melóhelyre (30km) HÉV helyett, és eladtam a főnökömnek 500 Forintért, bánom is én csináljon vele, amit akar. A pesti kérót éppen felújítottam, szedtem le a tapétát, melózgattam, festegettem, hurkát ettem, és mellé söröztem, de elfogyott a cigim. Mondom én ezt a szobát ma még befejezem. Elugrottam cigiért az Ilka utcába, Stella söröző, a kerékpárt letámasztottam az ajtóba. Még a kerekét is láttam, alig tudtak beférni tőle. 10 méterre voltam tőle, kértem a pultostól cigit, még hátra is néztem, és láttam. Aztán mire visszafordultam, nem volt sehol. Rohanok ki az utcára, hogy még látnom kell, ahogy elteker vele, legalább tudjam ki az, de senki sehol. Mondom ilyen nincs, el sem akartam hinni, hogy ez velem történik meg. Akkor futkostam a kapualjakba, hátha berohant valahova a bicómmal, hogy rohadjon meg. De semmi, az ülés is extrém magasan, mert 192cm magas vagyok, akárki nem tud felülni rá.
    Ennyi volt, a kerékpárom, amit dédelgettem, meg sok pénzt költöttem rá, a föld nyelte el.
    Értettem.

    De ezzel nem volt vége, a nejem állandóan nyaggatott, hogy a konyhában nincsen szék, én meg el voltam havazva, jó tényleg kellemetlen, hogy még enni sem tudunk leülni. Megoldotta egyedül. Elment a belvárosba, Corvin áruház, hogy nézzen konyhaszéket. 1998, volt nála 5000 Forint. Meglátott két db piros hokedlit, darabját 2500-ért. Felemelte őket és elindult a pénztár felé, de észrevette, hogy oldalt van egy tűzlépcső. Ki gondolná, hogy egy bútorboltból fognak lopni. A nejem megtette, kisétált a Corvin áruház bejáratán a két hokedlivel. Végre volt konyhába szék, le lehetett ülni, s még az 5000 Forint is megmaradt.
    Teltek múltak a napok, én melóban, nejem egyszer csak hív, hogy apa te voltál itthon? Mondom nem, aszongya úgy néz ki a lakás, mint ha kerestem volna valamit és gyorsan.
    Betörtek hozzánk. Elvitték az összes cuccát, ami érték volt, és ami érdekesség, az enyémhez nem nyúltak. Kihívtuk a rendőröket, azok meg csodálkoztak a drága hifimen, hogy azt nem vitték el. Érted, külön cd, bakelit, orsós, Marantz erősítő, és Radiotechnika S90 falbontó. Meg a drága cd gyűjteményem, volt amelyikért egy vagyont fizettem, kész röhely, hogy most bármit meghallgathatok a jutubon. Szóval a kár értéke 50.000 Forint, a tízszerese.

    Elvitték a tévéjét, amit még összeismerkedésünk előtt részletre vásárolt.
    Az arany ékszereit, és gőzöm sincs, hogy hogy találták meg, mert az alsó fiók alá rejtettem, kihúztam és láttam, hogy alatta van egy üreg, oda tettem. S ők is kihúzták bazmeg, fullra megtalálták, és le is nyúlták. Meg elvitték a videómagnót, amit szintén részletre vett. Ennyi.
    Így kezdődött Istennel a kapcsolatunk, elég megdöbbentő volt, nulla megtérés.
    Van ez még tovább is és néha sokkal durvább, de már megtanultam, hogy Isten nem válogat az eszközökben azért, hogy valaki újjászülessen.
    Én elmondhatom, hogy velem megtörtént, és igen hosszú, s rögös út lett belőle, mire megtanultam türelmesnek lenni, és alázatosnak. Már nem emberkedem, mert jön a saller, és nem mástól, mint Istentől. Embertől én nem félek, mert mit árthat? isten felügyel rám, csak az életemet vehetik el, de a lelkem felett Isten fog ítélkezni.

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #21 üzenetére

    Na végre valaki, akivel van miről beszélgetni, igaz kicsit *.zip állományban jön a mondandód, én meg prózában nyomom, de legyen.

    Miért pont a bűnnel kell megszorozni? Neked mit jelent a bűn fogalma?

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • szepko

    tag

    válasz guga #22 üzenetére

    Lassan írok ezért tömörítek.A te életed az én életem.Más előjelű példa:Találtam
    brifkót pénzzel, személyivel, visszaadtam.Elvesztettem, visszakaptam.
    A szó, Isten már közhely, de nem érdekel.Eddig minden kérdésemre válaszolt
    és akad még néhány."Ő szívembe lopta halk szavát, halálom kedves mosolyát"
    Legyen jó napod illetve már van

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #24 üzenetére

    Ahogy olvaslak, nem mai gyerek lehetsz, bőven lenne mit írnod. Kár a visszafogottság. Én szívesen olvasnám :DDD jó ütős, meg legalább őszinte. A neten mindenki rejtőzik, és igyekszik a legjobb arcát mutatni, okosnak látszani, aztán ha erre mások nem vevők, elkezd trollkodni :DDD na azt legalább őszintén nyomja.

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • szepko

    tag

    válasz guga #23 üzenetére

    Úgy tudom a bűn száma kettő, továbbá nincs olyan állat,hogy bűn.
    Szólt az Isten legyen világosság,lőn világosság.Bűn az sehol egy
    darab sem.Egyébként Isten itt befejezte.
    A bűnt tapasztalom nap mint nap, adom kapom, de egyre kevésbé
    tudok hinni benne és egyre ritkábban képes megilyeszteni

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #26 üzenetére

    Jó keményen tolod, és elég arcátlanul fogalmazol, egyszer elbeszélgetnék veled csak úgy. Te honnan veszed, hogy a bűn száma a kettes? Én is tudom, de kíváncsi vagyok valami *.zip állományú magyarázatra, sőt megelőlegezem neked a sajátom.

    Isten elválasztotta a bűnt és az igazságot egymástól, mert két külön dolog. De egyébként is csak páros ujjú, patás állatokat áldoztak. Mert a kettő azt jelenti, hogy nem egy. Ezért nem érzi jól magát egy újjászületett ember ebben a világban, nem ide tartozik, s ezt mások akaratlanul is észlelik, csak nem tudják mi az oka. Annyit látnak, hogy elégedett vagy az életeddel, mert nem ronthat rád semmi. nekik meg annyi a bajuk, és nincs aki segítsen rajtuk, még a világ leggazdagabb embere is panaszkodik, még a koldus is.

    Két külön dolog, mert akit Isten életre hívott, az úgy él, mint a négyes szám, mert a 4 az a büntetés. Viszont hiába vándoroltak 40 évig a sivatagban, minden nap részesültek a mennyei mannában. S Isten megígérte nekik a Kánaánt. Nehéz elhinni, de igaz.
    Olyan könyörtelen napjaim vannak, s ezt most nem anyagilag értem, hanem emberileg, hogy elég sokat forgolódom a környezetem miatt álmatlanul. Mindenki Istent játszik, és az szeretne lenni. Kezdve a boltban a pénztárosnőtől, aki a puszta pillantásával megaláz, úgy néz rám, mint egy szardarabra. Kérek tőle, és foghegyről veti oda, hogy nem érti, ha valamit kérek, akkor hangosabban mondjam. Azt kéri? Akkor miért nem azt mondja? Aztán nagy kegyesen beüti, elszedi a pénz és dühösen adja a visszajárót. Szerintem a kurva anyját. Ki a fasz kötelezte arra, hogy olyan munkát vállaljon, amit nem szeret? Most menjek másik boltba? megtehetem, de szeretem azt a helyet, és azt is látom, hogy problémái vannak, csak rajtam vezeti le. Nem haragszom rá, megértem, csak egy ember, aki indulatos, és elvakult.

    Így megy ez.
    De legalább minden nap van mennyei manna. Nem éhezem, van hol aludnom, van öltözet ruhám, a többi nem számít, és még családom is van, meg saját ház hitel nélkül.
    Nem az a siker, ami után vágynak, és sohasem tudják megélni.

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • szepko

    tag

    válasz guga #25 üzenetére

    Szeretek olvasni.Egyszer úgy 28 éve, úgy gondoltam: ide a bibliával.Elkezdem, szólt az
    Isten, termté vala, tevé levé stb, szóval olvasmányosnak nem nevezném. Na mondom
    ezzel a fossal ezer évekig lehetett embereket ugráltatni.Vissza polc.
    68 -as vagyok állítólag.Öt-hat év alatt egy keveset szilárdult a fejem lágya, tettem
    még egy próbát.Olyan hangulatban voltam, hogy találni akartam benne valamit.
    Bukta. Estlen, egymáshoz alíg passzoló kusza szavak.Csalódottan vissza polc.
    Ha rajtam múlik azt is elfelejtem,hogy létezik.
    2005 február.Nős férfi két gyerekkel, asszonynak pasija, élnek egymás mellett.
    Megismertem a mostani feleségem.(még nem úgy) 22 éves, jó katolikus leányzó.
    Jár templomba, közösségbe.Ez a közösség tudomást szerez rólam,meglengeti
    a bibliát oszt üvölt: bűn, nős férfi, pokol ,kárhozat, csak így látatlanban.
    Ők hívők tudják aztat jól.Leány mond nem találkoz mert hát bűn.
    Velem kezdtek kurafiak.Hazamegy őrjöng biblia letép polcról kád meleg vízbe
    beül, azt hiszi egyedül van.Biblia nyílik,megsárgult lapokon fekete betűk, csak
    a szavak hiányoznak.Lőn világosság.

    Na ez most tényleg zip lett. :U
    holnap korán kel üdv

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #28 üzenetére

    Fúú basszus, ez úgy volt kerek, ahogy illik, nem sajnálod :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #28 üzenetére

    Légyszíves mondj egy bizonyságtételt :DDD annyira szeretem hallgatni a másokét, mert nekem is van és mindegyik fergetegesen különleges. Mások azt mondják rá, hogy faszság, de ettől Isten az Isten.

    Meghatározó élményem volt, hogy kijutottam Németországba egy 4 napos Bibliai szemináriumra, éppen örök haragban voltam a lekészünkkel, és gondoltam kell a francnak a felajánlott jegye, dugja fel magának, Kitalálok oda én magamtól is :DDD
    Visszafelé már én kértem tőle a pénz a jegyre, gondolhatod milyen lehetett :DDD

    Szóval reggel 4h, nejem gondosan sürgölődik körülöttem, vigyázz magadra, tiszta zokni, tiszta alsó, szendvicsek, aztán megcsókolt, hogy ha megérkeztél, akkor hívj. persze drágám, aztán ajtón kívül. 7-es busz, Kelenföldinél gyalog át a sötét és összehugyozott aluljárón. Osztyapenkó, stopp. Senki sem állt meg, én meg elárvulva a Heidelberg táblával a kezemben. Végre megállt egy kamionos, de Graz felé ment, nem jó, elengedtem.
    Egy Audi, szép fekete, elvitt Győrig, de akkor már volt vagy délelőtt 10 óra, nem tudom mikor érkeztünk a lehajtóra, kiszálltam, késő délutánig stoppoltam, sehol senki, még a Németek sem álltak meg hiába a tábla. Feladtam, elindultam visszafelé, hogy megyek át a másik oldalra, legalább éjszakára hazaérek. Totál ki voltam szolgáltatva, elhagyatva, nem kívánom senkinek azt az érzést, hogy az otthonodtól teljesen távol, gyerek éppen kakaót iszik, s készül lefekvéshez. Tiszta hülye vagyok, hogy belementem ebbe az egészbe, nagyon szerettem volna otthon lenni, de ugye kint vagyok az autópályán, és sötétedik. Miközben sétáltam vissza, hátranéztem. Egy kék Wolksvagen transporter állt az út szélén, de jó messze, és mellette egy szakállas alak. csak úgy állt, azt hittem öregember. Egy darabig néztem, hogy ez vajon miért állt meg? De csak nézett felém, hát elindultam visszafelé. Mikor közelebb értem, látom, hogy egy fiatal srác, tök hippi és mosolyog, hogy rám várt, menjek vele, látta a táblát. A srác német volt, de járta Európát, Bécsbe igyekezett, mert valami adósságot akart behajtani. Srác nem is lényeg, mert Bécsig elvitt, és ott a város német végén elváltunk, meg mondta, hogy ha nem kapok stoppot, akkor menjek vissza hozzá a kocsiba aludni, van kaja, meg pia, és két ágy, ami nem túl kényelmes, de ő már megszokta. Ennyi, hja majd elfelejtem. Amikor még Magyarországon beszálltam az autójába, az ablakban ott volt egy nagy zacskó fű, szerintem kb. fél kiló, életemben nem láttam még ennyit. Azonnal meg is kínált belőle, hogy tekerjek egy rakétát. Én hárítottam, hogy köszi, nem élek vele, pedig pontosan tudtam, hogy miről van szó, tíz évig nyomtam előtte. Ez semmi, megyünk, és levillogták a rendőrök. Srác angolul beszél, csávót leakarták venni a rendőrök pénzzel, addig magyaráztak neki, hogy tiszta ideg lett, vágta a helyzetet, és elkezdett telefonálni. Egyszer csak a rendőrök se szó, se beszéd, úgy eltéptek, mint akik meg sem álltak. Fogalmam sincs, hogy kit hívott fel, de hatásos volt. A füvet meg észre sem vették, ott virított az ablakban. Uhh, bazzz, én teljesen beszartam, nagyon otthon szerettem volna lenni, de már nem volt menekvés.

    Mindegy, Bécs másik vége, késő éjszaka. Eltévedtem, egy patak partját követtem, ami az A1 mentén futott, de nem vettem észre, hogy elkanyarodott. Nagyon messze jutottam, s egyszer csak nézem, hogy vonatsínek, muszáj volt átmásznom a kerítésen, mert nem volt hova mennem, olyan vastag erdő vett körül. oszt itt a vonatok nem úgy mennek, hogy tádákk-tádákk, hanem shuuu, oszt jóccaka. Majdnem elsodort a vonat, én hozzá vagyok szokva a hazaiakhoz, hogy messziről hallani. Ez meg shuuu. Elestem, és beütöttem a könyököm, majdnem sírva fakadtam, és olyan rémült voltam, hogy elszorult a torkom. Mi a gecit keresek én itt? Tiszta hülye vagyok.

    Teljesen elhagytam magam, és totál reménytelenül bolyongtam az erdőben, s egyszer csak lőn fény előttem. Az autópálya, A, fúú végre. Ahogy kiléptem a bokorból, és kitettem a táblát, azonnal megállt egy Ford furgon. Hogy Ő Mannheim-be megy, ami Heidelberg mellett van, neki kis kitérő, de elvisz. Parfümöket szállít Európa fővárosaiba, a legjobban a Hollandokat szereti, és azonnal elővett egy megsodort cigit. Ennyi, cseberből vederbe, nem kértem, csak lestem, mert a srác már a harmadikat szívta és kétszázzal repesztettünk a hajnali ködben. Egyszer mellénk szegődött egy másik autós, és kacsintott, hogy ő is tartja a sebességet, mert az együttes fény mellett jobban tud vezetni, oszt órák teltek el így. Srác lába az ablakban fent, kezében kóla, szívja a dzsointot, a mutató veri a plafont, oszt nem is nagyon érdekli.

    Elaludtam, a srác dumált, s mikor felébredtem nagyon szégyeltem magam. Elvileg az lett volna a dolgom, hogy szóval tartsam, a stopposokat ezért veszik fel. Én meg teljesen kikészülve bealudtam, s rá bíztam magam egy vadidegen emberre, aki be van tépve és 200-al száguld az autópályán. Szép történet, de épségben leszállított, ő ébresztett, hogy megérkeztünk.

    Elköszöntem tőle, adtam neki szendvicset, meg elkérte az egyik kazettámat, amit miközben aludtam, kivett a Walkmanomból. Unatkozott, és kíváncxsi volt, hogy én milyen zenét hallgatok.
    Felhívtam a nejemet, reggel volt, még aludt, de nagyon megörült nekem, hatalmas kó esett le a szívéről. Tőle is elköszöntem, s megkönnyebbülve, hogy innentől már minden rendben lesz, elindultam Heidelbergbe. S a neheze csak ez után következett :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • Buddhha

    tag

    válasz guga #30 üzenetére

    Gugasztikus... :)

    Számomra a mai napon a hozzászólások nagyobbat ütnek, mint maga a történet, pedig az se semmi... :)

    De ez a stoppos sztori mindent visz... Már a bátorságodért is kijár a tisztelet, de olvasván az előző történeteket, már régóta felnézek rád!

    Üdv!
    Buddhha

    ----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz Buddhha #31 üzenetére

    maxi thx. :D meleg van, lehet tolni a jutigörlt :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • Buddhha

    tag

    válasz guga #32 üzenetére

    Figyelj csak!

    20-ai hétvégén megyünk Bánkra, mert agyon kell ütni a biztosítékot...
    Merre lesz érdemes kinézni, ha nem egész nap a négy falat akarjuk bámulni?

    Köszönettel:
    Buddhha

    ----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz Buddhha #33 üzenetére

    Ide hozzám, én minden nap ugyanezt csinálom :DDD majd én leszek a gardedámod ;]
    Egyébként egész napos műsor 20-a. + tűzijáték.

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • Buddhha

    tag

    válasz guga #34 üzenetére

    Akkor ne ijedj meg, ha szombaton hangos "Guga! Guga!" kiáltásokat hallasz szerte a környéken... :D

    Egy jutisör-gugának-túrorudi-a-srácoknak kombót csak elvinnék... :)

    ----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz Buddhha #35 üzenetére

    Ne fáraszd magad, láda sör alatt nem állok szóba senkivel :DDD a faluban bárkit megkérdezel, hogy hol lakik a guga, megmondják. De privibe küldök telót, címet.

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • szepko

    tag

    válasz guga #30 üzenetére

    Üdv

    Rendesen ki vannak gyúrva az őrangyalaid.
    Reggel 6-kor megyek melózni, este 8-9 között érek haza.
    A kommunikációs csatornáimon, egy jól felszerelt duguláselhárító
    ezred elvérezne. Ez még eltart pár napig.

    Olyan dolgokról beszélünk, melyekhez nem létezik kapcsolódó fogalom.
    Nem azért nevezed bizonyságtételnek amit írtam, mert veled is megtörtént
    hasonló ezért megérted.Inkább veled is megtörtént és elfogadtad.

    Állok a Kosztolányin ,várom a piros 41-s buszt a végállomásán.Odapöfög
    egy fekete 41-s, beáll a megállóba.Felcsattogok rá, kérdezem a sofőrt,
    ezmiez? Megnyugtatott, ez biza piros akármilyen fekete.Hátravonszolom
    magam, lerogyom egy ülésre,kezdek bambulni, ahogyan csak én tudok.
    Felszáll egy jámbor, érdeklődik a sofőrnél, csüccs.Jön egy újabb dettó.
    Nézem a telót, még öt perc indulásig.Betotyog a megállóba egy papa.
    Kopott barna öltöny, hajlott hát,ritkuló fehér haj, kezében madzagfülü
    szakadjmeg szatyor.Nézi a táblát, nézi a buszt.Nyomja a testbeszédet, ez
    vajh milyen busz lehet.Mocorog a lábam indulna segíteni, ám látom a két
    jámbor bámulja az öreget.A sofőr bámulja az öreget.Mondom a lábamnak
    volt ugrálni? Az egyik mindjárt szól neki , mit futtassam magam, játszam a
    nagy gondviselőt.Telefon kézben , 2-perc indulásig.A sofőr feje már a
    kormányon, felebarátaim demózzák, nincs itt semmiféle öregember.
    Ideg vagyok. Volt gyerekszobám, voltam úttörő.A jóérzés páros lábbal
    rugdosna le a buszról, de megmakacsolom magam.Az öreg szánalmasan
    toporog, bámulja a buszt, markolja azt a rongyos szatyrot az inas kezével.
    A sofőr felemeli a fejét, ránéz az öregre, megnyom egy gombot.Felvisít
    a csengő, négyen bámuljuk az öregembert. Van szabad akaratom, mégis
    érzem a tehetetlenséget, választanom kell.Csönd lett, már nem szól a csengő
    szisszenve csukódik az ajtó.A busz lassan kigördül a megállóból.Hátrafordulva nézem az elesettség eleven szobrát.
    Folyt köv

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • guga

    Közösségépítő

    Mindenképpen megvárom, nincs is más választásom, mert adatmentek, hajnalig nincs más dolgom, mint, hogy skippeljek, ha a vinyó nem tud olvasni. Oszt lehet, hogy még sok sört is iszok, hogy ne érezzem magam olyan egyedül :DDD olyankor jó a zenét hallgfatni :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • szepko

    tag

    válasz guga #38 üzenetére

    Sör és zene. Veszélyes kombináció, elég kiábrándító visszatérni a valóságba.

    Nézek ki a fejemből, utálom és sajnálom magam. Főszereplő vagyok egy
    elcseszett darabban és lusta voltam elolvasni a forgatókönyvet. A három
    statiszta elvesztette minden jelentőségét. Úgy érzem ez vizsga volt amin
    csúnyán elhasaltam.Vizsga? Mégis miféle vizsga? 20-perc és jön a másik
    busz. Mit gondolsz, hány buszról maradt le 80-év alatt? Statiszták, főszerep?
    Mit sztárolod magad nyomorult kretén? Megtaláltam istent, nem lehetek rossz
    ember.Fejem az ablaknak döntve bambulok a hátráló villanyoszlopokra, nézem
    az üres járdát.A busz nagyjából 30-al repeszt a néptelen buszsávban, közeledik
    a Sasadi úthoz.Hanyagul eltemetett emlékek a múltból, csak jönnek számolatlan.
    Megírhatnám a rossz emberek kézikönyvét, pusztán önéletrajzi ihletésből.
    Megtaláltad istent? Magadban beszélsz te idióta.Ennek semmi értelme, nem
    mintha bárminek lenne.Reménytelenség, erősödő félelem.Mi a franc bajom van?
    Megöltem valakit, mégcsak nem is lo.. .Sziszegés, nyílnak az ajtók, egy jámbor le
    három-négy fel, csengő, sziszegés ajtók záródnak, Menyecske utca következik.
    Lógatom a fejem. A mocorgás kizökkentett a letergiából. Még undorodom magamtól
    de az érzésre rátelepszenek a munkával kapcsolatos gondolatok.Az összes ragasztót
    fel kéne hozni a pincéből!Kinézek az ablakon, éppen kiértünk az aluljáróból, mindjárt
    leszállok.Feltápászkodom, készülök leszállási szándékom időben jelezni,kezem a
    gomb felé lendül. Kihűlök, az idő kétségbeesetten próbál szinkronba rendeződni
    a megfigyelővel, megáll, elindul, leírhatatlan.Az utasok valahol a létezés perifériáján
    élettelen bábként töltik ki a teret, kivéve, egyet a középső ajtónál.
    Kopott barna öltöny, ritkuló fehér haj, inas kezében madzagfülü szatyor.
    A kezem befejezi a megkezdett mozdulatot, leszállási szándék jelezve.Bakker, nem
    is vagyok ébren.Legyőzöm a késztetést nem csípek magamba.Ez álmomban sem
    jön be soha.Nem nem nem.Ez képtelenség. Csikorogva működésbe lép az auto-
    matikus helyzetfelismerő és problémamegoldó egység.Ő egy másik öreg.
    Ugyanolyan öltöny , haj és szatyor. A háta sem annyira hajlott..A józan eszem
    éppen hálálkodni készül a briliáns megoldásért, mikor dühösen a sarokba
    rúgom az ahp-t. Egy megálló volt, ott nem szállt fel, nem lehet itt!Sakk!
    A tekintetem lyukat éget a halántékába, nem néz rám de úgy érzem figyel és vár.
    A busz megáll leugrom, majdnem orra esem. Remeg a lábam, adrenalinsokk.
    Matatok a zsebemben, kipiszkálok egy szál cigit,egy pillanatig hezitálok meggyújtsam-e
    pff nem oszt nem szoroz.Leszállt, lassan elmegy mellettem, felém se néz csak
    figyel és vár. Mire vár,tennem kéne valamit? Az öreg ráérősen ballag előttem,én
    nézem őt és ő lát engem.Lassan nőni kezd közöttünk a távolság, és én tudom mit
    tehetek, tudom mire vár.Megáll, körül néz, átmegy az úton.Leguggolok a kerítésnek dőlök
    és nézek utána ahogy beér két panelház közé.Szívom a cigit, elaludt a számban
    újra meggyújtom.Csak egy pillanatra néztem félre,de már nem látom.
    Biztos bement az egyik kapualjba. Hiszen ez annyira nyilvánvaló .

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • szepko

    tag

    válasz szepko #39 üzenetére

    A megöltem valakit után, lemaradt egy kérdőjel. :W

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #40 üzenetére

    Odagondoltam, elolvastam, pár dolgot még nem értek, de hosszas válaszra most nincs időm. Majd holnap, mert agyelhagyós melóban vagyok :D

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • szepko

    tag

    válasz guga #41 üzenetére

    Éppen most futottam át a munkádat :DD
    Megragadom a kínálkozó alkalmat, kidugom a fejem az ismeretlenségből és mondok egy nagyot. Miért? Egy dilidoki napokig mesélhetne. Nagyjából ez lenne a papírforma, de ez
    érthető. Örülök, hogy néhány dolgot nem értesz. ;)

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #42 üzenetére

    Az a néhány dolgot nem értek valójában hiányérzet, mert beszélsz, beszélsz, de mint ha soha nem akarnád kimondani, vagy eljutni arra a pontra :D
    Én meg folyamatosan arra várok.

    Dilidoki bárkiről egy perc alatt bebizonyítja, hogy kezelésre szorul :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • szepko

    tag

    válasz guga #43 üzenetére

    Találkoztam Jézussal.Nincs átvitt értelem, spirituális síkok, semmi bestsellerbe illő ökörség.
    Nem álmodtam, nem voltam betépve, még csak nem is ittam. Beszéltem hívővel,ő nagyjából
    tényleg az. Boldogan mesélte, milyen nagyszerű dolog újjászületni Jézusban, mert ő megtette.
    Tesz egy csomó mindent idegen emberekért, hisz abban, ha eleget mondja szóval és tettel: hiszek, akkor valósággá válik.Nos ő kapásból rávágta: angyal volt.Tudom, hogy nem angyal volt.Mentem mögötte, és arra gondoltam nem köszöntem el senkitől. Aztán rögtön rájöttem,
    ez a képmutatás világrekordja. Egyszerűen beszartam. Mi lesz ha azt mondja: nem ismerlek
    téged? Most már tudom, pontosan ezt mondta volna. A mindennapos kapcsolat Istennel megerősít de én büszke voltam magamra. Úgy éreztem csaknem kész vagyok, kisétálok ebből a világból és hazamegyek. Az egyszerű tény: nem vagyok kész, meg, hogy képtelen
    vagyok elmenni innen, valahogy elkerülte a figyelmem.Nehéz úgy tovább lépni, ha nem tudod
    ki vagy.

    [ Szerkesztve ]

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #44 üzenetére

    Na ez is elég ütős, nehéz kihámozni a lényegét, te még annál is jobban tömöríted a mondanivalód, mint én :DDD zavarba ejtő.

    Azóta már gondolom tudod ki vagy ;]

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • szepko

    tag

    válasz guga #45 üzenetére

    Tegnap nagyjából két órát meredtem a monitorra,mire megszületett a fenti
    kisregény. Katt az ok-ra. A találkoztam Jézussal után ezt :N találtam.
    Töröltem mert nem én raktam oda.
    Tehát két óra, ebből 3 perc írás a többi tömörítés.Isten szól mint rádió, engem jobban érdekel az ő véleménye mint a sajátom, miközben próbálom kideríteni mi az ő véleménye, és mi a
    sajátom. Tudom ki vagyok de nem hiszek benne. Az előzmények okán tudom, hogy ki
    nem vagyok, ezt már kezdem elfogadni.

    Túladagoltam a fogalmazásgátlót és álmos vagyok. Holnap újra megpróbálom.

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

  • guga

    Közösségépítő

    válasz szepko #46 üzenetére

    ÁÁÁÁÁÁHHHH :DDD olyan, mint ha ráharapnék a köszörűre :D :Y

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • Brutális eb

    addikt

    Itt is feltenném a kérdést melyik istneről van szó.
    A vicces koru szakállasról vagy a több 10.000 éves sok másikról?. ;] 666

    Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

  • guga

    Közösségépítő

    válasz Brutális eb #48 üzenetére

    A kérdésedre ne választ várj, ha még is erőlteted, akkor biztos meg fogod kapni, csak később, s nem tőlem, amikor majd magadtól is megérted.

    Nincs mire válaszolni, mert nem kérdést tettél fel, s arra nem is választ vártál. Provokálsz, s azt várod, hogy valaki felháborodjon rajta, s utána jót röhögjél, hogy na ugye, hülye vallásos fas....kalapok :DDD

    Na, lehet lekoccolni valami tinédzsereknek fenntartott büfögős topikba ;] :DDD

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • szepko

    tag

    válasz guga #47 üzenetére

    Nem akartam félbehagyott tatalomjegyzék szerű izével kitrükközni a fogaid
    a szádból. Kissé szétcsúsztam, aludnom kell :R

    Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

Új hozzászólás Aktív témák