Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The Seer

    tag

    válasz vhunor #47 üzenetére

    "Az itáliai városokban már a XII. században bankok nyíltak, ezek pénzzel kereskedtek, pénzt fogadtak el megőrzésre, amiért kamatot fizettek, és kamatra hiteleket adtak a kereskedőknek, kézműveseknek. A hitel forrása a bankban elhelyezett betét volt. A bank hasznát a magasabb hitelkamat és az alacsonyabb betéti kamat különbözete biztosította."

    Nem olyan új dolog a bankrendszer, mint sokan hiszik.

    [ Szerkesztve ]

    Ingyen notebook tartó #UPDATE: http://surl.hu/3D7d35

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz vhunor #47 üzenetére

    Értem én de ha a bankba kevesebbet utalnak vagy tévednek azt visszakapom sőt néha még a kártya hibás kezeléséből (ellopott adatok) történt lopásokat is megtérítik de a Bitcoinnál ki fizeti vissza az ellopott (kibányászott pénzt), ugye nem akármiért felkapott dolog ez egyes bűnözői körökben, és van egy morális dolog is mivel ezzel segítem egyes bűnözők boldogulását azzal hogy névtelen pénzmozgatáshoz segítem őket, persze tudom hogy eddig is létezett de nem akármilyen kisstílű pitiáner tolvajnak volt elérhető.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • emvy

    nagyúr

    válasz vhunor #47 üzenetére

    A mai pénzügyi rendszer illúziókra, emberi hülyeségre és egyéb nagyon pozitív alapokra épül, amit a top 0,001% vígan megfej. Azért működik, mert nagyon hosszú idő óta, generációról generációra erre vagyunk nevelve, szoktatva. Pont olyan, amilyet az emberiség megérdemel.
    A pénz mögött most sincs érték

    Te a modoros.hu-n is hazigazda vagy? :)

    Hogy definialnad a penz mogotti erteket? Ha bemesz a boltba X euroval, akkor kapsz erte kenyeret, vagy nem? Ha igen, akkor miert nincs mogotte ertek?

    Miért, ha egy bankszámlán van a pénzed, akkor hol is van? Amikor egy utalásnál egy hiba miatt 200 helyett 20000 eurót utalnak, és nem veszik észre, mi történt? A semmiből pénzt, vagy értéket teremtett a bank? Vagy menjünk még egy szinttel lejjebb: mi a pénz? Az egyszeri embernek miért is van szüksége bankra?

    Ha ezekre a kerdesekre korulbelul sem tudsz valaszt adni, akkor nem celszeru nagy, altalanos kijelenteseket tenni az emberisegrol, meg a penz mogotti ertekrol, szerintem.

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    nagyúr

    válasz vhunor #47 üzenetére

    > Miért, ha egy bankszámlán van a pénzed, akkor hol is van?

    A banknal van a penzed.

    > Amikor egy utalásnál egy hiba miatt 200 helyett 20000 eurót utalnak, és nem veszik észre, mi történt? A semmiből pénzt, vagy értéket teremtett a bank?

    Csak penzt teremtett, de nem erteket. Ebben a szituacioban a kintlevo maradek euro egy kicsit kevesebbet er, mint addig, hiszen tobb van belole forgalomban. Ezzel nincs semmi baj, a rendszerekben van hibalehetoseg, amit igyekszunk kordaban tartani. Az is lehetne, hogy a tisztan aranyalapu penzrendszerbe bekerul egy hamisitott aranyerme - ez kb. ugyanahhoz a szituaciohoz vezet.

    > Az egyszeri embernek miért is van szüksége bankra?

    Soroljam? Az emberek jo resze kerul olyan helyzetbe, ahol hitelre van szuksege - itt peldaul jol jon a bank. Akar lakasrol, akar vallalkozasrol van szo, neha a jovobeli munkadat szeretned eladni, erre eleg jo infrastrukturat biztosit a bank. Ha meg van penzed, raadasul sok, akkor nem igazan kenyelmes otthon a parnacihaban tartani -- draga vigyazni ra, raadasul nem is hoz semmit.

    > A pénz mögött most sincs érték. Aranytartalék, állmi garanciák, gazdasági teljesítmény, ésatöbbi - végső soron mind ugyanoda lyukadunk ki - oda, hogy miről hisszük (mi, egyén, csoport, tömeg), hogy értékes.

    Nyilvan bizalom kerdese a dolog. A penz egy kozvetitoeszkoz, arrol szol, hogy megegyezunk abban, hogy penzzel reprezentaljuk az eroforrasokat. Tehat megbizhatsz benne, hogy ha dolgozol a Prohardveren, akkor a havi 74000 forintodat elkoltheted a Teszkoban, es fognak erte adni kenyeret. Es jeee, tenyleg adnak. Hol itt a problema? Mi mast kellene hogy jelentsen a penz?

    Sokadjara javaslom itt a forumon, hogy akar te is szanj ra egy hetveget vagy kettot, es olvass el egy mikro/makro konyvet, nem annyira veszelyes, es akkor ilyen alapveto kerdesekre lesz valamifele korulbeluli valasz.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák