Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    Szóval, ha jól sejtem, végülis őszig sikerül(het) megíratniuk a drivereket azzal a pár ARM-os gyártóval. Ez tetszik, hogy ellenőrzik HW feltételekkel ezeket a tableteket. Android fronton iszonyú a szórás ilyen szempontból.. De végülis google nem az Androidból él, MS-nél viszont sarkalatos pont az OS. Gondolom nem akarják, hogy mindenféle szutyok vacakra ráerőszakolják, aztán meg jönne a panaszkodás, hogy nem megy ez-nem megy az, lagol, meg stb.

    Remélem, az asztali változatban végül majd mégis lehet választani start menü és metrós fizimiska között..

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Воланд #3 üzenetére

    Ezért írtam "MS-nél viszont sarkalatos pont az OS" és nem azt, hogy az OS az elsődleges bevételi forrásuk, legalábbis a consumer piaci szegmensben. Ami mondjuk változhat oda-vissza arányba (szerintem) attól függően, hogy a tabletekre szánt windows, és maguk a tabletek is mennyire terjednek el/menynire váltják be a hozzájuk fűzött reményeket.

    Őszintén szólva, ha a start menü(hiányá)t, a metro-t, meg egy-két egyelőre szokatlan dolgot nem is venne számításba az ember (mivelhogy reálisan nézve a win8 érintőkijelzős táblagépekre lett fejlesztve) akkor sem értek egy dolgot: Miért kell ennyire gagyinak lennie a (metro) felületének?

    Nem azt várom, hogy pdf alapú ultrahiper gyönyörű ikonjai legyenek, mint egy iOS-nek, de basszus.. néhány szines téglalap? Semi jellege nincsen. Nem vagyok egy Android párti, de elég, ha az ember egy pillantást vet akár az android app ikonjaira is.. Vagy BÁRMIÉRE :DDD

    Mi a rosseb ez kérem tisztelettel?? Egy beszűkült "szépérzékű" pszichopata általános iskolai rajztanár vadgosta ki nekik papírvágó ollóval a dizájn terveket vagy mi? Most komolyan, nektek tetszik? 2012-ben, amikor minden cég az eyecandy irányába megy évek óta.. Szines téglalapok basszus, minden jelleg nélkül! Összes pofám leszakad..

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz nXu #9 üzenetére

    Nem mindenki ragadt le a fakockánál.. Azt is "hallottátok" hogy vannak bonyolultabb színek, formák, dizájnelemek? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Воланд #14 üzenetére

    Én nem úgy értettem, hogy jó bonyolult legyen. Csupán csak arra céloztam, hogy maga a felület (ikonok helyetti "csempék") jellegtelenek, összemosódnak és egysíkúak. Mindössze néhány szines téglalap. Nincs semmi, ami a színén kívül jellegzetesen megkülönböztethetővé , vagy egyedivé tenné a többi apptól, mind egy kaptafa. Szerintem, ha sok programod van, egy idő után elveszel a kavalkádban, mert "összefolynak" Ha majd hasonlóan néz ki a skype "csempéje" az internet exploreréhez, vagy a mail kliens csempéjét egy színárnyalat választja el a videovágó szoftverétől és ezekből lesz mondjuk 50 progi a gépeden, akkor vágyni fogsz valami kis megkülönböztető jellegre, legalább "ikon" (csempe) szinten..

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Воланд #21 üzenetére

    Akkor, hogy értsd (ÉN) mire gondoltam/utaltam: [link]-[link]

    Ezek az ikonok (vagy piktogramok) egyediek és könnyedén megkülönböztethetőek.

    EZ [link] meg összemosódik. Elég csak az Office csempéire nézni. Ha hazamész éjjel egy hosszú utazás után és már szinte semmi más vgyad nincs, csak hogy ágyba kerülj, de azért még menzéznéd a leveleidet, vagy ilyesmi, akkor éjfélkor, kiszáradt kontaktlencsével nem biztos, hogy egy metro kockázásnak örülnél, ami ráadásul ronda (szerintem) és fantáziátlan!! Ha most azt mondod, hogy nem fantáziátlan pár szines kocka, akkor lesz***pom magam... mert ennél még a rubik kocka felülete is vadregényesebb. Ha meg a "funkcionalitás" kerülne előtérbe, meg az "egyszerűség" hát, szerintem egy iOS vagy Android sem kevésbé funkcionális attól, hogy szépek az ikonjaik és könnyen áttekinthetőek, meg VAN jellegük (a metronak meg NINCS jellege, egyedisége stb)

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    Szerintem olyan szépehn leírtam, vagy 3x hogy "jelleg, egyediség, fantázia, piktogram, kocka felület, eyecandy stb" Linkeltem 2 képet példának arra az esetre, ha félreérthető lett volna, mire céloztam és mit kérdeztem, hogy nektek tetszik e. Egyszerűen nem vágom, mit nem lehet ezen érteni, de tényleg.. Azt írtam volna, hogy nem találom meg a mailkezelő progimat, vagy a böngészőt, mert csempékre van kilőve? Ááá mindegy feladom..

    Én nem mondtam hogy rossz, ha valaki látta valahol a win8-as hozzászólálsaimat akár még régebbről, azt mondtam, hogy már alig várom a win8-as tableteket, meg hogy végre meglóduljon az egész tablet dolog. Én csak azt mondom, hogy csinálhatták volna ízlésesebbre is, mint hogy 5-10 téglalap figyel a pofámba egymást váltogatva bármiféle logika nélkül. IE szép kék, de 1mm-re mellette control panel ugyanúgy ugyanazzal a színnel és mérettel..

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Volu #66 üzenetére

    "sokunknak nem lenne elég 900Mhz-en virtualizálgatni..."

    Mehetünk lejjebb is :DDD

    Amúgy én még nem hallottam 20Mhz-es Pentiumról, a legelső mintha 50Mhz lett volna(?)
    Ez, ami videókat linklet a srác egy eXPerience bare bone totálisan kiherélt verzió, amit egy skót f@szi kreált és a többi munkájával együtt a gémereknek szánta, hogy kevesebb erőforrást zabáljanak el a játékok elől. Mint itt pl: [link] :DDD

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Gabcseee #68 üzenetére

    Ne nekem mondd, én használ(gat)om ezeket évek óta (mondjuk nem a full kiherélt verziót)

    A nagy kérdés AZ hogy minek szenvedni ezekkel feleslegesen, ha a géped elbír modernebb OS-t is érted? Lehet járni szekérrel is persze, de ha van lehetőség mondjuk egy R8-assal is vonszoltatni az irhám, akkor miért használjak (kizárólag) egy közel 12 éves OS-t?

    Egyébként: egyik gépemen van egy ilyen herélt XP is (eXPerience TinyXP rev 11) és húdegyors, meg jó. Feltettem kíváncsiság képpen a ugyanarra a gépre (XP mellé) a hivatalos Windows7 ThinPC-t és nagyságrendekkel gyorsabb, ráadásul azóta nem hallom a winyót kerregni soha.

    Régi gépekre jók ezek a "karcsúsított" XP-k, sokszor gyorsabbak és kevesebbet zabálnak, mint egy gyári Win98Se (ami szintén nem egy mai darab, de összehasonlítottam őket poénból) viszont pl. a winyó kezelése az XP-nek, meg az új hardverek kezelése messze elmarad a modern OS-ekétől. Lehet, hogy elindul egy 1000 éves PC-n ez, amit linkelgettél és lehet mutogatni érdekesség képpen, de ezen túlmenően nem sok előnye van mindennapi használat közben. Amit meg az XP gépigényéről írtál, az a 266Mhz+64(? már nem emlékszem) mega ram stb. azok a gyári XP 2001-es, SP1 nélküli verziójára voltak értendők és akkor is csak "minimum gépigényként". Érted, mit beszélek? Érdekességnek hűdejó, használni már nem annyira. Én csak akkor teszem fel valakinek, ha ősrégi gépe van, nem akar újat venni és kéri (pl. az idősebb generáció ilyen felfogású)

    "WinDOS" egyébként a WinMe nevű szörnyszülött óta nem dohog a winekben, csak virtuálisan, mert NT alapú.. (már ha érdekel)

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #16820480 #75 üzenetére

    Nem lennék meglepve, ha kreálnának hozzá.. Láttam már Win 7-ből, nem sokkal a megjelenést követően 250megás "live CD" verziót is :D (Windows 7 SP1 ThinPC-Lite LiveCD_x86) Meg Win7 700megás "karcsúsított" CD verziót gémereknek (azt fel is tettem, minden ment vele érdekes módon, nem tudom miket vettek ki belőle, de nem hiányzott semmi használat közben)

    Nekem fent van a win8b is és alapjáraton alig eszik valamit. Talán még kevesebbet is, mint egy XpSP3.. Gondolom az ARM irányvonal miatt. De ahogy olvasom, az x86_64 verzió =! ARM változattal. Én inkább (csak) az ARM változatát várom, kíváncsi vagyok, mennyire lódítja meg a tabletek szekerét, bár ez gondolom nem sokakat érdekel :)

    Egyébként nekem az a benyomásom, hogy a windows néha azért kotlik, meg lustálkodik (már amelyik és már amelyik hardveren észreveszed :DDD ) mert olyan, mintha "hülyebiztosra" akarnák csinálni. Mindenféle folyamatok futnak a háttérben, függetlenül attól, hogy a user használni fogja e őket valaha is, de azért "legyen benne" mert azzal kevesebb a gebasz érted..

    De nekem pl. nagyon szembetűnő különbség volt egy 64bites OEM Dell Win7 és egy ugyancsak hivatalos ThinPC kiadás sebessége között..
    Úgy tűnt, mintha pl. a ThinPC kreálna magának valami háttérben futó ram cachelést is az IO műveletekhez, nagyon furcsa egy szerkezet az a ThinPC, azonos gépen gyorsabb sokkal, mint egy XP, nem vicc :DDD

  • vanhalen

    senior tag

    válasz fordfairlane #99 üzenetére

    "Minek etetitek a trollt, tán csak nem hiszitek, hogy meg tudjátok győzni? Nem azért van itt, hogy érveljen, hanem hogy feltűnést keltsen"

    Szinte tökéletesen helytálló megállapítás :R
    Talán csak annyi maradt még ki belőle, hogy a skac agyát ideje lenne teRRaformálni. Vagy egy kicsit művelni. Ott a nehézeke :DDD Még ram se köll bele :DDD
    Gyerekkoromban anyukám óva intett az ilyenektől, azt állította, ha nem vigyázok, kinyírják az agysejtjeimet. De az ember gyarló pára.. sosem tanul semmiből (tiszta stacionárius nem? :DDD ) Mentségemre szolgáljon, hogy egyre rafináltabban álcázzák magukat ezek a kis diszn... kecskék![link] :DDD

    Filofaxénia most jól elrontottad te galád :O :((( :O

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák