Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    Egyáltalán nem az első. A bele vélhetően ugyanaz, mint a hasonló képességű LG drive-nak, ami már kapható pár hete a mi régiónkban is.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Psych0 #3 üzenetére

    Az "na" nem azt jelenti, hogy nem olvassa, hanem hogy egyelőre nem tudni, milyen sebességgel teszi.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Zotya84 #4 üzenetére

    Legjobb esetben is csak a kiemelkedő support lehet, amit a Plextor sajátjaként ad(hat) az új termékeihez, mint plusz szolgáltatást, mert ugye az előző két DVD-írója (PX-800 és 810) sem saját gyártmány volt már, illetve régebben is voltak olyan Plextor drive-ok, amelyek más gyártótól származtak.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz H.O.D. #12 üzenetére

    Azért az túlzás. A PC-s meghajtók egy-két év alatt elfogadható árban lesznek, a gond a szórakoztató-elektronikai piacon van, illetve a filmkiadással.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz M107 #14 üzenetére

    Nem lesz egyszerűbb mondjuk 50-60 ezerért egy BD-író, és ugyanannyiért egy HD DVD-író mellé? :D

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz H.O.D. #17 üzenetére

    Elvileg mind a kettő alkalmas regionális kódolásra, a gyakorlat azt mutatja, hogy a BD-n előszeretettel alkalmazzák, a HD DVD-n szinte soha.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Lacix29 #23 üzenetére

    Amely listát három-négy olyan retail lánc adataiból összesítik, amelyek messze nem feleltethetők meg a teljes USA piacnak. Nézd meg az Amazon.com-on a lejátszók bestseller listáját, hónapok óta a Toshiba HD DVD-lejátszói ott vannak az első 5-ben. Semmi nem dőlt még el. Egyrészt az óriási amerikai marketingkampány - ennek a fütsjét látjuk itt Európában - még nem jelent semmit, és rengeteg olyan technológiai, piaci aspektusa van a témának (filmforgalmazás, gyártás, kiadás) világszinten, hogy nyugodtan ki lehet jelenteni: SEMMI nem dőlt el.

    [ Szerkesztve ]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz dezz #63 üzenetére

    Sajnos már a firmware-hez sem nyúlnak hozzá.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz dezz #65 üzenetére

    A PlexTools speciális minőségellenőrző tesztjeit nem lehet futtatni a 8xx Plextorokon, pont azért, mert ezek nem (firmware szinten sem) Plextor fejlesztésű meghajtók már. Ezeken a meghajtókon a CDSpeed tesztjei futtathatók annak megfelelően, hogy milyen gyártmány a drive.

    [ Szerkesztve ]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Dr. Akula #68 üzenetére

    A régebbi meghajtói közül talán kettő volt teljes Sanyo "klón", a többi mind Plextor fejlesztés volt (eleinte a szervókat, motort is a Plextor anyacége gyártotta - ez a specialitásuk cirka 50 éve), saját szoftver/firmware fejlesztő részleg is volt (van még?) a cégnél. A gyártást rendszeresen kiadták más cégnek, mondjuk ez megszokott - ma már alig akad olyan cég, aki saját gyártósorral dolgozik, erre vannak külön gyártók, hozzájuk jár mindenki.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz pabadam #71 üzenetére

    Talán azért nem érted, mert Te csak a marketing hype-ot látod, de nem látsz bele a teljes ipari, technológiai és kiadói világba.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz pabadam #73 üzenetére

    Nagyon tévedsz. A Sony széllel szemben próbál hugyozni (mert kénytelen, ugyanis három szar év után ha a BD-t is elbukja, akkor nagyon rossz helyzetben lesz), azonban nem lehet az iparral folyamatosan szembemenni. Addig amíg a kiadóknak eszük ágában sincs a teljes portfóliójukat nagy felbontásban kiadni, árulni a sovány vásárlói igények miatt, valamint a nagy távol-keleti gyártók nem kezdik el ontani valamelyik formátum lemezeit, meghajtóit nagy tömegben, addig nem lehet győzelemről beszélni. Ez olyan, mintha bevezetnének egy új autótípust (mondjuk valami speciális hatkerekű egyterűt), két rivális cég gyártana ilyeneket, de az összes legyártott, eladott autó mindössze 1%-a lenne ilyen járgány - és ekkor jelentené ki a két cég egyike, hogy ővé a jövő, mert az 1%-on belül ő adott el többet - de valójában a piac magasról szarik a hatkerekű egyterűekre. Egy átlagos DVD-Video portflió (egy kis országra) kiadónként félezer tételt tartalmaz szezononként, közben a HD-felbontású kiadásokat kettesével meg ötösével jelentik be havonta, ez pics@füst. Nem véletlenül ilyen sovány. Egy olyan piacra kötelezték el magukat a Blu-ray oldalára exklúzívan állt kiadók (ugyanez vonatkozik a HD DVD-re is), ami gyakorlatilag nem jelent semmit, csak jelen kell lenni, mert presztízs. A kiadók kivárnak a nagy marketing hype árnyékában (hadd pörögjön a Sony, elsősorban neki érdeke, hogy a BD ne bukjon meg), de hidd el, ha nem lesz majd elegendő gyártókapacitás a BD-lemezek megfelelő mennyiségű (és sebességű) gyártására, illetve nem megy majd lefelé az ár (és miért menne, egy kézen meg lehet számolni, mennyi cég gyárt BD-lemezt), olyan villámgyorsan fordíthatnak hátat a Blu-raynek, mint a huzat. Európa meg egy külön történet, itt nincsenek olyan egységes kiadói territóriumok, mint amilyen az USA. Több ezer olyan film van, ami az USA-ban egy kiadó kezében van, de Európában a kereszt-licenszeléseknek meg a körbevásárolt kiadói jogoknak köszönhetően az eredeti amerikai kiadó riválisának európai érdekeltségénél van. Már most kaphatók Franciaországban olyan, Warner filmes HD DVD-lemezek, amelyek az USA-ban elvileg csak BD-n jelennek majd meg, de a kérdéses film európai forgalmazója Európában a Sony vagy a Sony Classics ellenlábasa, és akkor sem fog a Sony gyárába menni BD-t gyártani, ha kergetik, mert nem is gyárthat a Sony-nál. Szóval borzalmasan bonyolult ez és most még kacifántosabb lesz, mert a Philips is beszállt a HD DVD és BD gyártások licensz-csatájába, mind a két formátum eszközeinek, alapanyaginak (lemez, lejátszó, író stb.) gyártásából részesedést kérve.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz sfij #70 üzenetére

    Szia! Az új Plexek szerintem a megfelelő LG modellek rebadged verziói. A lejáró AACS kulcs ezekkel már nem fenyeget, és egy plextoros csóka mondta, hogy az első generációs meghajtók AACS key-e sem fog elavulni, dolgoznak az ügyön a Sony-val közösen (az ugyebár egy Sony BWU-100 drive volt).

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz pabadam #76 üzenetére

    "Jelentősen felgyorsultak a Blu-ray eladások Európában, derül ki a formátumot népszerűsítő szövetség európai bizottsága által közzétett adatokból. A szövetség állítja, a Blu-ray adoptációja gyorsabb, mint a DVD esetében volt, nagyjából egy évtizede."

    Figyelj, arról én nem tehetek, hogy a magyar IT-újságírás zöme a sajtóközlemények (jobb esetben komplett hírek, cikkek) lefordítására és közlésére silányodott, és nincs egyetlen értelmes, magyarázó hír, elemzés sem. A fentebb linkelt szöveg ugyanannak a marketing hype-nak a része, amiről beszéltem. Sokféleképpen lehet magyarázni az eladott BD (és HD DVD) filmek siralmas mennyiségét, és hát lehet ilyen diadalmas győzelemként is beállítani azt, ami valójában szinte gyalázatos. A BD-nek (vagy akár a HD DVD-nek, ez most teljesen mindegy), nem az egykori DVD-s eladásokkal kell versenyre kelni, hanem egy sokkal terebélyesebb digitális világban kell(ene) megmutatniuk a foguk fehérjét. Nem nagyon sikerül - és ha a BD totális győzelmet arat a HD DVD-vel szemben, akkor jó eséllyel nem is fog. Ugyanis a BD (a mögötte álló központosított Sony vízfejjel) alkalmatlan arra, hogy a DVD utódja legyen minden olyan szegmensben, ahol a DVD tarolt és tarol mind a mai napig.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz pabadam #78 üzenetére

    Azért "erőlködik", mert az igazi kincsesbánya kulcsa náluk van. Kína elfogadta saját next-gen formátumának a HD DVD kicsit módosított változatát, a CH HD DVD-t, aminek a lejátszóit és lemezeit várhatóan milliószámra ontják majd a távol-keleti gyártók (az olimpiai játékokra Kína totális High Definiton forradalmat ígér a kínaiknak), és mivel a HD DVD és a CH HDVD teljesen kompatibilis egymással hardveresen (firmware szintű különbség van a lejátszókban, illetve egy speciális jelzés a CH HD DVD-lemezeken, hogy a kínai filmforgalmazást el tudják különíteni a világ többi részétől), így várható, hogy a noname, olcsó CH HD DVD és HD DVD-lejátszók valóságos áradata indul majd meg ezzel. A Sony sok minden, csak nem hatékony: egy kiadó által felülről vezérelt, szinte csak egy cég kezében tartott gyártással operáló formátum soha nem tud olyan jó lenni, mint egy a filmforgalmazóktól, filmes beruházásoktól független formátum (pont ez volt a DVD sikerének a kulcsa, nem volt egyik filmes mogus játékszere sem). A Blu-ray-t egyszerűen képtelenség olyan mennyiségben gyártani jelenleg, hogy veszélyeztesse a DVD piaci pozícióját, ezért veszélyes a Sony játéka, amikor szemberohan az egész lemezgyártó iparággal, mert csak reménykedhet benne, hogy ezzel a marketinggel olyan sikert ér el, hogy rávegye a beruházókat arra, hogy gyártson valaki BD-t a Sony-n kívül is. Ugyanis a Sony gyártósorai képtelenek ellátni a piacot, már most is túl hosszú a várakozás a műsoros BD-lemezek gyártására (tudom, első kézből). A jelenlegi műsoros DVD-piacot EZERNÉL több gyártó tudja csak kiszolgálni (és annak idején a DVD piaci indulásakor is nagyon sok helyen kezdtek el DVD-t gyártani, nem TÍZNÉL KEVESEBB üzem kapacitására próbálták felépíteni az új piacot), amelyek közül BÁRMELYIK átállhat nagy költségek nélkül HD DVD-gyártásra, ha kell. Ugyanakkor a BD-gyártás drága mulatság és sok éves profitot kell visszaforgatni egy cégnek, ha egy Blu-ray sort üzembe szeretne állítani. A Sony kampánya arról (is) szól, hogy meggyőzze a lemezes iparágot is, hogy kezdjenek el már végre BD-t gyártani.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz pabadam #78 üzenetére

    Még valami, nézzed már meg a HD DVD lejátszók árait, 120-300 dollár között mozog szinte az összes. Az amazon.com-on a bestseller statisztikát nézve lehet látni, hogy az asztali lejátszók között magasan a HD DVD-lejátszók vezetnek eladásban, mert alig drágábbak, mint egy normális HDMI-s kimenetes DVD-Video cuccos. Semmiféle bukta nincs velük, mert legrosszabb esetben nem lesznek később HD DVD filmek (amit én kétlek), de akkor is van egy olyan lejátszó olcsón, ami a tesztek szerint jobb DVD-Video felskálázásra képes, mint bármelyik hasonló árú (kizárólag DVD-s) készülék. Ellenben asztali BD-lejátszót még most is lehet venni olyat, ami nem felel meg a legfrissebb BD szabványmódosításnak, így simán lehet, hogy az újabb BD-filmek extráit nem lehet megtekinteni majd ezekkel a lejátszókkal. A HD DVD tábor azért erőlködik, mert minden piaci és ipari háttér, ami a DVD-hez felépült és jól működik, KÉSZEN ÁLL arra, hogy a HD DVD-t kiszolgálja, tehát a HD DVD a jelenlegi DVD-s ipar gyártóit, cégeit, beruházóit és vásárlóit védi, míg a Sony mindent fel akar forgatni, de ehhez kell az is, hogy rajta kívül sok száz más gyártó is nekiálljon BD-lemezeket gyártani. Ez még nem történt meg.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz pabadam #81 üzenetére

    Ugyanazok a gyártósorok teljesen jók a CH HD DVD és a "sima" HD DVD-lejátszók gyártására, lemezek dettó, épp az volt a kunszt a bizniszben (a sok kínai készülék legyártásán és az ebből kapott licenszdíjon felül), hogy ezzel megágyazzák a noname HD DVD-gyártás alapjait is. A különbség az alacsony szintű dekódolásban egy chipen belül variálható, tehát ha szoftveres ennem is lehet a firmware-t átírni majd (hülyék lennének ezt hagyni), a gyártók simán tudnak majd ilyet is és olyat is gyártani extra ráfordítás nélkül, ez a lényeg.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz pabadam #82 üzenetére

    Meg kellene már érteni, hogy a filmforgalmazásban a konzolos piac nem releváns, csak most ezt lovagolják meg (mert mást nem lehet, az átlagember magasról lekakilja a HD-t jelenleg). Nem a PS3 és X360 vásárlókat kell meghódítani az új HD-s filmekkel, hanem a DVD-s piacot, az átlagembert kell rávenni, hogy váltson (százötvenmillió háztartásról beszélünk, nem a huszadennyi konzolos felhasználóról) a nagyobb felbontásra.

    Én azért örülnék jobban a HD DVD-nek, mert a DVD természetes evolúciója, mind gyártástechnológia, mind a meglévő piaci rendszerek szempontjából. Ha a BD nyer, akkor pont mi régiónk fogja a legjobban megszívni, mert elodázza a kis kiadók HD-átállását. Nem csak az amerikai piac létezik. Arról nem is beszélve, hogy ha a HD DVD-t kinyírja a BD, de a Sony beledől a saját baromságába és nem lesz elegendő BD-gyártási kapacitása és/vagy a fejére omlik a veszteséges lemez-, konzol-gyártás együttesen, akkor egy az egyben vége lehet a lemezes érának, még mielőtt a BD vagy a HD DVD valamit el tudott volna érni. Mert jelen pillanatban még egyik formátum se tart sehol.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Lacix29 #85 üzenetére

    Nem a blu-ray.com-on kell tájékozódni BD-ügyekben, én sem a HD DVD hivatalos oldalát idézem, hanem igyekszem pár információt adni az ipar belső helyzetéről (ez a munkám része). Európában az eladott filmes termékek fele helyi gyártású (lokális authoringgal, egy-egy országot - vagy pár országot lefedő régiókat - ellátó kiadóktól) és/vagy helyi tartalmú (európai film) is, ezeknél az authoringot, masteringet, lemezgyártást is Európában végzik. Az európai cégek, gyártók sokkal inkább a HD DVD-hez húznak, eddig 150 ilyen helyi kiadvány készült (például Franciaországban nagyon tolják a lokális HD DVD-gyártást és kiadást) és idén még legalább 100 nagy HD DVD-kiadvány jelenik meg (lesznek közöttük olyan filmek is, amelyeket Amerikában a Warner forgalmaz). Európa teljesen más, mint az USA.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz pabadam #87 üzenetére

    A BD "masszív" győzelme lópikulát nem ér egyelőre, egy átlagos tinihorrorból több példányt adnak el DVD-n, mint amennyi BD és HD DVD eddig összesen fogyott a piaci bevezetésük óta. Ez a totális győzelem meg piaci fölény kissé blőd kifejezések egy hangya@sznyit érő piaci szegmensben.

    A Sony egy ideig nem kaszál bődületeset a licenszekből, ugyanis közel egymilliárd dollár értékű engedményt adott előre(!) a lemezgyártás és a technológia árából a BD-re szavazó cégeknek, a Warner ~500 milliós kedvezményt/támogatást kapott - mindezt egy még nem létező gyártókapacitás és ipari támogatás kontójára! Csak hogy eloszlassak egy félreértést: nem az az ipari támogatás, hogy a BenQ, Acer stb. évente befizeti a tagdíjat a szövetségbe, és ki lehet tenni a logójukat a weboldara, hanem az, amikor a hírekben soha nem említett, de harminc DVD-gyárat tulajdonló, a nyilvánosság számára ismeretlen beruházó hajlandó azt mondani, hogy most akkor épít egy BD-gyárat is. Ne ez még nincs meg.

    "Nekem az a fontos, hogy a legújabb, legjobb és legemlékezetesebb filmeket egyféle adathordozón egyféle tipusú lejátszón meg tudjam nézni nagyfelbontásban."

    Akkor már bánkódhatsz is ezerrel, mert ha a BD nyer, akkor nagy kiadók archív library portfóliója magyar felirattal vagy szinkronnal egy fél évtizedig nem lesz elérhető, az biztos.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz pabadam #88 üzenetére

    Egyébként sem az lenne a dolga a formátumok gondozóinak, hogy minden egyes kiadványt megünnepeljenek. Hol látsz/láttál a DVD formátumot képviselő ipari szövetség weboldalán híreket egy-egy új DVD-Video kiadványról? Sehol. Miért nem? Mert egy ipari szabvány gondozójának nem ezzel kell foglalkoznia. Ez csak ebben az idióta formátumháborúban alakult így ki, mert történetesen úgy adódott, hogy a Blu-ray gondozója és monopolhelyzetben lévő gyártója egyben az egyik legnagyobb filmes beruházó/kiadó multicég is. Ezért beteg ez az egész helyzet.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz pabadam #91 üzenetére

    Nem érted :O , nem a kikövezéssel van a baj, hanem hogy 19-re lapot húzott, mert olyasmiből akar tömegcikket csinálni (olyasmiről mondja, hogy tömegcikk már most), aminek a tömegcikként történő volumenű gyártásához nincs elegendő háttere, nincs ipari támogatása, illetve abban reménykedik, hogy így majd lesz neki. De ettől cseppet sem lesz vinzóbb azoknak a beruházóknak, ipari kulcsembereknek, cégeknek, akik nélkül nem tudja ezt megcsinálni.

    Nem csak a friss, új sikerfilmekből áll a filmvilág, nem csak ezek érdemelnének meg lokalizált HD-s kiadást.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz koliz1 #95 üzenetére

    A magyar feliratos vagy szinkronos BD-kiadványok nem a formátum szuperior voltát mutatják, az cirka félszáz film, ami elérhető ilyen paraméterekkel, inkább a kiadók/forgalmazók érdeme, illetve az errre a régióra szánt lemezen volt elég hely, rákerült a magyar vonatkozás is.Mondjuk nem is a magyar felhasználóknak szól a marketinges hype jelen pillanatban. Ha viszont azt nézzük, mikor lesz majd kimondottan a magyar piac számára készített nagyfelbontású filmkiadás, akkor a BD-vel elég silány (és drága) jövő elé nézünk.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz koliz1 #97 üzenetére

    Örülök, hogy ilyen jól tájékozott vagy. Szerintem itt Európában elég sanszos, hogy a HD DVD-t fogják majd szeretni a lokális kiadásokhoz a kisebb kiadók.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák