Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Metilalkohol

    csendes újonc

    A bemutató előtt elgondolkodtam, hogy a következő telefonom egy idei alma lesz (jövő nyáron cserélném). Eljutottam arra a pontra, hogy a készülékek már nem nyújtanak 2 évről 2 évre annyival többet, hogy megérje váltani, így átállnék hosszabb csereciklusra, viszont Androidos szinten a gyártók csak 2 3 év szoftveres támogatást nyújtanak, szemben az almás készülékekkel. (bár most a samu ebben javulni látszik) Árban már nem látok különbséget, mert (ha megnézem a Xiaomi sem kedvező árak irányába mozdult el) az androidos gyártók is felnőttek erre az árszintre, igaz, ott a csomagban már akad 90hz, gyorsabb töltés stb., de a hosszabb szoftveres támogatásért és a jobb optimalizáltságért le tudnék mondani ezekről a dolgokról.

    Most így a bemutató után azonban elvetettem az ötletet.

    - Töltőfej hiánya, a töltőkábel olyan amilyen: mivel semmilyen apple eszközöm nem volt soha, így nekem ez többletköltség, plusz fáradtság. Csalódás, hogy elővették a környezetvédelmi bullsh*tet, mert a külön töltőnek a csomagolása biztos nem szennyezi annyira a környezetet. Miért nem lehet, töltővel, vagy töltő nélkül kérni? Oké, hogy vezeték nélkül tölthető, így a samus töltőpaddal otthon lehet tölteni, de azt a franc fogja hurcolászni. Így következő készüléknek is marad majd a samu, mert ahhoz ha egyszer nem is adnak majd töltőfejet, legalább lesz valamilyen töltőfejem. (még ha sebességben valszeg lassabb is lesz)

    - Vezeték nélküli visszatöltés (reverse wireless charging) hiánya: A szivárogtatók és a hírek kapcsán lehetett számítani arra, hogy nem lesz majd ilyen az idei készülékekben, de nekem az óra, füles miatt ez sarkalatos pont.

    -Kamerák: Az elhangzottak alapján úgy tűnik az s10-em még mindig jobb kamerában mint az új iphone széria. Tudom, ismerem a dxomark benchmarkjait, de az ismeretségi körben az S10em lenyomja a 11pro képeit, (elképzelhető, hogy csak az én kezem ügyesebb :DD )

    Mondjuk az elgondolkodás mélységét mutatja, hogy ez a 3 pont elkedvetlenített. :))

    Siemens c35i =》Siemens c75=》Nokia E51 =》 Nokia 5230 =》Sony Eric. Neo V =》LG G2 =》Huawei P8 =》Galaxy S8=》Galaxy S10=》Galaxy S20 FE

  • Metilalkohol

    csendes újonc

    válasz nozs23 #510 üzenetére

    Nekem úgy tűnt sok változás nincs kamerák kapcsán a tavalyi szifonokhoz képest. (Rekeszérték talán?) Most csak a képalkotást nézzük, videózást nem.

    Amit írsz az jellemzően a 20as szériára illik, az S10 generációban még nincs ekkora különbség és nem tapasztaltam az olajfestmény effektust se még soha. S20 kipróbálása kapcsán már találkoztam olyan képpel ami vicc, olyan volt mintha kaputelefonnal fotóztam volna.

    Lehet am az illető fotózik bénán a telefonjával, de egy kirándulás alkalmával az ugyan onnan rögzített képek között simán nyert a samu, meglepő volt.

    Siemens c35i =》Siemens c75=》Nokia E51 =》 Nokia 5230 =》Sony Eric. Neo V =》LG G2 =》Huawei P8 =》Galaxy S8=》Galaxy S10=》Galaxy S20 FE

  • Metilalkohol

    csendes újonc

    válasz Parallaxis #661 üzenetére

    Csakhogy az elektromos autóknál ez nem elvárás, míg a telefonoknál igen.

    A kiegészítők kapcsán tudjuk jól hogy azert nem adnak hozzá töltőfejet, mert jó esetben a telefonhoz jár, járt. Itt elvekről van szó. Nekem azzal van bajom, hogy adnak egy olyan kábelt, aminek a csatlakozása nem teszi lehetővé, hogy más töltőfejjel használjam! Lenne usbs a másik vége, nem usb-c. Nagyon okos üzleti húzás, hogy így boritékolhatóan meg kell venni az apple töltőfejet, azoknak a tulajoknak is akik nem a 11es generációból váltanak, vagy korábban nem ruháztak be egy ilyen töltőre, esetleg annak aki más platformról jön. Tényleg olyan ez mint az új kocsi vásárlásos hasonlatnál írta valaki, csak én megtoldanám azzal, hogy olyan ez, hogy nem adunk gumit a kocsidhoz, mert van otthon, de a kocsihoz adunk felnit, aminek a mérete tuti nem egyezik meg az otthon lévő gumid méretével.

    Igaza van annak aki előttem azt írta az apple jól csinálja, mert úgy vagytok, hogy jahj hát majd megveszem. Én meg úgy vagyok, hogy ennyi pénzért elvárom, hogy legalább egy töltőfejet adjanak hozzá. Legyen opcionális. Akinek van kérheti töltőfej nélkül, akinek nincs az azzal. Pláne, hogy azért a töltési sebességek is növögetnek még appleék táján is.

    Siemens c35i =》Siemens c75=》Nokia E51 =》 Nokia 5230 =》Sony Eric. Neo V =》LG G2 =》Huawei P8 =》Galaxy S8=》Galaxy S10=》Galaxy S20 FE

Új hozzászólás Aktív témák