Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. 444Hertz

    Arcképgyáros

    válasz Fitzgerald #42 üzenetére

    Simán el tudom képzelni, hogy a fickó a börtönért cserébe hatalmas pénzt kap a memedzsertől sunyiban, mert ez így volt megbeszélve.

    Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Fitzgerald #42 üzenetére

    Nem kell megértened.
    De attól még nem feltétlenül rossz -- van, akinek ez örömet okoz.

    Sok-sok éve egy perben ez (teljesen indokolatlanul) központi téma lett, kb. azon logika mentén, hogy aki ilyen fotókat készít és tárol magáról, az mindenféle gonoszságra képes, tehát hiába nincs ellene bizonyíték egy bűncselekménnyel kapcsolatban (mert nem ő követte el), azért legyen csak gyanús az illető.

    Két szakvélemény is született egy rakás pénzért, mindkettő feketén-fehéren kimondta, hogy ez semmivel nem rosszabb, mint ha valaki a sporteseményeit örökíti meg, csak kicsit más a társadalmi megítélése.

    Én sem készítek ilyen videókat vagy képeket, de semmi bajom azzal, ha valaki megteszi, sőt, megértem.

    A sörivókat viszont nem értem. :F És akkor mi van?

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Fitzgerald #45 üzenetére

    Nyilván nyilvánosságra fogom hozni az ügyeimet. :Y :Y :Y
    Mégis hogyan gondoltad?

    Egyébként mégis mi az érdemi kifogásod, ellenvéleményed?

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Fitzgerald #49 üzenetére

    "Derp, derp és derp. Akkor már értem honnan fúj a szél, köszönjük :D
    Ez így nem áll meg két lábon."

    Ezzel pontosan mit is akarsz mondani??? Ha megtisztelnél azzal, hogy értelmesen kifejted, hálás lennék.

    Eredetileg ezt írtad:
    "Azt sosem fogom megérteni, hogy mi a szarért tárol ilyesmit az ember a számítógépén. Sose voltam olyan nővel aki meztelen képeket tárolt a gépén, vagy azt akarta volna hogy ilyen képeket készítsek róla."
    Tehát szó sem volt arról, hogy miért teszi elérhető, nem biztonságos helyre, hanem arról, hogy miért is kell ilyen anyagot készíteni.

    Mostanra változott ez erre:
    "Hmm...az nem elég, hogy bármilyen, az internetre csatlakozó eszközről el lehet lopni bármilyen adatot? Gondolom te is hasonló módon kerültél szarba, már ha tényleg történt ilyesmi."
    Tehát már csak az elérhetőség a gond?

    Egyébként nem én kerültem szarba, hanem az általam képviselt ügyfeleim. Több, hasonló vonatkozású ügyem volt, és rohadtul kiakasztott, hogy mindig akadtak, akik önmagában az intim privát anyagokért akartak megtorlást, és ezt vetítették ki ara, hogy az illető valódi bűncselekményekben is biztosan bűnös.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Fitzgerald #59 üzenetére

    Klassz ez a személyeskedő hangnem, meg a prekoncepcióid... :F

    De a szövegértéssel nem nekem vannak gondjaim:

    Tehát szerinted az "azt sosem fogom megérteni, hogy mi a szarért tárol ilyesmit az ember a számítógépén" az arról szól, hogy miért is kell ilyen anyagot készíteni, és nem arról, hogy miért is teszi elérhető, nem biztonságos helyre azokat. Hát nem tudom, így újraolvasva számomra az első mondat azt jelenti, hogy sosem fogom megérteni, hogy miért tárol ilyesmit az ember a számítógépén, ami történetesen egy elérhető, nem biztonságos hely. De még a második mondat első fele is kb. ugyanezt jelenti. Még csak arról sem volt szó, hogy miért kell ilyen anyagot készíteni, hanem leírtam, hogy én sosem voltam olyan nővel aki ilyeneket tárolt a gépén, vagy azt akarta hogy ilyen képeket készítsek róla. Az hogy ki hogy éli meg a saját szexualitását nyilván mindenkinek a magánügye. Viszont ha egy, az internethez csatlakozó eszközön tárolja ezeket, akkor gyakorlatilag meg is érdemli ha ellopják.

    Nem, nem! Elsőre szó nem volt a biztonságos tárolásról vagy annak hiányáról -- különös tekintettel arra, hogy egy számítógépen azért el lehet tárolni igencsak biztonságosan is az adatokat -- lásd: VeraCrypt vagy feljebb.

    A világ rengeteg számítógépén tárolnak a szóban forgónál sokkal kényesebb adatokat -- szerinted akkor az felelőtlenség? Vesszenek a számítógépek?

    Mert ugye szövegértés:

    Szó szerint ezt írtad:
    "Azt sosem fogom megérteni, hogy mi a szarért tárol ilyesmit az ember a számítógépén. Sose voltam olyan nővel aki meztelen képeket tárolt a gépén, vagy azt akarta volna hogy ilyen képeket készítsek róla."

    Na, hol van ebben az, hogy internet? Sehol. Számítógépen tárolásról írtál (meg mellékesen a létrehozásról, ami szövegértés / kontextus alapján ugye gyengíti a tisztán az internetes elérés elleni kifogásaidat) -- a történet meg mellesleg on-line tárolásról és hozzáférésről szól. Nem arról, hogy ki (készít és) tárol a számítógépén intim anyagokat.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák