Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz @tco@ #11 üzenetére

    Inkább arra találj magyarázatot, hogy miért fáj a cryptos közösségnek a szabályozásoknak még csak az árnyéka is. Úgyhogy amennyiben szeretne a sok bányász, stb hivatalos fizetőeszközt a coinikból, akkor ez egy pozitív hír. Persze csak annak aki nem a hirtelen jövő meggazdagodás lehetőségét keresi a semmiért.... :U

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz @tco@ #22 üzenetére

    Tévedés: Nem fikáztam! Laikus? Ő... Ok. Legyen igazad. De akkor szerinted hány laikus vág bele az említett kitétel mellett pusztán szerencse lovagként, úgy, hogy még nálam is hülyébb a témához. Segítek: Sok!
    És pont ezek a hü.... okosok vannak elfoglalva a "szabájozásroszdzsdzsu" témával, mert szerintük a nagy, csúnya, gonosz hatalom már ezt is el akarja venni tőlük. És mindezt úgy, hogy amellett kardoskodnak, hogy ez a jövő? Így? Kinek? Mitől lesz ez piacképes, elfogadott és konzekvens valuta?
    Tudod, amikor pl olyasmit olvastam fórumon, hogy nem lehet túl sikeres az, aki pl adózik a váltás után, akkor inkább nem kommentálnám az egyed szellemi képességeit. És a baj ezzel van. Azért csípi a hatalmi beavatkozás sokak szemét a témában, mert simán csak elveszthetik a kis mellékesüket. De ahhoz már hülye az illető, hogy a vízióihoz meg érveihez (jövő, stb) elengedhetetlen a szabályozás is.
    Próbáljuk meg különválasztani az emlegetett ökoszisztémát és a ki-mire használja témakört.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz @tco@ #86 üzenetére

    Hűha.... A baj ott kezdődik, mikor valaki pl adó megkerülésre akarja használni. Egy álam, bank, bármi miért kéne bárminemű biztosítékot adjon a cryptokra, ha eleve nagyon sokan arra használják, hogy az említett rendszereket megkerüljék? Ez így ugye nem túl életszerű.
    Igen, németekről nekem is ezek az infok vannak.
    Nekem kicsit a bort iszik vizet prédikál esete ugrik be sok hsz kapcsán a témába. Rizikónak, befektetésnek lehet jó. De ugye vállalja mindenki a kockázatot. Namármost nekem van ismerősöm, aki jelzálogot vett fel a családiházára, hogy bányászni tudjon.... És ez a konkrét ismerősöm is, csak a hirtelen pénzt keresi. Nem tudom milyen sikerrel, figyelembe véve a havi törlesztést. Így azt gondolnám, hogy a már emlegetett szabályozás mindenképp szükséges lenne, mert az ilyeneket nem valószínű, hogy mással meg lehet védeni önmaguktól. És persze tőle is meghalgattam, hogy ez a jövő fizetőeszköze....Volt aki, több milliós munkát cryptoval akart kifizetni. Én meg mint bevételt, oldjam meg az adó részét. No comment....
    Ahhoz, hogy valami működőképes legyen, az alapjaitól stabilnak kell lenni. És ugye ilyen tekintetben az élet minden területén vannak szabályok, amik ugye pont ezt a részt hivatottak kezelni.
    Az egész jelenséget, mint olyat az azt használók hozzáállása teszi szarrá. Legyen szó kicsikről, nagyokról, tök mindegy. És mindezt hangzatos lőzungok mögé bujtatva próbálják meg legitimizálni. Tisztelet a kivételnek. De azért lássuk be: olyan nem sok van.... És ugye a nagyok is csak addig engednek lopni, amíg az nekik is megéri.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #95 üzenetére

    Szabályok nélkül mégis hogyan lehet ez a jövő? Ha már egyszer ez (is) van a zászlóra tűzve.
    A második részével egyet értek :DDD

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #98 üzenetére

    Én nem azt mondtam, hogy a kb működő és használt rendszer tökéletes a hagyományos pénzeknél. Viszont viszonylag stabilnak tekinthető. Ugyanezt a coinokról nem mondhatjuk el. És itt nem feltétlen az árfolyamra gondolok, hanem a jogilag hézagos és államonként változó megközelítésre. Ami- részben- okozza a kiszámíthatatlanságát is. És ugye megközelítés kérdése, hogy ki, minek veszi vagy szeretné használni. Befektetés, magas kockázattal? Ámen, mindenki azt tesz a saját pénzével, amit akar. De fizetőeszközként aposztrofálni és tartósan ilyen körülmények között használni, gyakorlatilag életképtelen.
    A túlkapásokra ebben a formában nagyobb teret biztosít, mint az amúgy használt hagyományos rendszer. Persze, kiskapuk vannak mindenhol. De a coinoknál a kiskapu mellett kerítés sincs.
    Lehet arról elmélkedni, hogy mi túlszabályzott, vagy épp mi elégséges. De ahogy én látom ez ebben a szabályozatlan (illetve gyengén és szarul) formában nem időtálló megoldás, ha fizető eszközt szeretne az emlegetett közösség belőle. Így az a felháborodás, ami minden szabályozásról szóló cikknél megy számomra érthetetlen.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #102 üzenetére

    Hivatalos fizető eszköz kb akkor lehet bármelyik coinból, amikor nagyjából stagnál az árfolyama.
    Csak egy példa: a jelenlegi formájában teszem azt egy árajánlatot megírni is képtelenség vele. Mire az ugye átfut, esetlegesen megrendelik, majd teljesülnek a számlázáshoz szükséges feltételek minimum hónapokban mérhető, még nálam is, holott nem vagyok nagy cég. Ennyi időre még csak találgatni sem lehet, hogy hová megy az adott coin árfolyama. És erre ugye céget építeni, esetleg embereknek megélhetést adni nem lehet.
    Párhuzamos rendszerek.... Bizonyos fokig most is az. Arról nem beszélve, hogy a coinok értékét is hagyományos pénzben fejezi ki mindenki. Én inkább azt gondolom, hogy fizetőeszköz kb integrálva a jelenlegi rendszerbe lehetne. Az meg ugye szabályozva van.
    Nekem is volt szerencsém küzdeni az említett hivatallal, így megértem a problémád. Viszont azért azt tegyük hozzá, hogy az adók, mint olyanok szükségesek fenntartani az ország háttér infrastruktúráját (csak példának: tűzoltóság, mentősök, stb.... Akik ugyebár terméket nem állítanak elő, nem szolgáltatnak, hanem az a hivatásuk, hogy segítsenek). Ok, nem feltétlen mi vagyunk a jó példa erre.... :U De azért szerintem könnyen belátható, hogy az emlegetett emberek is fizetésért teszik a dolgukat, amit ugye az államnak kell finanszírozni. Ezért kapok én agyfaszt, mikor valaki nyíltan az adók megkerülésére használja a crypto piacot. Aztán lehet, hogy egyszer ücsörög a valag pénzén, miközben a feje fölött a fedél ég. Azt hiszem ezek az emberek nem gondolnak bele, hogy tulajdonképpen az adóinkkal ezeknek az embereknek a fenntartását is mi finanszírozzuk. Ok, lehet azzal takarózni, hogy más is ellopja-akár nagyba-, de ez ne legyen már felhatalmazás, hogy erre játszanak rengetegen.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #113 üzenetére

    Rendben, de ez pl az említett árajánlatos problémát szerinted megoldja?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #120 üzenetére

    Én nem erre gondolok. Hanem arra, ha valaki mondjuk BTC-ben kéri az árajánlatot. Hiszen, ha legitim valutaként tekintünk rá, akkor ugye egy megrendelő akár azt is igényelhetné. Ami meg ebben a formában elég vállalhatatlan.
    Amúgy fizettségnek is akkor fogadnám el maximum még napi árfolyamon is, ha áthárítom az azonnali váltás adóját a vevőre.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák