Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    ...amely egyébként nem mond semmi újat (pláne nem Amerika-mentesen; tehát inkább felületes, lózungokat szájbarágós, wow, omg #ésígytovább módon), viszont összefoglalja a közösségi platformok magyon félrement világát. Kicsit túl sok a hangsúly a fbookon, amely pont ma már a tinik és fiatalabb generáció körében - legalább is Európában - egyáltalán nem menő, nem is ők a veszélyeztetett célcsoport, sokkal inkább a középkorú és idősebb, a net bugyraival szemben egyáltalában nem felvértezett felhasználók. A szélsebes Twitterről pl. alig tesznek említést érdekes módon.
    A film vége fele jönnek az érdekesebb kérdések a fake news, alternatív valóságok és azok tetszés szerint hajlításáról szóló fejtegetések; sajna pont rájuk kevesebb marad, bár ami van, az tanulságos: a hazugság sokkal több pénzt termel, mint az igazság, ugyanis szignifikánsan gyorsabban terjed.

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz .LnB #3 üzenetére

    emailt ne tartsd magadban lécci, sajna a gmailt nem tudom kiváltani más hasonló minőségű cuccra...
    Böngészőből mára gyakorlatilag minden normálisan működő verzió chrome alapú (itt is írhatsz használható alternatívát, kérlek, én Opera párti vagyok). Keresőből van választék, én DuckDuckGo-t nyomok.

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz D1Rect #5 üzenetére

    Mondjuk pont nem a drogságon van a jelenlegi hangsúly, a filmben sem. Inkább arról próbál beszélni, hogy tudatlan felhasználóként hogyan működtetsz egy komplett gazdasági szektort, amely a Te léteddel kereskedik és felhasznál közvetlenül a minél nagyobb profit érdekében, miközben egyáltalán nem foglalkozik sem a Te traumatizálódásoddal, sem a világ amúgy is mélyponton levő morális szerkezetének további erodálásával.

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz D1Rect #7 üzenetére

    Az a Barátok közt betétműsor volt, mert valamivel el is kell adni a doksit a népnek :)

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz .LnB #9 üzenetére

    Ránézek a Brave-re akkor. Az @milt azt hiszem nem tolom végig; olyan szinten vagyok a gugli ökosziszténában (mint a fél világ), hogy bele se kezdek átgondolni a lehetőségeim.
    Első pont: droid telefonom van, innentől már mindent is buktam, hacsak nem ugrom ötvenéves fejjel a microG bugyraiba (újra, mert egyszer már azt mondtam akinek hét anyja van, az...).

    Ja, droid. Az utóbbi talán egy-két évben teljesen egyértelmű és igen agresszív a telefon "hallgatózása". Elejtesz egy megjegyzést beszélgetés közben, másnap már a megfelelő reklámok és kereső cikkek jönnek eléd. Gáz? Kurvára. Meg lehet oldani? Igen-igen komplikáltan meg lehet. Inkább beleszarok, nem én fogom megváltoztatni a világ működését...

    Tehát a legfontosabb, amit magánemberként tehetek, megpróbálni tudatosabb létet folytatni (minden téren, de most épp a netről van szó). Ettől még termék maradok, de ahogy a boltban sem akasztom le a kurva nejlonszatyrot két darab barackhoz, ugyanígy igyekszem ésszel kattintgatni, nem ráfüggeni az instára #ésígytovább :)

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák