Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz 1 among many #50 üzenetére

    Van egy rossz hírem. A cégek azt szolgálják ki, amire fizetőképes igény van. Mivel az emberek nagyrésze bolond, ezért mindnek a saját bolond közegét igyekeznek úgy létrehozni, hogy közben a többi bolond se háborogjon nagyon.

    A facebook pedig nem kommunikációs platform akar lenni, hanem bolondmegrörző. Ezer más módja van a kommunikációnak. Sőt, még facebookon sem kell hogy egymással való beszélgetéshez a normál felületen lépj be, van külön messenger felülete. A facebook normál felülete egyedül arra való, hogy veszekedést vagy feedback loopot keress magadnak, amivel ott eltöltesz sok időt és reklámokat nézel közben.
    Ha valakivel nem tudsz más módon kapcsolatba lépni csak facebookon, akkor inkább tőle kéne megkérdezned, hogy miért olyan bolond, hogy nincs se telefonja, se emailje, se semmi más kapcsolata a küvilággal.

    Az eredeti témánál, a cégek saját platformjainál nem erről van szó. Ott arrról van szó, hogy sok pénz és munka befektetése helyett jogi csűréssel és csavarással akarja átvenni valaki más a piacot ingyen. Ezt viszont nem kell hagyja semelyik cég.

    [ Szerkesztve ]

  • Gargouille

    őstag

    válasz 1 among many #50 üzenetére

    Azért nem értek egyet, mert a magánéletedben - ahol te döntesz arról, hogy mit használsz vagy mit nem - ott élhetsz ezek nélkül. Az üzleti életben pedig (mint munkavállaló) eleve a munkaadó határozza meg, hogy mit használsz vagy mit nem, ez nem a te döntésed. Ha azt mondja, hogy SAP-t kell használnod, vagy XY könyvelő szoftverrel kell dolgoznod, vagy ABC platformon kell kommunikálnod, akkor azt kell használnod, ez soha nem volt demokratikus alapjog, hogy a mondjuk egy könyvelő alkalmazott kedvére maga választja meg, hogy ő most épp mivel akar könyvelni. Tehát ezt a részét szerintem nem érdemes ide keverni.

    Abban egyetértünk, hogy kevésbé komfortos az élet ezek nélkül a megoldások nélkül, de az nem igaz, hogy nem lehetne nélkülük ellenni. Magam informatikusként például semmilyen közösségi platformot nem használok és okostelefont sem különösebben, noha van, de csak mint munkaeszköz. És mégis élek, még csak kényelmetlennek sem mondanám. Persze nem az én példám az érdekes (meg nem is releváns), csak annyit szerettem volna jelezni vele, hogy igenis van élet mondjuk a Google vagy a Facebook nélkül is. Hogy mennyire is van rá valóban szükség, csak akkor lehet a leginkább rájönni, amikor félreteszi valaki.

    A farmeros példám biztosan fals, kár is volt szétcincálni, mivel csak szemléltető eszköz volt, rá akartam vele mutatni valamire, nem a konkrét példa a lényeges.

    Szóval én azt gondolom, hogy senki sem kényszerít arra, hogy véleménybuborékban élj és kizárólag az internetről tájékozódj, ha így teszel, az a saját döntésed. Ez egy kényelmi szolgáltatás, amit szinte mindenki igénybe vesz, de ez ettől nem válik alapjoggá.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz 1 among many #50 üzenetére

    Teljesen jól el lehet lenni a macskás videós platformok nélkül, legalább marad ideje élni, akinek még a nagy kényelemben maradt erre ideje/igénye.
    Felőlem szerverestől, csücsörítős félkegyelműtől a követőig kilőhetjük az egész bandát a mars felé, valaki úgyis kitalál valami szektát nekik az űrhajón, ami megnyugtatja őket, a háttér meg eddig is photoshop-olva volt.
    A forgalomban sokat számítana, mert a kamionsávot (jobb szélső) továbbra sem használnák, de talán a telefonozó sáv (középső) felszabadulna a kilengő zombiktól.

Új hozzászólás Aktív témák