Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • labanckukac

    csendes tag

    Az Alcatel Move Track 80%-os leértékeléssel, 3 ezer Ft-ért volt kapható valamelyik webáruházban kb. egy éve. Az értékelések elég vegyesek voltak, 1-5 között szóródtak, kb. kétesélyes volt, vagy beválik, vagy nem.

    Megvettem, de kutyára gyakorlatilag használhatatlan volt. Volt olyan séta, hogy egyetlen fixet (GPS pozíciót) tudott rögzíteni, máskor egyet, induláskor, mindezt egy mezőn, nulla lombkorona mellett. A kutya helyzetét manuálisan sem tudtam frissíteni az appból. A GPS mellett csak 2G-t tudott. A kollégám kocsijában viszont jól teljesített, ott általában megvolt az 5 perces fix, amire beállította.

  • labanckukac

    csendes tag

    Vettem egy Findster Duo-t is (https://getfindster.com/store/), ebbe nem SIM kell, hanem a nálad levő (guardian) és a kutyán levő (pet) modul valamilyen alacsonyabb frekvenciájú (=nagyobb hatótávolságú), meg nem nevezett rádiós kapcsolaton kommunikál, max. 3 km távolságon belül. A nálad levő guardian modul bluetooth-on kommunikál az telefonoddal.

    Ez sem volt egy tökély, a fenti mezőn én még láttam a kutyát kb. 500m-re rohanni egy őz után, de a Findster már nem látta a pet modult. WTF? A töltőjén nagyon gyenge volt a mágnes, gyakorlatilag befőttes gumikkal kellett a modullal összeszorítanom, ha tölteni akartam, de így is rendszeresen szétcsúszott a kavics forma miatt. Most már a Duo+-t árulják, remélhetőleg ezeket javították.

    Ennek a szoftvere rendben volt, és a fejlesztők is válaszoltak az észrevételekre.

    A pet modult sajnos elhagytam (én itthon a lakásban, nem a kutya az erdőben! :W ), de nem vitt rá a lélek, hogy majdnem ugyanannyiért, amiért az egészet vettem, vegyek még egy modult, meg a kutyám is megkomolyodott idős korára, így csak itthon nézegetem az egyedül árválkodó guardian modult. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák