Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Plazmacucci #10 üzenetére

    Én csak azt nem értem, hogy 3 évig hogy nem tűnt fel senkinek.
    Én csak azt nem értem, aki összeállította a CD-t, ezt hogy gondolta.
    Én csak azt nem értem, a könyv szerzője mit nem ért ezen.

    Sarkítva tényleg ilyen a világunk, újabban esete 6-kor van már a híradó a két retek csatornán, ott válogatás nélkül a műsor első fele erről szól. Nem konkrétan kisfiúkról, de minden napra jut hír, amiben így oldják meg a problémát. A gyerek meg felnőtt helyett gyerekeket rajzol, és kész is.
    És ezek után azt merik nyilatkozni, hogy nem is nézték meg a CD-t. Még el is ismerik. Van köze a politikához, mert nyíltan bevallhatod, hogy fasz vagy, szarsz az egészre és amúgy is dilettáns, nem számít. Én találkoztam személyesen államtitkárral, nekem sokkoló élmény volt, hogy nem elég, hogy szakmailag dilettáns, és egy fél érdemet nem tudott felsorolni, nem érdeklik az alatta dolgozó emberek, és a hozzá tartozó szervezetek működéséhez szükséges pénzről is lemond saját bevallása szerint a presztízs miatt, de nem is csinál titkot abból, mekkora fasz. Nem oktatási területen bukott meg, de a lényegen ez nem változtat. De valószínűleg ez nem a jelenlegi kormány hibája, a korábbiak sem voltak kevésbé alkalmatlanok.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz gghrtz #32 üzenetére

    Ez a megoldás? Én azt remélem, hogy mire az én gyerekem iskolás lesz, végre értelmes világ lesz itthon is. Bár ez csak álom, igaz, nincs még gyerek, de nem annyira távoli a dolog, mint amennyire távoli, hogy valami történik végre itthon.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz energy4ever #65 üzenetére

    Mondjuk utána a gonosz is szenvedett itt, mert kiszúrták a méhecskék a szemét. ;]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz zeorsdfd #69 üzenetére

    Valamilyen szinten hozzátartozik, ha más nem, a megismerése, és a tudatosítása annak, hogy helytelen.

    Meg ha belegondolsz, a 20. század előtt jóformán nem volt olyan generáció, főleg itt Európában, amelyik ne találkozott volna háborúval akár már gyerekként is. Persze ez pont nem egy egészséges gyermekkor, de ilyenben valószínűleg kevés embernek volt része. Ha nem háború, akkor a földesúr, nem mind volt civilizált, meg mehettek már 10 évesen kapálni a jobbágybirtokra. Jóformán Amerika az egyetlen, ahol a függetlenségi háború óta csak egyszer volt hadi esemény a kontinensen, bár a 20. század háborúiból ők sem maradtak ki, sőt, a két világégésen kívül ott volt nekik a két nagy fiaskó a Távol-Keleten, sok gyerek szembesült az erőszakkal, még ha csak közvetetten is. A koreai, vietnámi gyerekek pedig közvetlenül is. Az ember már csak ilyen.

    De ami a tankönyv CD mellékletén van, annak ott semmi keresnivalója. Sem a mondanivaló, sem a képi megvalósítás -még ha gyerekes is- nem iskolába való.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Rickazoid #26 üzenetére

    Találkoztál már azzal a meglepő kéréssel, amikor valaki 3,5 colos floppy meghajtót kért az i5 processzoros gépébe? Magyarázd el a postai úton CD-n adatokat beküldőnek, hogy felhő! Messze vagyunk még attól. Valószínűleg ha van melléklet, előveszik, megnézik, mi van rajta.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Habib[HUN] #79 üzenetére

    Mi is 12-13 évesen az általános suliban Mortal Kombattal, Doom-al, Wolf 3d-vel játszottunk órán, mert otthon gépünk se volt. De az nem volt része a tananyagnak. Amúgy egy percig nem merült fel bennünk, hogy tömeggyilkosok legyünk, ellenben jó móka volt pixelgerincet törni, meg pixelcafatokra lőni az impeket. Hangsúlyozom, móka. Mondjuk ezeknek a játékoknak köze nem volt semmilyen létező és ismert valósághoz, véres interaktív mesék voltak, és úgy is tekintettünk rájuk. Ebbe nem is kell többet belemagyarázni. A GTA sem veszélyes, annak sem sok köze van a valósághoz, ráadásul ártatlan embert sem kell benne lelőni, minden küldetésben szereplő kiiktatandó ember bűnöző. Egy gyerek, aki fel tudja telepíteni, azt is tudhatja már, hogy ez nem a valóság, és nem is követendő példa.
    A Call of Duty/Battlefield már másolja a valóságot, ráadásul a Modern Warfare 2. részében konkrétan lőnek az orrod előtt ártatlan embereket, és te is beléjük lőhetsz - az már necces, és a sztori sem támasztja alá kellőképpen, mivel az ilyet nem is lehet erkölcsileg semmilyen szinten elfogadhatóvá tenni. Akkor se, ha te megtagadod a feladatod, és lebuksz, mint beépített ember. Ugyanígy a járulékos veszteség sem elfogadható.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák