Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuebler

    senior tag

    válasz waithEard #9 üzenetére

    reggel nem akartam kifejteni, mert telefonról írtam.
    sajnos, a politika természete olyan (főként ebben a régióban illetve keletebbre), hogy még egy tisztességesnek látszó céget is beleszippantanak a korrupcióba, mégha a céges policy ezt elvileg kizárja, tiltja, bünteti. azonban a kapitalista verseny a nem kapitalista gyökerű országokban olyan eszközöket is "igényel", amelyek már törvénytelenek. javarészt erről lehet szó a magyar telekom és a microsoft esetében is (utóbbi emiatt ugye keményen fel is lépett az érintett disztribútorokkal szemben). amíg a politika ilyen mocskos a régiónkban, jelen lesz a korrupció - tehát megint politikai oldalról kellene először rendet tenni, utána pedig egy "tisztakezű" vezetés hamar deklarálhatná tettekkel, hogy mit is gondol a korrupcióról vagy akár a szándékáról... :(((

    "Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

  • ricsi99

    addikt

    válasz waithEard #9 üzenetére

    "Cirkuszt és kenyeret"
    Ezt nagyon régen mondták és igaz.

    Elméletileg a poliitikus az egy megválasztott vezető... ami nem az atyaúristen... normálisabb helyen ,ha kiderül valami turpisság akkor megy a levesbe
    Lemond ,vagy gyorsba leváltsák ,és utánna szóba se lehet állni vele felsőbb körökbne mert akkor a választók kihátrálnak az új vezető mögül ,mivel kinek kell egy olyan vezető akiben nem lehet megbízni.
    ennek kb igy kellene működni.... lásd utolsó Ausztriai botrány... másnap lemondott azóta se híre se hamva.

    A magyar díktatura meg csak a nevében demokrácia...
    Ezek nem lopnak ,hanem rabolnak.. nem csak pénzt hanem a fejlődés lehetőségét ami megbocsájthatatlan...
    Most Mo ugyan úgy le van maradva mint a 70-80 -as években... hogyan lehet ezt behozni?
    Kiépitettek egy rendszert...ha a kormány meg is bukik kell egy emberöltő míg ezt a sok butaságot amit elhintettek a következő generáció átlépje... szal megin -50 év... szerinted? Mikor leszel te egyenrangűnak tekintve bárhol is... nem mint egy keleti népcsoport tagja? Hanem mint európai..

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Új hozzászólás Aktív témák