Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xyz2005

    csendes tag

    Véleményem szerint az elgondolás jó,de még sok-sok kérdés merül fel ezzel kapcsolatban.

    Szerintem a teljes világhálóra kötés egy picit necces. Nem a felhőzés miatt,hanem egyszerűen nincs olyan,hogy valami 100%-osan rendelkezésre állna. Elég ha csak egy fő internetkábel sérül meg vagy egy markoló vágja át és jóformán megáll az élet (hát itt lehet mondani,hogy van mobilinternet,de ezt egy cégvezetőnek mondja meg az ember,hogy "x" összegek beinvesztál havonta az internetbe és hogy még invesztáljon bele mégtöbbet plusz egy internetbe,hogy mindig online legyen a cég -itt persze feltételezve azt,hogy a mobilszolgáltatók birják a megnövekedett adatforgalmat ). De ha nem is ilyenre gondolnunk elég csak 1,5-2 évet visszaemlékezni és találunk egy nagy bakik a google részéről,ami miatt jóformán az egész internet meghalt,de legalábbis az a része,ami elég erősen a google szolgáltatásaira épült.

    A másik azaz ár. Még sehol sem olvastam,hogy mennyi kerülhetnek majd az első net/notebookok,de ez csak az érem egyik fele.A felhőzés miatt ott ott van a túl oldal is,hogy az új net/notebook vásárlással vagy esetleg megvásárolható rendszerrel mennyi tárhelyet fog kapni az egyén,és hogyha több kell az mennyibe fog fájni évente.Ha abból indulunk ki,hogy most mennyi kerül a plusz tárhely a google-nál,akkor ez nem lesz akkor pénz (20 GB/5 USD/év).

    De még ott van a céges felhasználás is.Nem hiszem,hogy a google azt gondolná,hogy egy cég csak is emiatt lecserélné az egész gépparkját,csakhogy a Chrome OS-t használhassa.
    Illetve ott van még a programok,ha csak a Wordről és Excelről beszélünk,akkor sem alternatíva a Google Docs. -Ki lehet próbálni,hogy jelenleg milyen "jól" megy a Docs-nak a word átkonvertálás.Ha egy összetettebb előfej,élőlábas dokumentumról van szó,akkor egyszerűen siralmas az eredmény- Egy esetleges megoldás lehet ez amit egy cikkben olvastam,most idézem "A tegnapi bemutató során az egyetlen újdonságot a Citrix Receiver demó jelentette, amikor látni lehetett, hogy a Chrome OS képes nem webes alkalmazások futtatására is, ezt az Excellel és egy SolidWorks-szel demonstrálta a Citrix. A Chrome OS a Citrix Receiverrel alkalmas lehet akár nagyvállalati használatra is.-forrás hwsw.hu"

Új hozzászólás Aktív témák