Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz t72killer #21 üzenetére

    Papírvékony üzleti lapos manágereknek, osztályvezetőknek való diagramokat, prezentációkat mutogatni.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #21 üzenetére

    Nem kellenek csillagok vs "8kHDR, VR, anyámkínja cuccokat is."
    Mivan? Hova kötöd 8k HDR-re?
    Én vagyok a legnagyobb ekéző, hogy nincs értelmes HEVC + 4k60p kimenet már évek óta, de ez azért már nekem is több mint túlzás. :DDD

    A 4mag 25W mögött erős throttlingot sejtek - bár ne legyen igazam.
    Én is kíváncsi vagyok rá mit bír. De legrosszabb esetben annyit mint a 15W-os Intel... arról is volt teszt, hogy a 15W TDP ellenére laza 40W-on indít a Turbo, aztán szépen visszamegy 25, majd 15W-ra... a használt órajelekhez nem kell nagy fantázia.
    Rossz esetben ugyanezt tudja mivel a tesztpontszámokban üti.
    Jó esetben meg a teszt lefutási után is bírja tovább. :D

    szerk: Egyébként Skylake 6440HQ-m 30-35W körül (hwinfo szerint ami ugye azért nem feltétlen tuti) megy 3.1-et 4 maggal. Alulfeszelve 30W alá bemegy elvben. IGP terhelés nélkül.
    Tippre legrosszabb esetben is ki kell futnia magát 20-25W között. GPU-val együtt is 30-35-ből.

    szerk2: Egyébként ha van throttling ez akkor is nagy szám. Eddig erről szólt X évig: a multicore még úgy ahogy rendben, de single lófütty, főleg perf/W-ban. Most itt van ütős multi és ütős single is jó Turbóval.

    Akármelyik legyen, k* ütős lett ha így van.
    Jónak tűnt a desktop Ryzen perf/W-ra, de inkább felfelé, sok magnál ill. 3GHz körül a gyártástech miatt. Utóbbi miatt írtam, hogy jó lehet mobilra is, de ez nagyon durva lett.
    A GPU rész is meglepett ha ezt hozza mindenhol. Oké, hogy DCC - erre is számítottam - de papíron nem tűnt úgy, hogy megmenti a helyzetet ilyen szinten. Az asztali kis Polarisok azért küzdenek 100GB/s+ sávszél mellett is.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #21 üzenetére

    Közben ránéztem még pár diára másik oldalon is.
    Ott azt írják, hogy long duration CB futtatásnál mXFR-rel 550 pötty 25W, nélküle 450, 15W.

    Tehát rövid fejszámolás után kb. így nézhet ki a helyzet:
    3.8GHz - 700 pötty, ?W
    3.0 – 550 pötty, 25W
    2.4-2.5 – 450 pötty, 15W

    Ha jól rémlik a korábbi tesztekből akkor a Kaby-Lake R is 2.3-2.4GHz körül áll meg 15W-ból.

    Szóval a 15W-ból 91W-os desktop procit ver, vagy, hogy agyonveri a Kabyt az túlzásnak tűnik, de így is korrekt.
    Jobb is talán, és 25-30W-ból kijöhet az erős 4/8 mobil proci. Fullos IGP-vel meg gondolom 45W-ból lazán elvan.
    15W meg a szokásos throttlingos megoldás lesz, de az is elég erős azért rövid távon egy Ultrába. Olyan szint amiről 3-4 éve csak álmodtunk (mindkét oldalon).

    szerk: Az i5-6500-am dob pont 550 pontot CB-ben. Alaposan alulfeszelve 50-55W-ból.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák