Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Hát ja. Végülis nem tartom rossz dolognak, hogy ilyen esetekben, online incidens esetén is valós ítéletet hoznak. Elvégre sok esteben válhat az online konfliktus valósággá. Ráadásul ugye a neten mindenki lazább, kötetlenebb stb... Így hamarabb előjönnek az ilyen borult elmék...

  • Dany007

    veterán

    válasz edward2 #16 üzenetére

    Ha olvastad volna a storyt, akkor tudnád, hogy ez már messze nem csak netes anyázásról szól.
    És igen is, tanulja meg az ember az illemet a neten is! Ennyi kultúra az a minimum.

  • Dany007

    veterán

    válasz edward2 #24 üzenetére

    Igen, akkor újra értelmezd.
    Fikázásért, ajtórugdosásért még nem ítélik el. Mert az nem olyan vészes...
    A halálos fenyegetés viszont már más dolog!
    A legnagyobb baj pontosan ez itthon is. Hogy nem veszik elég komolyan az ilyen jellegű fenyegetéseket. Ha hiszed, ha nem de a statisztika szerint minden héten bántalmaznak egy nőt, hasonló jellegű zaklatóik, volt pasik, férjek stb... Magyarországon! Minden héten.
    Az, hogy ezek a fenyegetések telefonon, levélben, vagy az interneten történnek édes mind1!

    Pontosan azt kéne felfogni, hogy attól még, hogy te felmész a netre fórumozni, nem csinálhatsz azt amit csak akarsz! Hiába anonimitás, a szabályok akkor is érvényesek! Csak tudod kell egy kultúra hozzá, hogy az ember be is tartsa. Aki erre nem képes, arra bizony sújtson le a törvény!

    Visszatérve, azért ítélték el, mert halálosan megfenyegettem. Mint mondtam, ez mind1, hogy levélben, vagy telefonon vagy neten történik. Hasonló volt az eljárás, amikor itthon politikusokat fenyegettek levélben... Bár akkor nem kaptak el senkit.

    A fenyegetéseket, zaklatást igen is komolyan kéne venni, mert ezer számban mérhető azok száma, akik így halnak meg évente itthon. Csak azért, mert a rendőrségünk leszarja a fenyegetést, amíg tettlegességig nem fajul.
    Ugyan erről van szó, sőt, itt volt előzménye élőben is, nem is kevés. Az, hogy neten keresztül vagy telefonon mind1.

  • Dany007

    veterán

    válasz edward2 #24 üzenetére

    Na, elmondom én neked, hogy szerintem(!) mi a gond ezekkel a névtelen fenyegetésekkel.

    Az alapvető gond az, hogy ilyen esetben fogalmad sincs, nem tudhatod biztosan, hogy az illető csak üresen fenyegetőzik, vagy netán tényleg képes megtenni! Ez a legnagyobb gond.
    Mert ha biztosan tudnád, bizonyítani is tudnád, hogy az illető pedig ki fog nyírni, akkor a rendőrség is lépne a dologban. Pont ahogy mondtad, mint a Különvéleményben.

    De nem tudod bizonyítani, nem tudhatod biztosra, hogy megteszi vagy csak a szája nagy. Ezért van az, hogy a rendőrség se tud mit tenni, várni kell a tettlegességig.

    Tehát vegyük azt, hogy én ismerlek innen a PH!-ról. Persze te nem tudod ki vagyok, elvégre az anonimitás a 'kedvenced'. Nem ismersz. Én már láttalak, ott a képed a PH! fényképalbumban. Tudom hol laksz. Esetleg üzleteltünk már, tudom a címed... Vagy mástól megtudom, esetleg iwiw, jópofizni a haverjaidnak, beadni valami süket szöveget és már tudom is a címed... (persze nem biztos, hogy ez ilyen egyszerű, de a példa kedvéért tegyük fel, hogy mégis.) Aztán összekapunk valamin, elég rendesen és elborul az agyam, megmondom, hogy megöllek te kis k....ög.
    De persze ezt te magasról leszarod, mert online fenyegetés, ki nem szarja le?
    Viszont nekem elborult az agyam, másnap ott várok a házatok mellet, és amint hazaérsz, vagy elmész otthonról neked rontok és leszúrlak!

    Na? Szerinted ismersz annyira, hogy nem tenném meg? Vagy ismersz annyira, hogy megtenném?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz bambano #34 üzenetére

    Persze, ez így igaz... csak példának hoztam fel. Btw, a meglepetés ereje Rulez... hiába vagy 2 méter 120kiló ha valaki hátulról orvul leszúr... Minden utcán sétáló emberre meg nem lehet 'figyelni'. Az már paranoia lenne.
    Amúgy nekem egyszer borult el így az agyam. Egyébként még verekedni is csak talán 1-2x verekedtem életemben az se volt komoly. De akkor.. akkor úgy elborult az agyam, hogy megkaptam egy kést, és vagy 40 másodperc kiesett szó szerint...persze az illetővel azután már nem volt gond, sőt a dolog megfordult, azóta ő fél tőlem... De ez egy nagyon long story...

  • Dany007

    veterán

    válasz KaraDani #40 üzenetére

    Tudom tudom... Szégyellem is érte magamat.
    De az emberi technológia valamilyen szinten akadályozza az evolúció természetes kiválasztódását.
    Az ilyen elmebeteg, sérült emberek természetes közegben nem sokáig élnének. Ergo jóval kisebb esélyük lenne szaporodni, magyarul tovább örökíteni a hibás gént.
    De így minden féle gyógykezeléssel, meg gyógyszerekkel talán normalizálják az állapotot. Talán, bár nem nagy a v.színűsége, aránylag rendes életet is élhet. Amibe beletartozik az utódnemzés. Vagyis a gének tovább adása. Vagyis valamelyik gyerekénél, vagy a gyerekének a gyerekénél újra ki fog jönni ez a hiba, és elkezd gyilkolni megint.
    Nem véletlenül van a természetben is az a bizonyos szelekció.

  • Dany007

    veterán

    válasz KaraDani #42 üzenetére

    Hát igen. Mondjuk most az egyedibb esetekre gondoltam inkább.
    De már régóta bizonyított, hogy genetikai okai vannak. Is. Főként... Xy százalékban.
    És mocskosul idegesít, hogy a 14 késszúrással öregasszonyokat gyilkoló ember, megússza 15-max 20 évvel, vagy még annyival se!
    Gondolj csak bele... Ott állsz egy 70-80 éves nagymama előtt, aki persze tehetetlen. Elveszed a maradék ki tíz ezer forintját és szúrsz! 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14x! Én ezt már elképzeltem magamnak, és ledöbbentem, hogy hogy képes valaki ilyenre!
    Ezeknek legtöbbször genetikai oka vannak. Vagy legalábbis visszavezethető odáig.
    És ha az ilyen emberek csúnyán mondva, szaporodnak, akkor továbbadják ezeket a géneket. Persze nem 100%, hogy elő is jön az adott hajlam, mivel csak hajlam, de mondjuk 75-80% esély van rá. Aki ilyet tesz, azt nem szabad többet a társadalomba visszaengedni, sem gyereket csinálni, mert onnantól már exponenciálisan növekszik a rossz géneket hordozók száma...

    Mint mondtam, más dolog ha hirtelen felindulásból, vagy gondatlanságól van gyilkosság...

    Persze mindehhez egy jó rendőrség, és bíróság kell, hogy közel 100% bizonyossággal lehessen ítéletet hozni.

Új hozzászólás Aktív témák