Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DQ

    tag

    válasz fusion33 #831 üzenetére

    CTEK
    Sorry, kicsit hosszú leszek...

    1.,
    Én elvártam volna ennyi pénzért egy kis elméletet a doksiban, egy kis részletezést, hogy melyik funkció pontosan mire szolgál, az miért is jó az aksiknak.
    Jó, az ember tud ezt+azt, meg a neten is lehet infót találni, de ez egy menő gyártó, megfelelően nagy szakmai tapasztalattal, így én tudtam volna az ilyesmit is értékelni.

    2.,
    Ezután a pár nap után én hiányolom a 8 led-et és nem értem, amit ehhez írnak.
    A netről: (a leírás ennél szűkszavúbb)
    ********
    A hetedik LED: LEBEGTETÉS: Karbantartás a maximális teljesítmény érdekében. A szabadalmaztatott LEBEGTETÉS/IMPULZUS módszer a maximális teljesítményt biztosítja az akkumulátor számára. Ha ez a LED világít, akkor az akkumulátor töltés befejeződött.
    A nyolcadik LED: IMPULZUS: Karbantartás a maximális élettartam érdekében. A szabadalmaztatott LEBEGTETÉS/IMPULZUS módszer a maximális élettartamot biztosítja a akkumulátor számára.
    Megjegyzés: Ennek a LEDnek csak akkor van szerepe, ha a töltő RECOND üzemmódban van. A RECOND üzemmód kb. 1 hétig tart és 1 hét után villan ki ez a LED. Ezzel a funkcióval megduplázta az akkumulátora hátralevő élettartamát! Természetesen a folyamatot bármikor megszakíthatja. Ha a hetes visszajelző világít, akkor az akkumulátor töltése befejeződött ez állapottól függően 8-15 óra lehet.
    *********
    Amit döntötten-vastagon kiemeltem, az a 7. és a 8. üzemmódban is azonos. Akkor mi a különbség a két mód között???
    Ez a leírás említi csak, hogy szerintük csak a recond utáni 1 hét múlva várható a 8. led. Erről miért nem mond valamit a gyári leírás?

    3.,
    A gyári leírásban még ennyi sem szerepel.
    A papír alapú leírás a 7.-hoz úgy fogalmaz, hogy az aksi max. szinten tartásához.
    A 8. meg úgy, hogy a 95-100%-on tartáshoz.
    Na most kérdezem: mi a különbség a "maximum" és a "95-100%" között? A kettő nem ugyanaz???
    Továbbá van, aki 10 napig is rajta hagyja a töltőt egy aksin? Persze biztos van, de szerintem az az életszerűbb, hogy max. 1-2 nap után az ember leveszi a töltőről, majd egy hónap múlva esetleg rámér a téli időszakban, s szükség esetén újra ráteszi. (én a motorok aksijaival ezt teszem)

    4.,
    Azt is írj a gyári leírás, hogy a töltésfigyelő figyel a 8. módban és "impulzust ad, ha az aksit újra teljesen fel kell tölteni". Eszerint ha rajta hagyom, és szükséges akkor újra indul a procedúra, hiszen teljes töltésről beszélnek. De akkor mikor jön az a 8. pulse (impulzus) töltési mód, ami a rajzon és a töltőn is fel van tüntetve?

    Jó, ezek kötözködés kategóriába is mehetnek, mert miért nem elég nekem az, hogy működik és csinál valamit és hűdejó (mert tényleg jó!), csak hát mi van akkor, ha engem ezek is érdekelnének? :-)
    Ha valaki tudja a választ, vagy érti ezeket, akkor ne tartsa vissza!

Új hozzászólás Aktív témák