Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Remélem a Dell Latitude, Precisionba is megjelennek, esetleg a HP ProBook, EliteBook sorozatban is.

    Idén cserére éredt munkalaposom :)

    Bár erre semmi garancia, 3000es szériával se nagyon jelentek meg :(

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz JColee #31 üzenetére

    Vannak 3000-es szériával szerelt laposok, de főleg U-val, az meg nem érdekel. Igaz nem sok.

    Ami meg nem U, az meg mind valami gamer csoda ROG, TUF, meg Dell G series...stb.
    Azok sem mozgatnak meg, mert nem játékra kell :)

    (#34) hallador igen ez az én nagy bajom is, hogy jöhetne 4800H-val szerelt Latitude, ProBook, nem ragaszkodom a Precisionhoz, EliteBookhoz, de ugye ha jönne valszeg azt vennék.

    Egy jó kis 15"-os, normális kijelzővel szerelt 4800H vagy 4800HS, dedikált vga nélkül, 16-32 GB RAM-mal :)

    (#42) sheratan igen azt láttam, de a jelenlegi Inteles 8. genes ProBookommal nem nagyon vagyok megelégedve, melegszik mint a fene, bár lehet Ryzen alatt jobb lett volna a hőfok, de mikor beharangozták a 4000-es szériát, akkor úgy döntöttem hogy várok, hátha lesz valami jó kis lapos évekre H-s HS-es procival :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Lacika112 #51 üzenetére

    Egyetértek én is ezt figyeltem meg :(

    Amúgy most érdekes szitu lesz.
    Munkatárs aki a IT cuccok beszerzésével foglalkozik a cégnél, mondja, hogy valamit logisztikáznia kell a következő hetekben/hónapokban, mert már jelezték a nagykerek a cég felé, hogy készlethiány lépett fel, főleg a laposok terén. Felvásároltak mindent, ugye a pánik HO miatt. Beraktározott a kolléga, de már a többségét kiadta (lapos csere, új munkavállaló, szervízproblémák miatt...stb)

    Szubjektív vélemény, nem offenz, csak agyalás:

    - vagy az lesz, hogy se Intellel szerelt lapos sem lesz elég, mert ugye gyártási problémák, kapacitás hiány még mindig befigyel nekik és még a kevés AMD-s lapost is elviszik bármilyen "betegesek"

    - vagy az OEM-ek megrázzák magukat és rendes AMD konfigokat fognak kinyomni magukból, az Intel mellé, hogy tudják a piacot "teríteni", kicsit hasít a piacból az AMD

    - vagy az Intel ellátási gondjai miatt nem lesz elég Intel cpu, így az OEM-ek nem tudják teljesteni a megrendelés, emellé az AMD-nek mondjuk van egy valag raktáron lévő CPU-ja (gondolom van azért, mert készülnek a debütálásra), és az OEM-ek kénytelen lesznek bármilyen kretén konfigba kinyomni az AMD termékeit hogy ne veszítsenek annyi bevételt, így nagyobb piacot hasít az AMD, számok terén

    - vagy ami inkább kézzelfogható lesz, hogy az Intel szállít továbbra is a régi sok sz@rjával teríti a piacot különszerződésekkel, várakozásokkal (nem hiszem hogy a 10-es szériából sokat tudna 1-2 hónapon belül szállítani) az OEM-ek azokat pakolják bele a laposokba, mert úgyis megveszi a "parasztja" alapon, az AMD meg megint hoppon marad

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Tigerclaw #56 üzenetére

    Arra gondolsz, hogy ami most jönmobil apu az a Ryzen 4000-es széria? (Az a 3. generáció). A 4. generációs mobil apu, az az 5000-es széria lesz.

    Na igen, megveszi a friss 10.gent, aki mazohista :) Nem tudom mennyivel lettek jobbak a 8, 9-es generiációtól, de nem hiszem hogy sokkal (ugye ugyanúgy 14 nm-en jönnek), aki meg szívott azokkal, az kerüli a 10-es szériát is. Legalábbis én így vagyok vele.Pedig semmi bajom nem lenne az Intellel, nem vagyok fun, csak egy jó tartós lapost szeretnék venni, ami nem fő meg.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #06658560 #58 üzenetére

    AMD nem gyárt, azt a TSMC végzi.

    Lehet rosszak az értesüléseim, de nincsenek gyártasi, kapacitási gondok Ryzen processzorok/APUk és a Navi GPUk terén.

    Az egyik kolléga lentebb elég jól leírta, hogy valami "rejtélyes" oknál fogva valahogy az AMD-s laposokat mindig "elbaltázzák".
    Amik nem teszik túl vonzóvá őket.

    Rossz kijelző, nem elegendő kimenetek....stb.
    Hiába versenyképesek a processzorai, már 2000/3000es mobil széria is jó volt.
    Munkára kifejezetten.

    Nem akarom ismételni, nagyon jól leírta.
    Meg az OEMek nem nagyon kapkodnak iránta.

    Ami érthető is, hisz évekig nem volt versenyképes mobil APUjuk, de már 2-3 éve van.

    Nem nagyon voltak épkézláb laposok Ryzennel főként munkára(ugye főként abban acélosak),ami azért 3 év alatt elég fura.

    Amik nekem megragadtak:
    HP Envy sorozatban volt 1-2 modell.
    Asus ROG, TUF-ban talán.
    Meg 1-2 Dell Inspironban,G Series, talan Lenovo is adott ki, de azok is felejtősek.

    Talán az Acer szentelt rájuk a legnagyobb figyelmet.

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz hallador #63 üzenetére

    Ne legyetek már toxikusak :D
    Ilyesmin marakodni. @(#62) Robi BALBOA is :)

    Ez már azért van, hogy az Intel mindenkit lefizet, mert ugye 2003-ban megtette, miért ne tehetné meg megint alapon.

    Szerintem inkább az a helyzet, hogy OEM-ek nem fordítanak az AMD felé elég figyelmet, mert kisebbik gyártó, nem jön a nagy bevétel belőle úgysem rövid idő alatt. Vannak előre lekötött szerződések a beszállítókkall...stb. Több tényező közrejátszik, de főleg a gazdasági kilátások szólnak ebbe bele.

    Inkábbb gazdasági megfontolás az oka, reméljük 3 év után már lesz normális lapos Ryzen 4000-rel szerelve.

    Aztán ha az összeesküvőknek van igaza, akkor 10 év múlva megint megcsapkodják az intelt 1-2 milliárd büntivel, ha akkro még lesz AMD egyáltalán és túlél még egy ilyen pofont.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #04824576 #65 üzenetére

    Ok, értem, de simán lehet az is, hogy a piaci igény miatt van ez, nem?
    Mindenki magasról sz@rja le az AMD-t, hiába gyárt jó procit. Legalábbis OEM szinten.

    Pl Mo-on a nagykerek 90%-ban még mindig csak az Intelt árusítják, mert a nagy cégeknek nem kell, csak az Intellel szerelt.

    Kereslet-kínálatot kell kielégíteni :) Pénzből élnek.

    Mondom ezt úgy, hogy én azért nem veszek most lapost, mert remélem lesz egy 4800H vagy HS-el szerelt normális a piacon Dell Latitude, HP ProBook, EliteBook.

    Nálam jobban szerintem senki sem várja a jó munkalapost jelenleg :D

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #04824576 #67 üzenetére

    Mi az hogy honnan tudnák?

    Ami a nagykerekből beszállítóktól jön igény, az a piaci igény.

    Az jön igénybe, hogy mondjuk a GE, GM vagy tök minegy milyen multinak van igénye 100e DB laposra adott negyedévben, megadják, hogy Intel legyen 2-4-6 magos ilyen-ilyen arányban, felszereltséggel, mert ők azt supportálják, az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy az Intel megbízható adott márkán belül, mondjuk Dell, le se sz@rják, hogy van jobb annál ugyanolyan áron, van olcsóbban. Mással nem foglalkoznak.

    Ennyi, meg is fogalmazódott az piaci igény. Ami eljut a nagykerekhez, beszállítókhoz, ők meg leadják az OEM-ek felé.

    Esetleg ha meg is nézik, akkor azt látják, hogy az AMD jó, de sz@rabb a kijelzője, vagy nincs rajta Thunderbolt, na meg nincs üzletiben adott bevált márkánál.

    A magánvásárló igényeit hagyjuk, az ezekhez képest bizonytalanabb piac.

    Természetesen a példám kisarkított, ennél ez bonyolultabban működik, de érthető gondolom.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #04824576 #70 üzenetére

    Értem amit ísz, jogos is, de csak egy részét emelted ki a mondandómból :)

    Tételezzük fel, hogy van egy Dell Latitude széria, ugyanaz minden bennük, csak a proci nem.

    Az egyikben van egy 9. Genes intel 4-6 maggal, a másikban mondjuk egy 3xxx Ryzen ugyanúgy 4-6 maggal (bár azt hiszem 3xxxxből nem volt 6 magos, de most tekintsünk el ettől). Vagy 10. Gen Intel vs 4xxxx Ryzen, 4-6 maggal.

    Ugyanúgy a multi felméri hogy kell neki x ezer lapos, Dell Latitude 4-6 maggal.

    Kikéri a szakértői véleményényét hogy van Ryzenes meg Intel.
    Szakértő azt mondja, hogy ok mind a kettő, de Intellel van több tapasztalat, azt ismerik, ahhoz van support csapat....stb a körítés.

    Talán még azt is megvizsgálják mennyi extra okosítás kellene a Ryzenekhez support terén.

    (Nem mintha kellene atomfizika az átálláshoz, de ezegx multinál nem így működik :D)

    Megnézik azt is hogy melyik a "trendibb" hogy a kretén managerük laposán melyik mutat jobban, hogy a többi ügyfél ne mondja rájuk hogy olcsójánosok....stb. Presztizs kérdés is szóba jön.

    A végén egy paraszthajszállal az jön ki, hogy Inteles kell nekik, jelenleg.

    Én csak annyit mondok, hogy nehéz az OEM piacra betörni, mert sok szemszögből kell az igényeket nézni :)

    Figy én lennék a legboldogabb, ha lenne hamarosan Dell Latitude, Precision , HP ProBook, EliteBook Ryzen 4800H-val, 16-32 GB RAMmal, rögtön vennék. Mert most is odázon a cserét céges szinten a 8.genes Intelemről, amivel csak a bajom van, főleg a melegedéssel.

    Szóval szurkolok neki mint állat :)

    De ez egy nagy multinal nem így megy, hogy na akkor most Ryzen mindenkinek, mert most az a "jobb".

    Ezt próbálom regélni, nem biztos, hogy sikerül normálisan átadni mire gondolok, bocsánat.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #04824576 #75 üzenetére

    Jogos, de ez akkor sem ilyen egyszerű :)

    A biztonsagi réseket meg befoltozzák szoftverese, elvileg a 10 genben nem is nagyon lesz. Nem az Intel mellett foglalok állast, mint mondtam korábban is, de ez nem fekete meg fehér.

    Most jobb a Ryzen, akkor csak azzal szerelünk lapost.

    Jelenleg a nagy ügyfeleknek még mindig Intel kell, mert berögződés, trend, bizalom (kopik erősen), lefedettség, dömping, mutyi...stb.

    Sokminden közrejátszik.

    Az AMDnek most sokat bele kell nyomnia, ha azt akarja, hogy legyen jó laposuk az OEMeknél.
    Szakértelem, reklám, meggyőzés (tesztek pl), dömpinget, mutyit, pénzt, pénzt, pénzt.

    Ez kb erről szól.

    A sok pénz termel mégtöbbet :)

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #04824576 #77 üzenetére

    Eddig is minden a pézről szólt, nem arról, hogy mindenki örüljön.

    Az az ideális helyzet, ha a vásárló azt kapja amit szeretne azon az áron amit hajlandó kifizetni és a kerekedő, gyartó..stb jól keres rajta.

    Aztán ezek persze torzulnak előbb utóbb.
    Amit most is tapasztalunk, Intelnek nincs jó procija laposokba, csak elfogadható, de mégis Ő van még nyeregben, hiába a konkurencia köröket ver rá.

    Ez fog változni, de lassan ,én is azt hittem 3 év elég lesz hogy valami beinduljon, de nem, több kell.

    Nem bonyolult ez, csak üzlet, nem tech kérdés csak.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Raysen623 #80 üzenetére

    Acerből melyik ami munkára való? Ami üzleti model? Megfelel pl a Latitude vonallal?

    Régen volt Acerem, de nem igazán vált be, azóta nem figyelem az Acer laposokat.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák