Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zzenit

    tag

    válasz Velocity #22 üzenetére

    Ezt a kékhalál dolgot te sem gondoltad komolyan ugye? Ahol ember életekről (erőművek, vonatok, repülők, autók) van szó ott Fail-Safe elvet alkalmaznak a szabályozásnál és a működésnél. Különböző hardverekre írnak különböző szoftvereket, amik páratlan számúak így mindig döntés képesek maradnak, ha vmi hiba előjön vhol (szoftver/hardver) azt a többiek kompenzálják, és nem a legújabb kereskedelmi x magos CPU kerül ezekre a helyekre, hanem egy 10 éve gyártott minden gyerekbetegségét leküzdő számoló egység. Lelki szemeim előtt látom, ahol mindenki (nem 20 arra tervezett kocsi egy körpályán) 290-nel megy, és az egész rendszer emberi döntéseken múlik. Na ebben én nem akarok résztvenni, csak úgy, ha nekem harckocsim van a többiek meg jetskiszerűséggel mászkálnak. Ennek ellenére mégis sok jogi akadálya van, nem csak az önálló járműirányításnak, hanem annak hogy megszűnjön a mechanikai kapcsolat a kormány/fékpedál és a kerekek között. Miközben a repülőgépeken (Airbusnál mindenképp) már rég nincs mechanikai kapcsolat az irányító szervek és a lapátok között. Lehet, hogy a gépeket jobban be tudjuk programozni, de ha mégis előjön vmi hiba (az esetek 5%-ban) akkor ki a felelős? Ezért inkább hagyjuk, hogy emberi mulasztás (95%) miatt történjen több baleset. Meg amúgy is mindenki jobban bízik a saját maga képességeiben, mint egy gépben. Érdekes lenne egy "mű" splites kísérletnél, ki milyen gyorsan rángatná a kormányt és milyen irányba :))

    Ez a DARPA-s dolog igazán jó, csak még nagyon sokat kell fejlődnie a számítási kapacitásoknak. Én hang alapján próbáltam egy mikrofontömbbel meghatározni a forrás (másik autó)helyét (ez ugye abban az esetben van, ha vmi leárnyékolja az elektromágneses hullámokat), elég kis térnél is igencsak hosszú számítási idők (fél óra) jöttek ki(ez nem 10 éves CPU-val volt :DD ), és az eredmény méteres pontosságú volt. A valós időre még várni kell, hang alapján való helymeghatározás esetén mindenképpen.

    [ Szerkesztve ]

    Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

Új hozzászólás Aktív témák