Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz turai_ #8 üzenetére

    Személyes vélemény következik, kéretik nem megkövezni! :)
    Egyrészt egyetértek, hihetetlen, milyen gányolások mennek nap-mint nap, olyan kódokkal találkozok néha, hogy ki kell mennem cigizni, hogy lehiggadjak.
    Én ennek két főbb okát látom:
    a) Az a kedves kollega, akit igazából rohadtul nem érdekel ez az egész. Matekból jó volt, hallotta, hogy ezzel a szakmával jól lehet keresni, és pont. Szvsz kell az ilyen is, ugyan soha nem lesz senior, de minden céghez kell kóder-droid, arra meg tökéletes
    b) Az a nagyarcú marha, aki egyetemen programozgatott 4 évig (egy évet csúszott a bsc-vel), és már fél éve dolgozik, és úgy gondolja, hogy ez 4,5 év programozási rutin, tehát Ő már szerinte senior, tehát tud mindent. Ez a veszélyesebb, hihetetlen károkat tudnak okozni, ráadásul tapasztalataim szerint a morált is le tudják rombolni rendesen. :(

    Viszont!

    Minden ilyen jellegű programot, mint a cikkben is említve van, maximálisan támogatok!
    Az ok egyszerű: ha csak rendezvényenként 1, azaz egyetlen embert is nyer a szakma, akit megfog ez az egész annyira, hogy bújja a szakmai fórumokat, csinálja a háziprojekteket, érdekli, utánaolvas, stb, akkor már megérte.

    Mielőtt bárki rákérdezne: én jelenleg egy relative erős juniornak tartom magam, tehát nem vagyok a szakma atyaúristene. A (C++) seniortól még jobb esetben olyan 2-3 év választ el. Kollegák szerint ez egy teljesen reális becslés a jelenlegi tudásszintem, és a fejlődési rátám figyelmbe véve. :)

    +1: Gonosz ON: amikor önjelölt senior-okkal futok össze, akik szerintem valójában a nagyon rezeg a léc nagyon alsó junior-ok, akkor imádok velük beszélgetni, és amikor már nagyon mérgesek, mert fingjuk nincs az egészről, akkor be szoktam mutatkozni, hogy xy, junior C++ programozó. A kép, amit vágnak, priceless. Minden másra ott a MasterCard. :DDD
    Tudom, szemét vagyok, haljak meg. Nos, nem fogok, mert szemét vagyok. :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák