Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • foregister

    tag

    "felvételt készít a „digitális hirdetőoszlop” előtt bámészkodókról, majd beazonosítja korukat, nemüket annak érdekében, hogy a többségnek tetsző hirdetést mutassa meg."

    Szövegértelmezés + logika... egyes, leülhetnek az eddigi hozzászólók... :C

    Törvénybe nem ütközik, személyi jogokat nem sért, csak írd ki hogy "kamerás interaktív hirdetőoszlop" vagy "mosolyogj a kamerába". Onnantól eldöntöd, hogy megállsz-e a digitális hirdetőtábla előtt vagy sem. Ne legyetek már ennyire személyiségjogok-b*z*k már bocs... :W
    Mit szólnátok, ha USA-ban kéne egy tömegközlekedésre felszállni, ahova ki is van írva, hogy felvétel készülhet rólatok, nem fogtok tömegközlekedni, mert nem ezért fizettek $2 egy fuvarért?

    Aztán lehet, hogy van akinek hihetetlen, hogy van aki tudatosan azért áll meg egy tábla/oszlop előtt, hogy reklámokat, ajánlatokat olvasson/lásson amíg várakozik. Engem rohadtul nem érdekel, ha tudom, hogy felvétel készül rólam és reklámokat kell, hogy nézzek. Olyan ez, hogy vannak emberek akik csatlakoztak az AGB-Nielsen programjához, mert igenis nem érdeklik, hogy ki és mit tud róluk mert nincs rejtegetni valójuk.

    Szóval ha borostás a pofám, akko zsilette' reklámot mutat, ha csajjal vagyok akkor meg Rako-t?
    Nem mert Wilkinson-t vagy Durexet/LifeStyles-t :D
    De valami hasonló. A lényeg, hogy pl a gyereknek nem fog Starbuck's reklámot mutatni mint ahogy a a 40-es úriembernek sem a legújabb happy meal ajánlatot.

    [ Szerkesztve ]

    Az igen az nem nem

  • foregister

    tag

    válasz WonderCSabo #23 üzenetére

    azokról a biztonsági kamerákról beszélsz ami alapján azt sem tudják beazonosítani, hogy ki látszik a képen? Kétszer törték fel kocsimat (egyiket napközben) biztonsági kamera előtt és baromi sokat ért azzal a rendőrség, hogy látták hogy törik fel a kocsit...

    Egyébként akinek üldözési mániája van az gyorsan lépjen le az internetről mert nyomon követik milyen oldalon járt mikor és mit csinált ott. Az is nyilván van tartva mikor kivel beszéltél telefonon, sőt az is, hogy merre jártál (cellainformáció). Tehát a mobilotokat is kapcsoljátok ki! Majd a 8 milliárd emberről a Földön (okay szűkítsük le 1-2 milliárdra a nem fejlődő társadalmat) majd pont Veled fognak foglalkozni, hogy Te személy szerint mit csinálsz. Ha így is van akkor már most is megfigyelnek és ha megfigyelnek nyilván valami olyan dolgot csináltál, tudsz ami másnak hasznos vagy érdeke, hogy megfigyeljen Téged.

    Egy átlagos ember aki bejár dolgozni, fizeti az adóját és éli a mindennapos életét nem értem, hogy mit pattog, hogy úristen meg van figyelve. Vagy itt az IT-n mindenkinek vaj van a füle mögött?

    Amúgy ha egy reklámtábla megfigyel és figyeli a szokásodat sokkal inkább kaphatsz a későbbiekben célzottabb információkat egy termékről ami valóban kellhet neked és valóban fogsz rá költeni. Engem például sokkal jobban idegesít az, ha tampon reklámokat kell nézegetnem, minthogy egy hasznos kiegészítőt reklámoznának - a teszem azt a telefonomhoz amire szükségem is lehet. Aki meg nem akarja, hogy ilyennel traktálják az nem áll be a reklámtábla elé...

    Az igen az nem nem

Új hozzászólás Aktív témák