Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz bambano #12 üzenetére

    Maradjunk annyiba, hogy az MS az alapszoftver kereskedelemben semmivel nem becstelenebb, mint a többi cég.. Most ebben ez Esetben azt tegyük félre, hogy 1981-82-ben hogy bántak el az IBM-el, amiben az IBM idiotizmusa is benne volt bőven.
    Vagy a Novell sztorit, mert ott a Novell is benne volt nyakig, hogy nem vette figyelembe az NT-t és elkényelmesedtek.
    Egy egyetlen komoly technológiai stikli az a Netscape volt. Azóta viszont nem csak az MS, hanem mindenki ezt csinálja, nevezzük a terméket Androidnak, Explorernek, vagy iTunes-nak.

    Maradjunk annyiban, hogy itt a magyar suttyóizmusnak lehettünk szemtanúi, nem a Csúnya MS megint valamit rá akart erőszakolni Soros Gyuri bácsi vegyifegyvert vetett be a szegény magyar nép ellen, akik ezért Windows-t vettek....

    Vannak az MS-nek gerinctelen húzásai, mint az ingyen szoftver az egyetemeknek, vagy a München-i eset.

    De ezt pont nem az MS számlájára írnám....

    (#10) cuebler

    Pontosan erről van szó. Szerintem is.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • ricsi99

    addikt

    válasz bambano #21 üzenetére

    Szerintem nem ismered pontosan ezt a vásárlási láncot.

    Az" ms hu" nem simán sáros... ahogy az anyacégtől páros lábbal kirúgták az ott dolgozó "vezetőket" ,azok rögtön kaptak valami vezető beosztást az államigazgatásban....első cikkekben is említve van ez tény.

    Ugye a "vevő " T-sytem kft ,meg tudjjukié, vagy mégse egy állami közbeszerzési rendszerben nyerte el a pélyazatot ,hogy ő szállithassa a software-t a magyar államnak , mert úgye gazdasági kérdésekkel nem foglalkoznak fent. Ez is tény.

    Az egész már bejáratott sémán ment.... gondolom valakit elfelejtettek megjutalmazni ,ezért borult a bili.

    Valakire meg rá kellet kenni hogy, a gaz megtámadta a nemzetiséget ...vagy egyébb f@szság...

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • hallador

    addikt

    válasz bambano #21 üzenetére

    az msnek desktop "alapszoftver" területén 99%-os piaci részesedése van. ebből legalább két dolog következik:

    Tehát ezzel azt akarod írni, hogy az MS a föld olyan országaiban, ahol nem néphagyomány a kollektív lopás, képes versenyben nem listaárat adni, hanem jóval a lista ár alatt kereskedni, akár 100 licence esetében is, csak Magyarországon nem?

    1. " az alapszoftver kereskedelemben semmivel nem becstelenebb, mint a többi cég..": NINCS többi cég.i

    De van, csak a többi cég esetében nem lehet lopni.... (Véletlenül az EU parlament is képes Ubuntut használni, hát ja meg kell tanulni az igaz... )

    2. ha az ms beint, és nem adják olcsóbban a szoftvert, akkor egészen pontosan mi más lehetősége is van az államnak, mint megvenni annyiért, amennyit az ms kér érte?

    Nyilván az MS egy KGST cég, akinek nem az az érdeke, hogy minél több partnere legyen, ezeket a partnereket ne tartsa fenn a különbözetből, amit a lista árból enged. Hanem az a célja ami lölö-nek, meg haverjainak, hogy KGST központosított árazással dolgozzon? Várj már visszamentél 40 évet?

    tehát de, az ms hu is sáros, mindenféle következmény nélkül mondhatták volna, hogy nem mennek bele a bizniszbe.

    Nyilván a "nem" beépített haverok "nem" úgy intézték a cucc eladásokat, hogy gyakorlatilag az ms.hu lehet nem is tudott erről a csalásról... Csak annyit láttak, hogy elment ennyi meg ennyi licence. Cserében az is véletlen lehet, hogy a kivágott haverok "véletlenül" állami cégeknél lettek vezetők... Te itt több a véletlen mint a Bibliában...

    mint ahogy azt is politikai következmény nélkül megtehették, hogy kirúgták a francba a disztribútoraikat.

    A németeknél egy ilyenért már valakit elítéltek volna, nem kitalációkat találgatnak, hogy a soros, meg a feri hogyan indított szegény magyar emberek ellen ilyen csalafinta támadást... Van ahol a disztribútor nem az áfacsalás szinonimája...

    hogy az ms tisztességesnek látszik..

    Aztán rajtad kívül ki írt ilyet? Vagy valamelyik pártirodában osztogatták szórólapon? :D Az MS most pont képes volt megbüntetni a saját leányát, ja hát Te hallottál olyat a magyar bármilyen hibát talált volna a saját "stiklijeiben" munkájában...
    Képmutatásból ötös...
    Ja hát nem olvastad el szokásosan amit írtam előzőekben, cserében tolod a párt propagandát...

    persze, Stevie Wondernek igen, slussz.

    Meg a magyar emberek legalább felének, veled együtt.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz bambano #24 üzenetére

    Nyilván mert elolvastam és javítottam amit nem úgy gondoltam. Erre való a szerkesztés gomb. Persze az MS is egy kapitalista profit orientált cég minél kevesebb munkával minél több pénzt akarnak termelni. Ezzel nem is lehet vitatkozni. Azzal igen hogy jelen pillanatban nem feltétlen az MS a hunyó.
    Kollektív lopás akkor is kollektív lopás marad. Ezzel is felesleges vitatkozni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák