Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz bwoay #30 üzenetére

    nem feltétlen csábítóbb, én nagyon élvezem, hogy sikerült megoldani mindent úgy a gépen, hogy freeware, beleértve az operációs rendszert.
    egyébként a "ha nincs rá pénzed, vedd meg használtan" dolog most még működik, mert nagyából egálban van az újonnan játékot vevők és aztán eladók aránya a használatan vevőkével. de ha egyre több ember gondolkozna így, akkor egy idő után úgymond elfogynának a használt cuccok, illetve túl nagy kereslet mellett kevés lenne a kínálat. hasonlóan van a warezzal is, csak ott hatékonyaban működik a csalás, mert egy eredeti példányról több ezer/tízezer usernek lehet teríteni.

    a másik oldala meg az, hogy ha nem tudod kipróbálni a játékot, akkor elég zsákbamacska ennyi pénzt kiadni. én az utóbbi időben már azért nem is foglalkozom nagyon a számítógépes játék dologgal, mert annyira tömegtermelésben ontják az új verziókat, hogy már az is nehéz adott esetben, hogy kiválassza az ember az értékes darabokat, amik tényleg innovatívak, és adnak valami játékélményben. PC-re még vannak ugye demó verziók, de konzolra ezt nem tudom hogy lehet megoldani, ha egyáltalán.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Vladi #33 üzenetére

    persze, el lehet adni többször is, de ez is semmiség az egy eredetiről készült számtalan warezmásolathoz képest, illetve volt valami olyan vita nem túl régen, hogy az ilyen szoftverlicensz nem adható tovább (?), de lehet, hogy rosszul emlékszem.
    amúgy meg ha többször adnak el valamit, akkor gondolom nem pár nap után, hanem pár hónap után inkább, és mire 3-4. tulajhoz kerülne a játék, addigra simán kiöregszik. persze szeretek régebi játékokkal is játszani (neverwinter nights, halo 1-2 még midnig kedvenc), de pár év alatt jelentősen csökken a termék értéke (az ára nem annyira sajna).

Új hozzászólás Aktív témák