Keresés

Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz #31733248 #55 üzenetére

    +1

    Olyan világ fog jönni, hogy visszasírjuk a 2020-as covidos "kis" leállást.
    Killer sajnos valóban nagyon egyoldalúan, szélsőségesen szemléli a világot, ezt már tudom róla. Kár, mert régen jókat beszélgettem vele.
    A keleti nyitással nekem sosem volt gondom. Ott is vannak értékek. De egy keleti dominanciának sem örülnék, ahogy a nyugati dominanciának sem örülök/örültem (lásd USA-ról szóló sorod).

    [ Szerkesztve ]

  • Ivy.4.Ever

    őstag

    válasz #31733248 #59 üzenetére

    Értem én, hogy a Gyurcsány se volt jobb, de ezzel semmit sem cáfoltál.

    [ Szerkesztve ]

  • janeszgol

    félisten

    válasz #31733248 #59 üzenetére

    Az biztos, hogy Oroszország és Ukrajna (ami nemsokára orosz fennhatóság alatt lesz) rendkívül fontos a világnak. Csak egy példa: [link]
    Putyin nagyon merész, 19-re lapot húzott, de még nem fedte fel mi az. Nyilván abban nem hiszek, hogy a régi SZU-t akarja visszaállítani (akár bábkormányokkal), mert akkor mennie kell még pár kört. De ha nem vigyáz, akkor a mostani Oroszország is széjjel hullhat.
    Tehát igen nyomós oknak kellett lennie ehhez a művelethez.

    Az EU megszívja, ez 100%. A növekedő rezsi miatt vállalkozások fognak bezárni. Az alapanyaghiány/drágulás miatt vállalkozások fognak bezárni. Olyan recesszió jön, hogy nem is tudom mit fogunk megnyalni. Majd a talajt.

  • paatrick

    őstag

    válasz #31733248 #59 üzenetére

    Ez a nagy kínai orosz összefogás eddig csak a kommentelők fejében merült fel. Kb semmi nem indokolná hogy Kína az EU ellen menjen.

    EU legnagyobb kereskedelmi partnere mára Kína. Oroszországgal pont 1/6-od annyit kereskedik. Akkor? És ha ideveszem USA+Japán kombót is akkor oroszok kb 1/10-en állnak.

    Valaki úgy gondolja hogy egy 140 milliós piac miatt Kína teljesen ellene megy a 900 milliós piacnak ami a világ leggazdagabb országait foglalja magában?

    Lehet terjeszkedni feketeafrikába csak ahol még internet sincs ott nem sok Huawei szerver fog elfogyni.
    Na meg lehet utánaolvasni az ugandai reptérnek is. :D

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • t72killer

    titán

    válasz #31733248 #55 üzenetére

    Találós kérdés1: így igencsak becsicskulva Putyinnak és átvéve korrupciótenger+autokrata módszereiket sikerül még a Román gazdaság mögött is lemaradni, akkor hová is haladunk? Miért van az, hogy a "dicsőséges keleten" egyszemélyi vezetés van, és mire-meddig jó ez, tisztán gazdaságilag? Hány órát dolgozik egy "hanyatló" osztrák a nem-rezsicsökkentett, nem hűbérszerződéses gázért és hányat egy szegedi általános iskolai tanár?

    Találós kérdés2: szeretnél-e orosz gyarmaton élni, ha a félgyarmati státusz már meghozta a fentebb leírt gyümölcsét? Miért nem költözöl ki egy kicsit Moszkvába, hogy érezd az ízét?

    Recessziótól rettegést már számtalanszor láttam, csaxólok: jön, de tuti nem akkor, amikor előre beharangozzák. És miért nem? Mert nem az imádott kontraszelektált keleti pártkatonáid vezetik a nyugati gazdaságokat ;) .

    " A világ egyre nagyobb része fogja Kínával és kínaiakkal helyettesíteni a Nyugatot"
    Micimackó továbbra is selejt aljával seftel, ahol nem, ott meg a fő komponens vagy a gyártáshoz hasznákt felszerelés minimum tajvani, úgyhogy ez is fail. Amúgy Peking annyira nem tolja ám Putyin szekerét, lelkesen tartózkodik ha valami ENSZ/BT határozatra kerül a sor.

    végére hagyok egy találós kérdés 3.0-t: szted miért kérték az oroszok a '97es szitu visszaállítását, és mennyire szeretnél/tartasz "gazdaságilag üdvösnek" Bpesten egy olyan szitut, mint ami most zajlik Kievben?

    #57: háború van, lehetsz az egyik oldalon, lehetsz a másikon és a két lövészárok között.

    hogy mit olvasok? olyan médiát mindenesetre nem, amit a bíróság többszáz alkalommal elmeszelt hírhamisítás miatt.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • paatrick

    őstag

    válasz #31733248 #70 üzenetére

    Most ezzel semmire nem válaszoltál arra amihez hozzászóltál. Miért jó ha Kína az EU ellen fordul?

    Igen van Szibéria Ereje gázvezeték Kína-Orosz között, évi 38-at tud majd vinni, jelenleg meg 15-öt visz. Oroszok meg EU-ba 110-et tudnának hozni az Északi Áramlat 2-vel amit most bojkottálnak. Oroszoknak nincs tárolójuk mert arra rendezkedtek be hogy mindig megy a gáz. Ha elzárják a gázmezőt akkor meg benne van a lehetőség hogy nem tudják újra megnyitni.

    Igen lenne Egy övezet egy út terv, aminek lényege hogy Kína az EU-ba hozza a cuccait. Nem az hogy Moszkvánál megálljon. Mellesleg a tervezett út pont Ukrajnán jönne át amit most rommá bombáznak. Tehát ezzel jól megszívatták Kínát mert a projekt biztos csúszik éveket.

    Igen van permafroszt az oroszoknál. Gázkitöréssel, fostalicska talajjal. Ebből nem lesz búzamező jó 20 éven belül az biztos. De olyat is olvasni hogy egy része víz alá fog kerülni vagy mocsár lesz belőle.

    Swift, mastercard megint csak Kínának tett jót, gyakorlatilag ingyen jut be egy piacra és totális kontroll lesz az orosz pénzügyek felett.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz #31733248 #70 üzenetére

    Egyébként ha már így felhoztad hogy te gazdasági elemzőket foglalkoztató céget vezetsz, akkor megkérdezhetnéd a csapatot hogy miért nem nyitják ki az orosz tőzsdét, illetve mi történne ha holnap kinyitnák, mi a véleményük róla?

    Kíváncsi vagyok ők hogy látják az egészet. No offense :)

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • Ivy.4.Ever

    őstag

    válasz #31733248 #61 üzenetére

    Érezd az áthallást. Mert Putyint védeni azzal, hogy Biden rósz, az kicsit gyengécske nem gondolod?

Aktív témák