Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz rt06 #8 üzenetére

    Egyrészt azzal, ha megspórol havi párezer forintot a netelőfizetésen, még nem fog jobban élni, de ha 80 éven át félrerakja azt a havi párezer forintot sem fog érdemi vagyont felhalmozni belőle. Sokaknak már TV előfizetésük sincs, ahelyett is net van. Szerintem egy középosztálybeli kapásból többet költ az autóra, még ha a garázsban rohad is, mert ott a kötelező (meg esetleg még Casco is mellé).

    Nem mindenkire érvényes ez (ezt te is tudod), de a magyarság jelentős százalékára.

    Külföldön úgy tudom, hogy jóval kisebb a warez. Forrással megtámogathatnál egy ilyen kijelentést.

    Egyébként meg, ahogy már mondtam: A szegénység csak egy része a dolognak. Van egy olyan része is, hogy az igényes user azt mondja: Amíg nekem nem teszik olyan egyszerűen elérhetővé a dolgokat emberi árakon, mint pl. iTunes, Netflix és társai, addig kapják be. Igen, van ez a réteg is.

    Ehhez a kettőhöz képest pedig már elhanyagolható mennyiséget tesz ki a többi. És a jogvédők közülük merítik az ellenségképet, ami így a valósággal köszönőviszonyban sincs.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Titan44 #12 üzenetére

    "Befordulok mikor azzal jönnek hogy 200 az átlagkereset, nem tudom honnan a búvalb.szott fenéből veszik az infót."

    Úgy, hogy átlagot számolnak, nem móduszt. Tehát a sok milliós és millió fölötti fizetésű ember felhúzza a statisztikát. A feketemunkások nincsenek benne, a munkanélkülieket meg gondolom nem számolják bele 0 Ft-tal, tehát erősen torz lesz a statisztika.

  • Penge_4

    veterán

    válasz buherton #16 üzenetére

    Az országot meg csak mérnökök lakják, ugye? Egyébként meg kétlem, hogy minden egyetemről kikerült mérnök számára tudnak állást kínálni. Mert nem ez a helyzet. Ha pályakezdő vagy akkor azért, mert még nincs referenciád, ha meg már nem vagy pályakezdő akkor vagy azért mert túl öreg vagy, vagy azért mert nincs Start kártyád, a munkáltató meg nem szeret adózni.

    Teljesen mindegy. Az álláshirdetések nagy része azért van meghirdetve, mert ez a szabály, de valójában sok esetben már a feladás pillanatában megvan a megfelelő ember a pozícióra.

    "Továbbá azért, mert nem mindenkinek való, és nem mindenkit érdekel a természet tudomány területe."

    Ez azért durva túlzás volt. Mert bár tény, hogy ha jó helyre kerülsz, akkor megfizetik a munkádat, de tipikusan ezek azok a területek, ahol túlnyomórészt erősen introvertált egyedek vannak. A világ pedig úgy működik, hogy el kell tudni adnod magad. Épp a múltkori programozós postnál írta valaki, aki először azért nyivákolt, mert szerinte hiány van programozóból, hogy valójában a többség azért van elutasítva, mert nem beszél megnyerő manager™ módjára a megrendelőkkel. ;]

    Én is szeretném, ha a természettudományok legjobb tudósai, professzorai lennének a legmagasabb szinten, de sajnos nem VP-ben élünk. A kapitalizmusban az élet császárai nem azokból lesznek akik a legkiemelkedőbb tudással rendelkeznek. A legtöbb, amire akár a világ legjobb (tetszőleges szakterület behelyettesíthető a programozótól a mérnökig)-ja viheti, hogy elhelyezkedik egy jól fizető, kulturált légkörrel rendelkező cégnél, ahol jól keres. De ennyi. A főnökök meg részvényesek veszik meg minden évben az n+1. luxusvillájukat, kocsijukat, yachtjukat, miközben ő örülhet neki, hogy jobban él, mint az átlag.

    És ismétlem: ők azok, akik rohadtul értenek egy (vagy több) szakterülethez, zsenik és mégis... De mindegyikük nem fog zsíros állást kapni sem a Google-nél, sem sehol máshol. Főleg idehaza.

    Azok meg, akik csak átlagosak (és itt már teljesen mindegy, hogy mihez értesz, lehetsz te akár ezermester, a kapitalizmusban annyi az értéked, amit egy adott szakterületen belül elérsz) mennek a levesbe.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vision #27 üzenetére

    "ebből egyértelműen következik, hogy a mérnököket nem tartod átlagembernek."

    Átlag: Valaminek a középértéke. Esetünkben a fizetéseknek.

    A mérnök a magas fizetésével rohadtul nem tartozik az átlagemberek közé, fölötte van. Ez nem sértés, ténymegállapítás. Ennél fogva a politikus, bankár, ügyvéd, celeb, stb. sem átlagember.

    A panelproli viszont már pejoratív értelmű szó (nyilván van alapja, a normálisabb panellakók is napi szinten tapasztalják sajnos, de ugyanolyan általánosítás, mint a cigányozás vagy a zsidózás. Nem mindenki tehet róla, hogy ilyen ótvar körülmények között kell laknia és vannak, akiknek rohadtul hányingerük van ettől az életstílustól, de sajnos nincs pénzük arra, hogy kitörjenek belőle).

    "Bocs, de a zene/film nem létszükséglet, szóval ne próbálja már senki legitimálni az "ellopását"."

    Senki nem legitimálta, korábban egyszer már leírtam, hogy szerintem örüljenek neki rohadtul. Mert amíg a nép kap cirkuszt, addig nem lesz egy újabb proletárdiktatúra. Ha ezt elveszik tőlük, akkor már annyival kevesebb vesztenivalójuk lesz. Ugyanis ez nem más, mint egy illúzió, ami legalább digitálisan megadja az egyenlőséget azoknak is, akik IRL nyomorognak.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Titan44 #35 üzenetére

    Ráadásul vagy levelezőn, ahol még annyi lehetőséged sincs, hogy valamelyik csoporttársadtól segítséget kérj, vagy ki is esel mellette a munkából a képzés idejére. Mert olyan csak a mesében van, hogy majd a munkáltatóddal megegyezel erről. Mehetsz diákmunkára, ami vagy valami újságkihordás párezer forintért, ha szerencsésebb vagy valami McDonalds vagy Tesco 4 órásban, ahol így a minimálbér felét kapod. Amiből a koleszt meg a kaját kifizeted. Talán még a diákbérletet.

    (#43) Tapsi: "főleg úgy, hogy lövésed sincs arról, hogy milyen mélyről jöttem/jöttek mások, akik sikeresek lettek a szakmájukban. Az egyéni kudarcaidért nem kéne bűnbakká tenni az egész országot."

    Azért, mert mélyről jöttél még nem kéne frusztráltnak lenned és másokon kitöltened, akiknek nem jött be úgy az élet. Elhiszem, hogy rohadtul növeli az egódat, hogy a magas lóról köpködöd a többieket, mint elismerni, hogy nem csak a hatalmas tehetséged és akaraterőd játszott közre abban, hogy sokra vitted.

    Persze egy lottómilliomos is jobban szereti magát matekzseninek beállítani...

    "Meg úgy összességében el kéne már felejteni azt, hogy az állam gondoskodik majd rólad életed végéig."

    Ezzel rohadtul egyetértek, de aki olyan helyre született, ahol ezt verték belé és még mindig nem kopott ki eléggé a generációkból, onnan bizony rohadt nehéz kitörni.

    "BTW: ahelyett, hogy itt trollkodsz, dolgozhatnál/tanulhatnál is, és mindjárt jobban élnél."

    vs.

    "Ha jól akarsz keresni, akkor csinálj olyasmit, amihez kevesen értenek."

    Te, én már rá is jöttem mit kéne csinálni. Elmenni minden mélyszegénységben és sima szegénységben élőhöz és ilyen okosakat mondani nekik. Csinálni egy költségvetést és megmondani, hogy mit csináljanak.

    Aztán miután kioktattad a sok alkoholistát és trógert, utána koppannál egy rohadt nagyot, mert rájönnél, hogy van az, akinek nem tudsz semmilyen lehetőséget mondani, mert minden pénzbe kerül, amit pillanatnyilag nem tud előhúzni sem a seggéből sem a kalapjából. Ahhoz, hogy hitelt adjanak neki (amit ráadásul kamatostól vissza kell fizetni) kéne valami biztosíték, de se vagyona, se jövedelme, így kilőve. Ahhoz, hogy elvállalhasson valami államilag támogatott tanfolyamot (ha egyáltalán van is valami versenyképes), ahhoz is kéne minimum egy bérlet, mert bliccelni egyre nehezebb, főleg ha az a tét, hogy ha nem jársz be, akkor kicsengettetik veled az állami támogatás összegét, ami jogos is, de ugye itt már nem játszhatod el a "bocsi, leszállított az ellenőr 3x", hanem valahonnan pénzt kell szerezned legalább a bérletre.

    Ha mellette még feketén dolgozol is valahol, hogy egyáltalán a rezsit kifizethesd, mert különben nemhogy 6-12 hónapot jársz tanfolyamra, de a jövő hónapban még az áramot is kikapcsolják, akkor ez is bukta.

    Ennyire tényleg nem kéne hülyének nézni a többi embert, hogy ők nincsenek tisztában a saját lehetőségeikkel és a saját korlátaikkal. Meg nem kéne mindenkit leírni, mert nem csak az nyomorog, aki tényleg tróger, még ha ezek a leghangosabbak is és ezeket látják a gazdagok is az autójukból kitekintve, mikor elhaladnak egy lepukkant környék mellett.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vision #62 üzenetére

    "Ne haragudj, de korábban már eljátszottad a hitelességedet más témákban, szóval nem vagyok hajlandó a hozzászólásaidra reagálni."

    Nem azért nem vagy hajlandó reagálni, hanem mert nem tudsz mit reagálni.

    Egyébként meg milyen kényelmes is, hogy te mondod meg, hogy mi számít hitelesnek és mi nem, ezáltal te mondod meg, hogy ki játszotta el a hitelességét, hogy ezáltal bedobhasd ezt az aduász kártyát és megfutamodj a válaszod súlya elől.

    (#69) Agostino: Demokráciában a többség dönt (hogy mikor mi alapján abba most ne menjünk bele). A többség keresi a legkevesebbet, a többség tartja el a felső réteget, a többség döglik meg az egész piramis súlya alatt. Innentől már nem nehéz kikövetkeztetni, hogy ha egy ilyen kérdést valami tényleges globális népszavazásra bocsátanák és ténylegesen elérhetők lennének az érvek mindkét irányban pro és kontra.

Új hozzászólás Aktív témák