Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • musculus

    tag

    válasz fesii #38 üzenetére

    De amikor jön egy ilyen cikk az ember rádöbben, hogy basszus nálunk is ugyanez a helyzet.

    Ami még ennél is súlyosabb:
    Ugye olvassuk, hogy a Foxconnban dolgozni a kínaiaknak jó dolog, mert 5x annyit keresnek, mint amit a rizsföldön tudnának, többet, mint amit én megkerestem gyári munkásként Mo-on. Ezért aki csak tud, arra törekszik, hogy bekerüljön oda. (Pár hónap után meg durván elfáradnak, kiégnek, elfelejtik az egykori motivációjukat és jöhetnek a lázadások, verekedések, öngyilkosságok)

    Namost a Zala megyei emberek nagyon örülnek ennek a tányérleves-szintű fizetésnek, sőt, még Somogyból is jártak oda át ismerőseim, mert egyáltalán van munkájuk... Elég magas a munkanélküliség, sajnos.
    Megbecsülik az ázsiai fizetést, mert az Magyarországon nem is olyan vészes. (Egy kezdő tanár 89.000-et keres, tudom, mert dolgoztam iskolában is, nem csak gyárban)

    Na, ez a súlyos, 30 km-ről is bejárnak ezekbe a gyárakba, és nagyon is megbecsülik.

    Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

  • persil

    nagyúr

    válasz fesii #38 üzenetére

    "Aki a 12órás munkanapot kitalálta azzal csináltatnám!"
    Én semmit nem csináltatnék vele, hanem tarkónlőném. Kétszer.

    Minden embernek dolgoznia kéne az országban, de ugyan akkor joga is lenne normálisan dolgozni.
    Ha rajtam múlna, senki nem lenne munkakerülő, vagy munkanélküli, mert azonnal járna a bünti, viszont mindenki aki önszántából dolgozna, az alanyi jogon megérdemelné a normális munkakörülményeket. 7-kor felkelsz, 8-ra beérsz, 4-ig meló és 5-re hazaérsz. Ez menne hétfőtől péntekig. Ez lenne a normális.

    De az ilyen 12 órás, négyműszakos munkarendet úgy eltörölném(a kitalálójával együtt), mint a veszedelem.

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Új hozzászólás Aktív témák